skup aut Alfa Romeo

Skup aut Alfa Romeo

Eleganckie, niejednokrotnie postrzegane jako bardzo luksusowe, a przy tym o sportowym zacięciu – takie są samochody marki Alfa Romeo. Jeśli jesteś posiadaczem jednego z takich aut i chciałbyś je wymienić, być może na nowszy model lub na zupełnie inne auto, możesz szybko i skutecznie zrealizować taką transakcję. Nasz skup aut w Inowrocławiu  i w innych miasta spieszy z pomocą i z ofertą na odkupienie po godziwej cenie Twojego samochodu.

Historia marki Alfa Romeo

Włoska marka motoryzacyjna Alfa Romeo znana jest ze swoich sportowych modeli pojazdów. Firma została założona w 1906 roku w Portello, niedaleko Mediolanu. Założycielem był Alexandre Darracq. Początkowo przedsiębiorstwo nazywało się Darracq Italiana, a właściwie Società Anonima Italiana Darracq (w skrócie SAID), a później ALFA, co było skrótem od włoskiej nazwy Lombardzkiej Fabryki Samochodów Spółki Akcyjnej. Firma zajmowała się montażem francuskich samochodów Darracq. W 1909 roku, kiedy zakład przejęła grupa Anonima Lombarda Fabbrica Automobili, zmieniła się jej nazwa na ALFA. Pierwszy model samochodu wyprodukowany przez nią to Alfa 24HP. Model ten pojechał w rajdzie Targo Florio.

Prawdziwie sportowym modele była Alfa 40-60 HP z 6litrowym silnikiem o mocy 70 KM. Model ten zdobył pierwsze miejsce w rajdzie Parma-Barcetto w 1913 roku.

Współczesna nazwa, czyli Alfa Romeo pojawiła się dopiero po I wojnie światowej, kiedy to u sterów firmy zasiadł Nicola Romeo. Miało to miejsce w 1915 roku. Od tego czasu firma motoryzacyjna mocno się rozwinęła i poszerzyła swój asortyment o trolejbusy i terenówki. Kiedy Romeo nabył większościowy pakiet akcji, firma została nazwana Alfa Romeo. W 1928 roku Nicola Romeo opuścił swój zakład, ale jego nazwa przetrwała po dziś dzień.

Alfa Romeo stało się pierwszą marką motoryzacyjną, gdzie w poszczególnych modelach zastosowano np. bezpośredni wtrysk paliwa typu common rail, silnik o zapłonie iskrowym z dwiema świecami zapłonowymi czy 6-cio stopniową skrzynię biegów. Kolejne samochody Alfa Romeo w latach 20. I 30. XX wieku radziły sobie znakomicie na rajdach.

W 1932 roku właścicielem Alfy Romeo został Instytut Odbudowy Przemysłu, przez co włoska marka stała się przedsiębiorstwem państwowym. Po II wojnie światowej firma postawiła na produkcję seryjną tańszych i przez to bardziej dostępnych dla kupujących modeli.

Od 1986 roku Alfa Romeo jest własnością koncernu motoryzacyjnego Fiat, również pochodzącego z Włoch.

Najważniejsze modele Alfa Romeo

Włoska marka Alfa Romeo wprowadzała przez wiele lat na rynek motoryzacyjny wiele ciekawych modeli pojazdów samochodowych. Wśród nich można wymienić najbardziej popularne egzemplarze:

  • Alfa Romeo 156 – samochód osobowy zaliczany do segmentu D, produkowany od października 1997 roku. Zastąpił model Alfa Romeo 155. Przez 9 lat produkowano go jako 4-drzwiową limuzynę oraz 5-drzwiowe kombi, określane jako Sportwagon. Bogate wyposażenie modelu było jego atutem, który docenili użytkownicy. Alfa Romeo 156 był dostępny z silnikiem o pojemności 1.6, 1.8 oraz 2.0. Jego produkcję ostatecznie zakończono w 2006 roku.
  • Alfa Romeo 159 – następca modelu Alfa Romeo 156, który zaprezentowany został podczas targów w Genewie w 2005 roku. Pod względem konstrukcyjnym, znacznie różnił się od poprzednika, ponieważ wprowadzono w nim szereg innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych. Nazwa modelu nawiązywała do legendarnego samochodu z 1951 roku, który prowadził Juan Manuel Fangio podczas wygranych mistrzostw świata Formuły 1.
  • Alfa Romeo Stelvio – produkowany od 2017 roku średniej wielkości crossover SUV. To także pierwszy samochód w tej klasie Alfa Romeo. Już od 2003 roku trwały prace u włoskiego producenta nad stworzeniem SUV-a. Zaprezentowano wówczas prototyp o nazwie Kamal. Stevio zbudowano na płycie podłogowej Giorgio, podobnie jak model Giulia.
  • Alfa Romeo Gulietta – model produkowany od 1977 roku w starszej wersji o od 2010 do 2020 roku w nowszej, samochód niższej klasy średniej, pozycjonowany w prestiżowej grupie samochodów premium. Był następcą Alfy Romeo 147. Nawiązywał do słynnej serii Giulietta z lat 50 i 60 XX wieku. Samochód powstał na zmodyfikowanej płycie podłogowej Fiata Bravo.

Rocznik produkcji – nie ma żadnego znaczenia

Od lat produkowane są kolejne modele samochodów marki Alfa Romeo, dlatego potencjalnie możesz mieć już wieloletnie auto na swoim podjeździe czy na parkingu przed blokiem. W każdym przypadku możesz zgłosić się do nas, a my przygotujemy dla Ciebie rzetelną wycenę wartości Twojego auta. Jesteśmy gotowi do złożenia Ci oferty niezależnie od tego, czy Twój samochód ma kilka czy kilkanaście lat. Jako skup aut w Szubinie lub w innym mieście złożymy Ci atrakcyjną ofertę.

Stan techniczny Twojego Alfa Romeo

Samochody Alfa Romeo mają szerokie grono wiernych fanów, którzy niezmiennie właśnie takimi samochodami jeżdżą. Jeśli i Ty się do nich zaliczasz, na pewno wiesz, jakie są typowe usterki technicznego takiej marki pojazdów. Niezależnie od stanu technicznego, w jakim znajduje się samochód Alfa Romeo, to możemy go od Ciebie kupić. Nawet w sytuacji, gdy samochód sam nie jeździ, zgłoś to do naszego skupu aut, a my przyjedziemy do Ciebie z lawetą, za którą kompletnie nic nie zapłacisz. Na miejscu, pod wskazanym adresem przeprowadzimy wycenę auta, a jeśli będzie to dla ciebie satysfakcjonująca cena, od ręki możesz otrzymać wypłatę gotówki.

 

Leave a Comment

Call Now Button