skup aut marki BMW

Skup aut BMW

Auta marki BMW są synonimem luksusu w motoryzacji. Jeśli jesteś dumnym posiadaczem własnej „beemki”, być może zainteresuje Cię nasza oferta na odkupienie takiego pojazdu. Skup aut BMW jest gotowy do przeprowadzenia obiektywnej wyceny Twojego auta oraz zaproponowaniu Ci godziwej wyceny. Zobacz, co oferujemy. Zapoznaj się z ofertą skupu samochodów BMW, jeśli tylko chcesz sprzedać auto i wymienić je na nowe – być może również tej samej marki.

Historia marki BMW

Niemieckie przedsiębiorstwo motoryzacyjne BMW powstało już na początku XX wieku. Jego slogan brzmiał wówczas „Freude am Fahren”, co w tłumaczeniu oznacza „radość z jazdy”. Dokładnie w 1913 roku Karl Friedrich Rapp założył firmę Rapp Motorenwerke AG, które zostało przejęte już w 1916 roku przez Gustava Otto. Już wówczas zmieniło swoją nazwę na Bawarskie Zakłady Lotnicze (Bayerische Flugzeugwerke AG), jako że Otto był producentem aeroplanów oraz silników lotniczych.

Wkrótce do biznesu dołączył Franz Josef Popp z Austrii i to on odpowiada za nazwę BMW, jaką nadał całemu przedsiębiorstwu. Z tamtego okresu pochodzi też doskonale znane do dziś logo marki, którym jest śmigło samolotu na niebieskim tle. Barwy te znajdują się także na fladze niemieckiego regionu Bawaria, skąd pochodzi firma BMW. BMW nie mogło dłużej produkować samolotów, ponieważ po I wojnie światowej taki model działalności został zabroniony na mocy Traktatu Wersalskiego. Dlatego Otto postanowił zmienić profil produkcji – zamiast samolotów zaczął wytwarzać podzespoły do lokomotyw. W 1919 roku w BMW powstaje również pierwszy projekt silnika do motocykla.

Pierwszym wyprodukowanym przez BMW motocyklem był model R 32, który swoją premierę miał w 1923 roku w Berlinie. Ważnym momentem w historii działalności BMW było nabycie w 1928 roku marki Dixi, która produkowała samochody na licencji brytyjskiego Austina Seven. W 1933 roku również i BMW rozpoczęła produkcję pierwszych aut. Ich projekty stworzyli niemieccy inżynierowie. Mowa tu o modelach oznaczonych cyframi 16, 327, 328 oraz 335. W czasie II wojny światowej bawarska fabryka BMW powróciła do tego, co było jej podstawowym rodzajem działalności przed I wojną światową, mianowicie do wytwarzania silników lotniczych na potrzeby armii III Rzeszy. Produkowała także motocykle dla wojska.

Kiedy wojna się skończyła, BMW znalazło się w trudnym, żeby nie powiedzieć fatalnym położeniu. Bombardowania Niemiec doprowadziły do zrównania z ziemią zakładów znajdujących się w Monachium. Jednak przedsiębiorstwo się odbudowało, głównie dzięki pozwoleniu na przeprowadzanie napraw pojazdów amerykańskiego wojska w Allach. Później zajęło się wytwarzaniem części do maszyn rolniczych i rowerów.

Dopiero w 1948 roku BMW wznowiło produkcję motocykli. W latach 50. XX wieku BMW rozpoczęło tworzenie modeli samochodów powojennych – 501 i 502, z kolei w 1955 roku powstał model Isetta – niewielkie, dwuosobowe auto z trzema kołami, z otwartą kabiną. Dziś jego kształt wydaje się osobliwy, ale w tamtych czasach uratowało ono BMW. Odniosło komercyjny sukces.

Kolejnymi modelami były model 507 oraz Roadster, które jednak nie zyskały popularności. W 1961 roku powstał model 1500 i to on zapoczątkował nową erę w dziejach BMW.

Z początkiem lat 90. XX wieku BMW nawiązało owocną współpracę z marką Rolls-Royce, a kupiło ją w 1998 roku. Wcześniej o przejęcie brytyjskiej marki walczył Volkswagen. Obecnie do BMW należy również marka Mini oraz Triumph. W latach 1994-2000 BMW miał prawo do posługiwania się markami Rover i Land Rover, które jednak zostały sprzedane. Od 2005 roku BMW jest właścicielem teamu Formuły 1 – BMW-Saauber F1.

Najważniejsze modele BMW

W kategorii samochodów marki BMW jest wiele modeli samochodów, które są postrzegane jako kultowe. Być może w Twoim garażu stoi jeden ze wskazanych poniżej modeli. Jeśli chcesz go sprzedać, zwróć się o wycenę i propozycję zawarcia transakcji do naszego skupu aut w Toruniu lub w innym mieście. Do najważniejszych modeli samochodów BMW zalicza się:

  • BMW Z4 – sportowy samochód osobowy z segmentu G, o nadwoziu typu roadster, który był produkowany w latach 2002-2016. Pierwsza generacja auta E85 została zaprojektowana przez Andersa Warminga z Danii.
  • BMW Seria 1 – produkowany od 2004 roku samochód niższej klasy średniej, kompaktowe auto, klasyfikowane w grupie premium. Podczas debiutu miał pięć drzwi i nadwozie typu hatchback. Od 2011 roku dostępna jest druga generacja tego modelu.
  • BMW i7 – luksusowe auto elektryczne, z silnikiem 544 KM, produkowane od 2022 roku. Jeden z najnowszych modeli BMW.
  • BMW Seria 6 – luksusowy samochód sportowy produkowany od 1976 roku o nadwoziu coupe. Pierwsza generacja debiutowała jako następstwo dla modeli BMW CS i CSL. Samochód ten został zaprodukowany przez Paula Bracqa.
  • BMW X3 – kompaktowy crossover produkowany od 2003 roku, zaliczany do grupy aut premium. Od 2017 roku dostępna jest już trzecia generacja X3.

Rocznik produkcji – nie ma żadnego znaczenia

Marka BMW ma długą historię działalności, dlatego po ulicach na całym świecie mogą jeździć samochody w różnym wieku. Niezależnie od tego, czy dysponujesz autem marki BMW kilkuletnim, czy zbliża się on do uzyskania pełnoletności, zawsze możesz go sprzedać do naszego skupu. Zaproponujemy Ci za niego bardzo dobrą cenę – najwyższą w całym województwie!

Stan techniczny Twojego BMW

W drodze wiele rzecz może się zdarzyć. Niewielkie otarcia, kolizje drogowe, a nawet wypadki są zagrożeniem dla karoserii i konstrukcji auta. Czasem po prostu nie da się tego uniknąć. Wiemy o tym doskonale. Ponadto wraz z upływem czasu zużyciu ulegają podzespoły pojazdów. Dlatego stan techniczny Twojego BMW może być różny. Nie jest on jednak najważniejszy dla nas w kwestii podjęcia decyzji o odkupieniu od Ciebie pojazdu. Jeśli nawet BMW nie jeździ, możesz do nas zadzwonić i o tym poinformować, a my przyjedziemy do Ciebie z lawetą, za którą nic dodatkowo nie zapłacisz.

 

 

 

 

Leave a Comment

Call Now Button