skup aut Abarth

Skup aut Abarth

Jedną z mniej znanych marek samochodów osobowych jest włoska Abarth. Jeśli jesteś właścicielem takiego auta, zgłoś się do naszego skupu – uzyskaj wycenę pojazdu i zdecyduj się na jego sprzedaż. Tymczasem poznaj historię marki Abarth oraz najbardziej znane modele jej pojazdów.

Marka samochodów Abarth

Abarth to włoski producent samochodów typu sportowego, który swoją siedzibę ma w Turynie. Może pochwalić się wieloletnią historią. Marka ta wchodzi w skład międzynarodowego koncernu Stellantis.

Historia marki Abarth

W 1949 roku Carlo Abarth – kierowca wyścigowy i motocyklowy pochodzący z Górnego Tyrolu założył firmę, którą nazwał własnym nazwiskiem. Jego symbolem stał się skorpion na tarczy herbowej. Wybór skorpiona nie był przypadkowy, ponieważ to znak zodiaku samego założyciela. Współpracował on z Guido Scaligarinim.

Początkowo firma Abarth zajmowała się przede wszystkim tuningiem – ulepszaniem seryjnych samochodów, głównie marki FIAT (zobacz: skup Fiatów), a niekiedy także takich producentów jak Alfa Romeo (sprawdź: skup Alfa Romeo) i Renault. Prace wykonywane przez nią polegały m.in. na przystosowaniu silników tak, by osiągały wyższe moce.

Abarth zajmował się także produkcją samochodów z własnymi nadwoziami i z wykorzystaniem elementów samochodów marki FIAT. Pierwszym modelem był Abarth 204 A Roadster.

Rok 1971 był ważnym kamieniem milowym dla Abarth, ponieważ firma oficjalnie weszła wówczas w skład koncernu FIAT i odnosiła wówczas duże sukcesy, m.in. wypuściła na rynek model Fiat Abarth 121 Rally. To dzięki niemu stała się rajdowym mistrzem świata w klasie producentów w latach 1977, 1978, 1979 i 1980.

Działalność Abarth została zawieszona po tym, jak w rajdy samochodowe zaangażowała się Lancia Delta. W pierwszych latach XXI wieku Abarth zostało reaktywowane, ale jedynie jako sportowa linia modeli FIAT. Nazwą tą sygnowano wariant Fiata Seicento czy Fiata Stilo.

W 2007 roku nastąpiła oficjalna reaktywacja samodzielnej marki motoryzacyjnej Abarth. Oferowała ona sportowe warianty miejskich modeli Fiata, np. Abarth Grande Punto czy Abarth 500. W 2012 roku Abarth weszła na rynek amerykański.

Sprawdź: skup aut Toruń.

Modele samochodów Abarth

Obecnie najbardziej znane są takie modele Abarth:

  • Abarth 595 – model ten powstał w wyniku współpracy podjętej między markami Abarth i Yamaha. To niewielkie, miejskie auto ze sportowym zacięciem.
  • Abarth Punto Evo – mały samochód sportowy, klasyfikowany w segmencie B, produkowany od 2010 roku. Jest usportowionym odpowiednikiem Fiata Punto Evo. Ma jednak pakiet aerodynamiczny – zmodyfikowane zderzaki i spojler dachowy. Dostępny w wersji trzydrzwiowej.
  • Abarth 500 – auto sportowe, klasyfikowane w segmencie A, które produkowane było od 2008 roku. To usportowiony odpowiednik modelu Fiata 500. Istnieją już dwie generacje tego modelu.

Rocznik pojazdu Abarth

Nie ma znaczenia, czy jesteś właścicielem samochodu marki Abarth z najnowszej produkcji, czy Twoje auto ma już swoje lata. Bez względu na rocznik produkcji auta, z pewnością zainteresujemy się jego odkupieniem w naszym skupie.

Stan techniczny – bez znaczenia

Liczymy się z tym, że wcześniejsze generacje samochodów marki Abarth, będące w posiadaniu naszych klientów, nie muszą być w najlepszym stanie technicznym. Jednak i niedziałające, uszkodzone samochody Abarth jesteśmy skłonni od Ciebie odkupić za godziwą cenę. Jeśli Twój samochód Abarth nie jeździ, poinformuj nas o tym, a przyjedziemy do Ciebie z własną lawetą, za którą nic dodatkowo nie zapłacisz.

Leave a Comment

Call Now Button