Jak rozpoznać samochód powypadkowy

Jak rozpoznać samochód powypadkowy?

Największa obawa związana z kupnem używanego samochodu dotyczy jego historii — czy jest to auto pokolizyjne. Pamiętaj jednak, że nie każda naprawa blacharska musi z góry oznaczać, że dany model to pojazd powypadkowy. Jak w takim razie rozpoznać, czy wybrany przez Ciebie samochód mógł uczestniczyć w groźnym zdarzeniu, które doprowadziło do poważnego uszkodzenia jego konstrukcji oraz gdzie szukać śladów napraw?

Auto pokolizyjne, czyli jakie?

Ze względu na to, że nasza firma świadczy również usługi związane ze skupem uszkodzonych samochodów w Bydgoszczy, Toruniu i Inowrocławiu, chętnie podzielimy się naszą wiedzą dotyczącą rozpoznawania pojazdów powypadkowych.

1. Sprawdź spasowanie sąsiadujących ze sobą elementów nadwozia, przede wszystkim szerokość szczelin przy masce, światłach i błotnikach. W samochodzie bezwypadkowym wszystkie elementy powinny równo przylegać, żadna część nie może odstawać.

2. W aucie, które nie brało udziału w wypadku, wszystkie szyby powinny posiadać ten sam numer oraz logo producenta. Mogą się oczywiście różnić, jednakże tylko o jedną cyfrę. Różnica trzech roczników lub więcej powinna dać Ci do myślenia!

3. W samochodzie pokolizyjnym mogło dojść do wymienienia pasów bezpieczeństwa, warto zatem sprawdzić datę produkcji oraz mocowania w podłodze.

4. Oceń wizualnie stan lakieru. Najlepiej przy ładnej, słonecznej pogodzie w ciągu dnia. Co powinno wzbudzić Twoje obawy? Różnice w odcieniach lakieru na poszczególnych fragmentach nadwozia, ślady malowania i powstałe zacieki na nadkolach, progach słupkowych oraz czarnych elementach. ALE! Pamiętaj, że niektóre kolory mogą mieć inny odcień na elementach z plastiku i metalu — nie jest to zatem kwestia dyskwalifikującą.

Podczas oględzin pojazdu warto posłużyć się miernikiem grubości lakieru — najlepiej zmierzyć auto w kilku różnych miejscach. Uważaj na samochody o wyraźnie grubszej powłoce lakieru na dachu — może to świadczyć o tym, że auto uległo dachowaniu.

5. Sprawdź działanie poduszki powietrznej. Bardzo często, jeśli auto w przeszłości uległo wypadkowi, tę kontrolkę podpina się pod inną. O prawidłowym działaniu świadczy jej chwilowe zapalenie się po włączenie zapłonu, a następnie zgaśnięcie, niezależnie od innych kontrolek.

6. Obejrzyj samochód od wewnątrz. Oceń stan kokpitu, deski rozdzielczej, bocznych drzwi. Nie powinno być tam żadnych pęknięć oraz śladów mogących świadczyć o demontażu.

7. Zobacz, w jakim stanie są opony (bieżnik) – powinny ścierać się równomiernie. Problemy z geometrią zaczynają się najczęściej po poważniejszych kolizjach.

Skup aut uszkodzonych Kujawsko-Pomorskie

Jeśli nie wiesz, co zrobić ze swoim starym, uszkodzonym samochodem skontaktuj się z naszą firmą — prowadzimy skup aut powypadkowych na terenie województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz pojazdów w każdym stanie. Gwarantujemy przejrzyste warunki, profesjonalną obsługę oraz uczciwą zapłatę, którą otrzymasz od ręki. Prowadzimy m.in. skup pojazdów w Koronowie czy skup pojazdów w Nakle nad Notecią. Czekamy na kontakt!

Call Now Button