Jak tanio ubezpieczyć samochód?

Każdy właściciel pojazdu, bez względu sposób jego zakupu: salon lub np. skup samochodowy Bydgoszcz oraz wiek auta musi wykupić obowiązkową polisę OC (ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej), najpóźniej w dniu jego rejestracji. Z pewnością wielu z nas spotkało się z często szokującymi różnicami w cenie ubezpieczenia w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych. Jak zatem wybrać dobrą i korzystną cenowo ofertę oraz na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej polisy?

Sposoby na tańsze ubezpieczenia samochodu

Na cenę ubezpieczeń komunikacyjnych wpływają nie tylko parametry, stan techniczny danego samochodu oraz informacje o jego właścicielu, ale również “polityka działania” firm ubezpieczeniowych. Każda z nich posiada bowiem odmienny sposób obliczania składek oraz różne metody działania wobec Klientów.

Chcąc znaleźć korzystną i uczciwą ofertę warto uwzględnić kilka “patentów”, które mogą obniżyć ostateczną cenę. Jest to m.in.:

  • Pakiet OC + AC dla starszych samochodów lub pakiet z innymi ubezpieczeniami komunikacyjnymi,
  • Zniżki za bezpieczną (bezwypadkową) jazdę,
  • Korzystanie z OC po poprzednim właścicielu auta,
  • Ubezpieczenie pojazdu ze współwłaścicielem — osobą, która już posiada zniżki,
  • Pakiety dealerskie dla nowych aut z salonu (OC, AC, NMW, Assistance),
  • Pakiet ubezpieczenia samochodu z ubezpieczeniem mieszkania/domu

Pamiętaj także, aby wyszukiwać promocje (te prawdziwe, a nie tzw. chwyty marketingowe) i wypytywać o nie agentów, którzy bardzo często na szeroką skalę dysponują różnorodnymi rabatami. Podczas osobistej wizyty w placówce można spróbować również swoich sił w negocjacjach cenowych.

Internetowa wyszukiwarka ofert

W każdym przypadku zachęcamy do tego, aby dokładnie szukać, sprawdzić i porównywać różne oferty. Doskonałym i pomocnym do tego zadania narzędziem są internetowe porównywarki, które w kilka chwil przedstawiają zainteresowanym wiele możliwości. Po wpisaniu niezbędnych danych otrzymamy listę ubezpieczeń- od najtańszej do najdroższej. W taki sposób w spokoju będziemy mogli zapoznać się z różnymi ofertami oraz wybrać naszym zdaniem najlepszą.

Call Now Button