Auto skup Bydgoszcz: Co musisz sprawdzić przed zakupem używanego samochodu?

Auto skup Bydgoszcz: Zakup używanego samochodu?

Zakup samochodu to przeważnie niemała, a zarazem bardzo ważna inwestycja. Z pewnością nie chcesz wyrzucić ciężko zarobionych pieniędzy w błoto i potocznie mówiąc, wpakować je w auto, które już na starcie wymusi na Tobie szereg dodatkowych i na domiar złego kosztownych napraw. Jako specjaliści prowadzący skup aut w każdym stanie Bydgoszcz, Toruń, Inowrocław podpowiadamy zatem, na jakie aspekty należy zwrócić uwagę przed zakupem używanego pojazdu, tak, aby wybrany model służył Ci przez długie lata.

Używane auto — co sprawdzić przed zakupem

Oczywiście nie każdy musi być ekspertem z dziedziny motoryzacji, jednakże przed zakupem używanego samochodu zlecamy, aby nie lekceważyć sprawdzenia kilku ważnych i podstawowych kwestii, które mogą ostatecznie wpłynąć na Twoją ostateczną decyzję.

 1. Dokumenty
  Kluczowe dokumenty to:
  – dowód rejestracyjny + ważny przegląd (w przypadku jego braku nie możemy umówić się na jazdę próbną)
  – polisa OC (jej brak również powoduje, że niemożliwa jest np. jazda próbna)
  – karta pojazdu
  – zgodność numeru VIN, sprawdzenie historii pojazdu (np. pod kątem kolizji)
 1. Oględziny samochodu z zewnątrz
  W tym przypadku koniecznie sprawdź:
  – Stan karoserii: uszkodzenia i ich umiejscowienie, odpryski, korozję, wgniecenia, a także jej symetrię – duże różnice mogą świadczyć o wielu naprawach
  – Ślady rdzy, szczególnie w miejscach, takich jak progi, nadkola, maska, klapa bagażnika, na łączeniach elementów
  – Działanie drzwi – jeśli auto jest powypadkowe, niektóre mogą sprawiać problem przy otwieraniu i zamykaniu
  – Szyby – na każdej powinna widnieć zbliżona data oraz to samo logo producenta
  – Światła – wszystkie powinny działać
  – Stan opon – czy nadają się jeszcze do jazdy, czy też już na starcie czeka Cię wydatek?
  – Barwę spalin – powinna być bezbarwna
 1. Komora silnika
  W tym miejscu koniecznie zwróć uwagę na komplet wyposażenia, a także ewentualne wycieki oleju silnikowego i płynu chłodniczego. O mogących występować nieszczelnościach może świadczyć nadmierna czystość komory. Sprawdź także pasek wieloklinowy, pasek rozrządu (jeśli nie jest osłonięty) oraz kielichy i śruby pod kątem znajdującej się na nich rdzy.
 1. Stan podwozia
  Pamiętaj, że samochód zawsze warto obejrzeć również od spodu! Z tej perspektywy doskonale widać elementy, takie jak stan zawieszenia, układ wydechowy, korozję, a także ewentualne usterki. Jeśli nie masz ku temu możliwości lub wystarczającej wiedzy, obowiązkowo skorzystaj z usług pobliskiej stacji kontroli pojazdów.
 1. Wnętrze auta
  Skontroluj działanie i stan klimatyzacji, ogrzewania, szyb, pasów bezpieczeństwa, zamków, lusterek oraz foteli i tapicerki. Wszystko powinno działać sprawnie, bez zarzutów. Jeśli kwestie wizualne i techniczne budzą Twoje wątpliwości i obawy, porównaj je ze wskazanym przez sprzedawcę przebiegiem.
 1. Jazda próbna (uruchomienie pojazdu)
  Po uruchomieniu pojazdu możesz ocenić pracę silnika (hałas, ewentualne drżenia), działanie hamulca ręcznego oraz stabilność obrotów. W trakcie jazdy przekonasz się natomiast, jak pracuje zawieszenie, czy auto posiada sprawnie działające hamulce, system ABS, sprzęgło i skrzynię biegów.
  Mamy nadzieję, że powyższe porady naszego skupu samochodów osobowych Bydgoszcz pozwolą Ci czuć się pewniej podczas spotkania ze sprzedawcą, a także wybrać auto, które w 100% spełni Twoje oczekiwania.
Call Now Button