Skup aut Cupra

Mniej znaną na polskim rynku marką samochodów sportowych jest marka Cupra. Miłośnicy motoryzacji i szybkich aut z pewnością jednak ją znają. Pochodzi z Hiszpanii i należy do niemieckiego koncernu motoryzacyjnego Volkswagen Group. Jeśli jesteś właścicielem samochodu marki Cupra i chcesz go sprzedać, zapraszamy do nas. Zorganizujemy transakcję, nawet jeśli Twój pojazd nie jeździ – przyjedziemy po niego z lawetą. Jesteśmy w stanie zaoferować Ci najwyższe stawki w województwie.

Historia marki Cupra

Samochody sportowe w Hiszpanii mają długą historię, a myśl technologiczna tamtejszych inżynierów jest trudna do przecenienia. Grupa aut określanych jako wyczynowe pojawiła się po raz pierwszy w historii marki SEAT z Hiszpanii już w 1985 roku. Wówczas to wyodrębniono z tego przedsiębiorstwa dział Seat Sport, którego głównym zadaniem było opracowanie samochodów turystycznych i rajdowych.

Po raz pierwszy hiszpańska marka SEAT wykorzystała nazwę Cupra w 1999 roku, kiedy to w ten sposób określiła sportowy, najszybszy wariant pierwszej generacji modelu Leon. Aż do początku 2018 roku nazwa stosowana była dla określenia sportowych modeli Ibiza.

Jednak wszystko zmieniło się 31 stycznia 2018 roku, kiedy SEAT ogłosił, że powstanie nowa marka samochodowa – Cupra. Miała obejmować linię sportowych modeli pojazdów. Wydzielono ją z SEATa jako odrębną markę samochodów sportowych. Wówczas to zaprezentowano unikalne logo i plany rozwojowe. Pierwszym seryjnie produkowanym samochodem marki Cupra był kompaktowy crossover Ateca. Zaprojektowano go w oparciu na modelu SEATa o tej samej nazwie. Jego premiera miała miejsce w marcu 2018 roku podczas Geneva Motor Show.

Kolejne modele samochodów marki Cupra były już niezależne względem oferty prezentowanej przez markę SEAT. Pierwszym własnym modelem Cupra był Formetor Concept wprowadzony w 2019 roku. Natomiast pierwszym modelem elektrycznym marki Cupra jest z kolei model Born.

Sprawdź: skup samochodów w Toruniu

Najważniejsze modele Cupra

Z uwagi na krótki czas obecności marki Cupra na rynku motoryzacyjnym nie ma jeszcze zbyt wiele modeli takich samochodów. Wśród tych, które dotychczas zjechały z linii produkcyjnej, należy wymienić:

  • Cupra Ateca – produkowany od 2018 roku samochód będący sportową odmianą kompaktowego SUV-a. Wyposażono go w mocny silnik i sportowo zestrojone zawieszenie. Ma też bogate wyposażenie.
  • Cupra Leon – samochód niskiej klasy średniej, produkowany od 2019 roku, choć w 2020 roku powstała już druga generacja tego modelu. Pojazdy Cupra Leon wyposażone mogą być w silnik benzynowy lub hybrydowy plug-in.
  • Cupra Formentor – produkowany od 2020 roku samochód klasyfikowany jako crossover/SUV/terenowy. Wyposażony został w silnik benzynowy o pojemności od 1.5 do 2.5.
  • Cupra Born – małe auto osobowe, produkowane od 2021 roku. Pierwsze auto elektryczne w ofercie Cupra. Wyposażony w silnik 45 kWh 150 KM, 58 kWh 204 KM, eBoost 58 kWh 231 KM lub e-Boost 77 kWh 231 KM.

Rocznik produkcji – nie ma żadnego znaczenia

Masz auto marki Cupra? Obawiasz się, że nikt nie zainteresuje się jego odkupieniem, dlatego na finalizację transakcji będziesz musiał naprawdę długo poczekać, ponieważ jest to mało znana marka? Nie z naszą pomocą. Wystarczy, że zwrócisz się o pomoc do skupu aut Cupra, by nasi pracownicy przyjechali do Ciebie, wycenili auto i nawet na miejscu przeprowadzili całą transakcję. Rocznik produkcji samochodu nie jest decydujący dla podjęcia decyzji o kupnie Twojego auta.

Zobacz także: skup aut Włocławek

Stan techniczny cupry

Być może masz samochód marki Cupra, który znajduje się w nienajlepszym stanie technicznym. Także i w takim przypadku jesteśmy zainteresowani jego odkupieniem. W przypadku gdy auto nie jeździ na własnych kołach, zasygnalizuj nam to podczas wstępnej rozmowy z naszym pracownikiem. Dzięki temu będziemy mogli zorganizować całą transakcję tak, by przyjechać do Ciebie z lawetą, za którą nic dodatkowo nie zapłacisz.

 

 

 

Leave a Comment

Call Now Button