skup aut Ferrari

Skup aut Ferrari

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek samochodów luksusowych, sportowych jest Ferrari. Być może masz samochód z charakterystycznym logo tej firmy na masce w swoim garażu i chciałbyś go szybko sprzedać. Zapraszamy do naszego skupu aut Ferrari. Kupujemy samochody różnej klasy, roczników i w różnym stanie technicznym. Odwiedź nas lub skontaktuj się z nami telefonicznie, by uzyskać informacje na nurtujące Cię pytania.

Historia marki Ferrari

Nazwa dla marki Ferrari wzięła się od nazwiska jej założyciela, czyli Enzo Ferrari. Urodził się 18 lutego 1898 roku w Modenie, niewielkim mieście w Bolonii we Włoszech. Od najmłodszych lat interesował się motoryzacją, a zwłaszcza wyścigami samochodowymi. Startował w wielu z nich, by w 1924 roku stać się kierowcą wyścigowym teamu Alfa Romeo.

W 1929 roku Enzo założył Scuderia Ferrari, czyli stajnię wyścigową, jaka wykorzystywała do wyścigów samochody marki Alfa Romeo. Ostatecznie, kiedy Enzo Ferrari stał się ojcem, wycofał się z wyścigów. Zajął się konstruowaniem pojazdów wyścigowych. W 1940 toku stworzył wraz ze swoim zespołem pierwszy tego rodzaju pojazd przeznaczony na legendarny już wyścig Mille Miglia. Jednak II wojna światowa zdecydowanie pokrzyżowała plany rozwojowe dla marki. Dopiero więc w 1947 roku pojawił się pierwszy pojazd produkowany pod Ferrari.

Mowa tu o modelu oznaczonym symbolem 125S. Co ciekawe, powstały jedynie dwa egzemplarze tego pojazdu napędzanego silnikiem V12 o pojemności półtora litra i mocy rzędu 118 KM. Samochody te wykorzystywane były znów w wyścigach, a Enzo Ferrari z uwagi na ich dobre wyniki zdecydował się na konstruowanie następnych modeli. Z czasem powstał samochód przeznaczony na rynek motoryzacyjny dla wszystkich – model 166 Inter, który pojawił się w 1949 roku.

Enzo Ferrari pozostawał na straży rozwoju swojego przedsiębiorstwa i kierował nim aż do śmierci w 1988 roku. W latach 1969-2016 Ferrari należało do koncernu Fiat, w grupie Ferrari Maserati. Od 3 stycznia 2016 roku pozostaje własnością Exor N.V., Piero Ferrari i prywatnych akcjonariuszy. Jego główna siedziba znajduje się obecnie w Maranello we Włoszech.

Sprawdź: skup aut Ferrari

Najważniejsze modele samochodów Ferrari

Przez kolejne dekady swojej bytności na rynku motoryzacyjnym Ferrari wprowadziło na rynki na świecie wiele znakomitych samochodów i supersamochodów. Do najważniejszych modeli ze znaczkiem czarnego konia zalicza się:

  • Ferrari 456 GTA – samochód sportowy produkowany w latach 1993-2004, z silnikiem benzynowym o pojemności 5,5l i mocy 442 KM.
  • Ferrari 430 – auto sportowe, produkowane w latach 2004-2009. Dwuosobowy pojazd, który zastąpił model 360. Ma 4,3 l pojemności silnika. Pod względem wizualnym nawiązuje stylistycznie do słynnych modeli Ferrari Enzo czy Testarossa.
  • Enzo Ferrari – nazwany na cześć założyciela marki model hipersamochodu produkowanego w latach 2002-2004, zaprezentowany po raz pierwszy podczas Międzynarodowych Targów Paryskich w 2003 roku. Wyprodukowano jedynie 400 sztuk tego pojazdu.
  • Ferrari 296 GTB – jeden z najnowszych modeli Ferrari, hybrydowy supersamochód klasy średniej produkowany od 2022 roku. Zaprezentowany został w czerwcu 2021 roku. Skrót GTB pochodzi od określenia Gran Turismo Berlinetta.
  • Ferrari Portofino – samochód sportowy klasy średniej, produkowany od 2017 roku, średniej wielkości sportowe coupe-cabrio. Zastąpił model California.

Rocznik produkcji nie ma znaczenia

Z uwagi na fakt, że Ferrari istnieje na rynku motoryzacyjnym już od przeszło 90 lat, być może masz zabytkowy model Ferrari? Jeśli tak, z pewnością jest on sporo wart. Jeśli jednak nie jest to jeszcze zabytkowe auto, ale i tak jest już leciwe, nie przejmuj się tym. Nasz skup aut marki Ferrari będzie gotowy go kupić od ręki, z realizacją transakcji choćby podczas jednego spotkania z klientem i poprzez wypłatę ceny w gotówce, w ustalonej kwocie.

Sprawdź: skup aut Bydgoszcz

Stan techniczny Twojego Ferrari

Nawet jeśli Twoje Ferrari stoi na przysłowiowych kołkach, nie jeździ, albo jest uszkodzone, możesz go nadal sprzedać w dobrej cenie. Zapewni to nasz skup aut Ferrari. Poinformuj nas tylko o tym, a my przyjedziemy do Ciebie z własną lawetą, za którą nic dodatkowo nie zapłacisz.

Leave a Comment

Call Now Button