skup aut Acura

Skup aut Acura

Japonia jest krajem nowoczesnym, o szybko rozwijającym się przemyśle motoryzacyjnym. Wiele marek samochodów pochodzi właśnie z tego państwa. Między innymi jest to Acura. Jeśli jesteś właścicielem pojazdu Acura i chcesz go sprzedać, zapraszamy do skontaktowania się z naszym skupem samochodów. Wycenimy auto i zaproponujemy za nie godziwą zapłatę.

Marka Acura

Acura jest japońską marką samochodów osobowych, własnością koncernu motoryzacyjnego Honda (sprawdź: skup aut Honda) Motor Company. Auta tej marki są sprzedawane na rynki zagraniczne – głównie amerykański, kanadyjski, meksykański, chiński oraz do Hong Kongu.

Co ciekawe, to właśnie z Acurą Honda weszła jako pierwsza na rynek samochodów z segmentu aut luksusowych poza Japonią. Poszczególne modele powstają na bazie samochodów Honda, ale różni je sportowe zacięcie i luksusowy design.

Historia marki Acura

Acura powstała w 1986 roku i było to wynikiem 10-letnich badań i działań rozwojowych. Japońskie marki motoryzacyjne chciały stworzyć nowy, luksusowy samochód. Udało się zaprojektować Acurę Legend, która została zaprezentowana na rynku amerykańskim.

W 1989 roku powstał model NSX. Był to sportowy samochód z napędem na tylną oś. Jego nazwa wzięła się od wyrażenia „New Sports eXperimental”.

Następcą Acura Legend był model 3,5 RL, który wprowadzono po zmianie nazewnictwa w 1996 roku. W 1999 roku Acura wprowadziła model 3,2 TL, który zbliżony był pod względem rozmiarów do samochodów serii 5 BMW (zobacz: skup BMW).

Na rynku europejskim samochodu Acura są dostępne dla kierowców, ale jedynie na specjalne zamówienie poprzez sieć dealerską w Wielkiej Brytanii. W 2016 roku marka sprzedała ponad 160 tys. pojazdów na rynku amerykańskim.

Modele samochodów Acura

Do najbardziej znanych na rynku światowym modeli samochodów Acura zaliczyć należy:

  • Acura MDX – samochód typu SUV, produkowany od 2001 roku, kiedy to zdobył tytuł „North American Truck of the Year”. Od 2003 roku auto produkowano także jako model Hondy – Honda MDX. W 2004 roku model przeszedł lekki face lifting.
  • Acura TL – model samochodu osobowego klasy średniej, produkowany od 1995 roku. Powstały już cztery generacje tego auta – ostatnia produkowana jest od 2008 roku.
  • Acura RDX – osobowy samochód o sportowym charakterze, produkowany od 2006 roku. Był on następcą modelu SLX w gamie Acury. Zadebiutował podczas targów motoryzacyjnych w Nowym Jorku w 2006 roku. Zarówno pod względem wymiarów, jak i stylistyki nawiązuje on do europejskiego modelu Hondy CR-V.
  • Acura TLX – samochód osobowy klasy średniej produkowany od lipca 2014 roku. Po raz pierwszy model TLX został zaprezentowany podczas targów motoryzacyjnych w Detroit w Stanach Zjednoczonych w styczniu 2014 roku. Zastąpił on limuzynę TL i Acurę TSX.

Rocznik produkcji samochodów Acura

Nie jest istotne, z jakiego rocznika masz swój model samochodu Acura. Zainteresujemy się każdym, bez względu na to, czy auto ma kilka czy może kilkanaście lat i więcej. Zapewniamy Ci godziwą wycenę.

Zobacz: skup aut Toruń

Stan techniczny –  nie ma znaczenia

Jeśli chodzi o stan techniczny auta, to oczywiście wpłynie on na zaoferowaną przez nasz skup samochodów marki Acura cenę odkupu, ale nie na sam fakt transakcji. Jeśli Twój samochód marki Acura nie jeździ – poinformuj nas o tym, a przyjdziemy do Ciebie z własną lawetą, za którą nic dodatkowo nie zapłacisz.

 

Leave a Comment

Call Now Button