skup aut Daewoo

Skup aut Daewoo

Jeszcze kilkanaście lat temu pojazdy osobowe koreańskiej marki Daewoo cieszyły się ogromną popularnością nad Wisłą. Być może jesteś szczęśliwym posiadaczem samochodu tej marki? Możemy go od Ciebie odkupić, w ramach naszego skupu. Uzyskasz obiektywną wycenę i propozycję zawarcia transakcji odkupu, z możliwością wypłaty gotówkowej od ręki.

Historia marki Daewoo

Południowokoreańska marka motoryzacyjna Daewoo przestała istnieć w 2004 roku. Jednak zanim to miało miejsce, przez dziesiątki lat była ona popularnym producentem aut osobowych.

Historia marki Daewoo rozpoczyna się w 1937 roku. Wówczas to powstała firma National Motor, która wielokrotnie zmieniała zarówno nazwę, jak i właścicieli. Przedsiębiorstwo to zajmowało się nie tylko branżą motoryzacyjną, ale również produkcją sprzętu elektronicznego. W 1982 roku firmę przejął koncern Daewoo Group, który został założony w 1967 roku.

Twórcą tego koncernu, spółki powstałej w Seulu, był Kim Woo-jung, syn gubernatora prowincji Daegu. Początkowo firma koncentrowała się na branży tekstylnej, ale po 1973 roku zaczęła intensywnie inwestować w sprzęt elektroniczny i mechaniczny.

W 1978 roku Daewoo Group wkroczyło do branży motoryzacyjnej, przejmując producenta samochodów Saehan Motors. W 1983 roku zdecydowano się przemianować wszystkie produkty tej firmy na markę Daewoo i jednocześnie sfomułowano filię Daewoo Motors. Początkowo miejscem produkcji samochodów były tylko zakłady zlokalizowane w Korei Południowej. Z czasem zaczęły powstawać kolejne fabryki na terenie całego świata.

Ostatecznie w 2001 roku spółka Daewoo Motors ogłosiła bankructwo. Jej oddział samochodów osobowych kupił wówczas Chevrolet. W 2004 roku marka Daewoo zniknęła z rynku, a w 2011 roku samochody oznaczone logo Daewoo w Korei Południowej również przestały nosić ten znaczek.

Najważniejsze modele Daewoo

Na rynku europejskim, w tym w Polsce Daewoo to samochód względnie tani i ekonomiczny. Jakie modele były najbardziej popularne na polskim rynku? Otóż do grona najchętniej wybieranych modeli Daewoo przez Polaków zaliczyć należy:

  • Daewoo Lanos – samochód niższej klasy średniej, produkowany w latach 1997-2004, dostępny w wersji nadwozia typu sedan lub hatchback, z silnikiem benzynowym o mocy od 75 do 106 KM.
  • Daewoo Matiz – samochód kompaktowy, miejski, produkowany w latach 1997-2004, zaliczany do segmentu A. Matiz był następcą modelu Tico, a autorem projektu był Giorgetto Giugiaro. Pierwotnie Włoch projektował ten samochód dla Fiata, ale ten go odrzucił. Projekt został kupiony przez markę Daewoo. Od 1999 roku model ten produkowany był w Fabryce Samochodów Osobowych w Warszawie.
  • Daewoo Nexia – produkowany w latach 1994-1999 samochód niższej klasy średniej, dostępny w wersji sedan i hatchback. Cieszył się dużą popularnością w Polsce i nie tylko. Wzorowano go na Oplu Kadecie. Miał ten sam silnik, ale nowocześniejsze nadwozie.
  • Daewoo Nubira – samochód niższej klasy średniej, produkowany w latach 1997-2004, klasyfikowany w segmencie D. Nubira wytwarzana była także w polskiej fabryce Daewoo-FSO. Zastąpiła ona wcześniejszy model Espero, a jej pierwowzorem był prototyp J100. W 2004 roku model ten przemianowano najpierw na Daewoo Lacetti, a później na Chevrolet Lacetti.

Rocznik produkcji – nie ma żadnego znaczenia

Na wartość auta wpływa wiele czynników, w tym rocznik produkcji. Zasadniczo, im starsze Daewoo, tym jego wartość maleje. Jednak nawet kilkunastoletni samochód  może być obiektem naszego zainteresowania. Jesteśmy gotowi do jego odkupienia od Ciebie. Szybko dokonamy wycenę i nasz skup aut marki Daewoo przedstawi Ci wyjątkowo korzystną ofertę odkupu.

Stan techniczny Twojego Daewoo

Samochody Daewoo cieszyły się ogromną popularnością, ale było to lata temu. Nadal można je spotkać na polskich drogach, ale jest ich dużo mniej. Być może masz jeszcze taki samochód na swoim podwórku, na parkingu czy w garażu, ale jego stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. Niewykluczone, że leciwy pojazd już nie jeździ. Nie oznacza to jednak, że nasz skup aut w Toruniu czy w Koronowie nie zainteresuje się opcją jego odkupienia od Ciebie. Zachęcamy do nawiązania kontaktu z nami. Jeśli nie możesz dojechać do nas autem z powodów technicznych, to zadzwoń i poinformuj nas o tym, a my przyjedziemy do Ciebie z własną lawetą, za którą nic nie zapłacisz.

 

 

 

 

 

 

Leave a Comment

Call Now Button