Kujawsko-pomorskie: skup samochodów a komis

Kujawsko-pomorskie: skup samochodów a komis

Decydując się na sprzedaż swojego samochodu każdy z nas ma do wyboru trzy możliwości: sprzedaż bezpośrednią, komis lub skup aut w każdym stanie Bydgoszcz. Ostateczna decyzja determinowana jest celem, który chce osiągnąć Sprzedający. Otrzymanie dobrej i uczciwej ceny? Sprawna i bezproblemowa transakcja? A może chęć pozbycia się starego, uszkodzonego pojazdu za przyzwoite pieniądze? Jeśli zatem zastanawiasz się, którą z dostępnych opcji wybrać, sprawdź, czym różni się w działaniu skup samochodów od komisu

Skup wszystkich samochodów Kujawsko-pomorskie

Zasady działania naszego auto skupu Bydgoszcz, Toruń, Inowrocław są bardzo proste, a standardową procedurę szczegółowo opisaliśmy w jednym z naszych wcześniejszych postów. [przekierowanie do wpisu] Skup samochodów skupuje pojazdy w różnorodnym stanie technicznym, również te, nadające się na złomowanie. Mogą być one nowe, stare, uszkodzone, powypadkowe, osobowe, jak i dostawcze. Po wstępnej rozmowie telefonicznej lub kontakcie poprzez formularz znajdujący się na stronie internetowej, strony umawiają się na oględziny samochodu, ostateczną wycenę oraz podpisanie umowy kupna-sprzedaży. Wszystko odbywa się szybko i sprawnie, w wielu przypadkach nawet w ciągu jednego dnia. Błyskawiczne działanie naszych specjalistów, a także możliwość przyjazdu do miejsca zamieszkania Klienta powoduje, że Zainteresowany otrzymuje pieniądze od ręki, bez konieczności załatwiania wielu uciążliwych formalności (przygotowanie dokumentów należy do obowiązków skupu). W następstwie transakcji nabyty samochód staje się własnością konkretnej firmy, która po pewnym czasie (wykonaniu napraw, czyszczeniu itp.) dopuszcza go do sprzedaży jako auto używane.

Sprzedaż samochodu za pośrednictwem komisu

Czym zatem różni się skup samochodów osobowych i dostawczych Kujawsko-Pomorskie od komisu? Na wstępie warto zaznaczyć, że umowa komisu jest jedną z umów cywilno-prawnych, regulowaną przepisami Kodeksu Cywilnego. Na jej podstawie zleceniobiorca (Komisant) zobowiązuje się do kupna/sprzedaży rzeczy ruchomych (w tym przypadku samochodu) na rzecz zleceniodawcy (Komitenta), lecz w imieniu własnym. Do obowiązków Komitenta należy zapłata prowizji za wykonanie tej usługi. W praktyce zatem komis jest pośrednikiem pomiędzy właścicielem samochodu a kupującym.

Warto pamiętać, że decydując się na skorzystanie z usług komisu Twój samochód powinien być w jak najlepszym stanie. Atrakcyjność pojazdu wpływa bowiem na zainteresowanie potencjalnych nabywców, a przy tym szybkość sprzedaży. Jak zatem widać, komis nie przyjmuje aut w każdym stanie. Co więcej, występuje tu ryzyko, że przez długi okres auto może nie zostać zbyte. Wtedy też Klient nie tylko pozbywa się swojego samochodu, pozostając bardzo często bez środka transportu, ale również za “przetrzymywanie” pojazdu w komisie nie otrzymuje żadnych pieniędzy. Zapłata ma miejsce dopiero wtedy, kiedy pojawi się nowy właściciel.

Poza bardzo często wydłużonym czasem oczekiwania na sprzedaż samochodu komis pobiera również od Klientów prowizję za każdą sfinalizowaną transakcję. Na przykład, strony ustaliły cenę na 120 000 złotych, a wysokość prowizji wynosi 6% ceny sprzedaży. A zatem Komisant otrzymuje 7200 złotych, natomiast na rzecz Komitenta przypada 112 800 złotych.

Call Now Button