skup aut Isuzu

Skup aut Isuzu

Japoński koncern motoryzacyjny Isuzu znany jest przede wszystkim z produkcji samochodów dostawczych i terenowych. W swojej ofercie ma również znakomite autobusy. Jest producentem silników wysokoprężnych. Jednak możesz być właścicielem np. osobowego samochodu terenowego Isuzu. Jeśli zechcesz go sprzedać, nasz skup aut pozostaje do Twojej dyspozycji. Szybko przeprowadzimy wycenę auta, przedstawimy ją, a jeśli cena będzie satysfakcjonująca, na miejscu możemy podpisać umowę. Zobacz, jaka jest historia marki Isuzu i jakie modele są najpopularniejsze wśród takich samochodów.

Historia Isuzu

Jednym z najstarszych producentów samochodów z Japonii jest marka Isuzu. Jej historia rozpoczyna się  1916 roku, kiedy to powstał plan budowy samochodów. Stworzyły go Tokyo Ishikawajima Shipbuilding and Engineering Co., Ltd. i Tokyo Gas and Electric Industrial Co. W dwa lata później poczyniono ważne kroki do tego, by go urzeczywistnić. W 1918 roku rozpoczęła się współpraca Isuzu z brytyjskim przedsiębiorstwem Wolseley.

Pierwszy produkowany w Japonii model A-9 Wolseley powstał w 1922 roku, a dwa lata później uruchomiono produkcję ciężarówek typu CP. Pierwszy samochód pod marką Isuzu powstał w 1934 roku. Okres I i II wojny światowej spowodował, że dalsze plany rozwojowe firmy musiały zostać odłożone na przyszłość. Dopiero więc w 1949 roku Isuzu zostało zaakceptowane jako firma przedsiębiorstwa.

W 1953 roku ruszyła produkcja samochodu osobowego Hillman Minx, która mogła zostać uruchomiona dzięki nawiązaniu współpracy z przedsiębiorstwem Rootes Group. Następnie w 1971 roku japońska firma nawiązała współpracę z koncernem General Motors. W USA samochody Isuzu były sprzedawane pod marką np. Chevrolet.

W 1987 roku powstała wspólnie z Fuji Hewavy Industries spółka Subaru Isuzu Automotive Inc. Otwarto wówczas również fabrykę w USA, w stanie Indiana. Dokładnie 10 lat później Isuzu otworzył w Tychach spółkę Isuzu Motors Polska, zajmującą się produkcją silnikach Diesla.

Sprawdź: skup aut Bydgoszcz

W 1999 roku GM zwiększył udziały w Isuzu do 49 proc., dzięki czemu uzyskał kontrolę nad przedsiębiorstwem. W 2002 roku Isuzu po poważnych kłopotach finansowych zmuszony był zakończyć produkcję samochodów osobowych.

W latach 2006-2007 udziałowcem Isuzu Motors Ltd. została Toyota, co spowodowało nawiązanie współpracy dla produkcji i rozwoju małego silnika Diesla. Z czasem jednak jego rozwoju zaniechano, na korzyść napędów hybrydowych. WW 2009 roku został otwarty polski oddział firmy, Isuzu Automotive Polska. Od 2010 roku Isuzu produkował swoje pick-upy w Tajlandii, a nie w Japonii. Tajski rynek jest największym rynkiem sprzedaży dla tego typu pojazdów.

Modele samochodów marki Isuzu

Przede wszystkim marka Isuzu na rynku samochodów przeznaczonych do prywatnego użytku produkowała i nadal produkuje samochody typu pick-up i pojazdy terenowe. Do najważniejszych modeli tej marki zalicza się:

  • Isuzu D-Max – średniej wielkości pick-up Isuzu produkowany od 2002 roku. w Polsce po raz pierwszy zaoferowany został w 2009 roku. Powstał on we współpracy Isuzu z koncernem General Motors. Od 2012 roku powstaje druga generacja auta.
  • Isuzu Trooper – produkowany w latach 1981-2002 samochód zaliczany do segmentu Crossover/SUV/Terenowe. Pierwsza generacja Isuzu Trooper była produkowana przez 10 lat, od 1981-1991.
  • Isuzu Rodeo Standard – samochód z segmentu crossover/SUV/Terenowe, produkowany od 1998 do 2002 roku z silnikiem benzynowym. Samochód ten był dostępny w wersjach silnikowych o pojemności 2.2, 3.2.
  • Isuzu Amigo – pick-up produkowany od 1991 do 2003 roku. Powstały dwie generacje tego modelu – pierwsza produkowana w latach 1991-1997 oraz druga w latach 1998-2003.

Rocznik nie ma znaczenia

Produkcja samochodów osobowych przez Isuzu została już jakiś czas temu wstrzymana. Wiele aut Isuzu jeżdżących po polskich drogach może mieć już kilkanaście lat. Nie ma to znaczenia dla naszego skupu. Będziemy zainteresowani odkupieniem dowolnego pojazdu tej marki, bez względu na rocznik produkcji.

Zobacz również: skup aut Inowrocław

Stan techniczny Twojego Isuzu

Podobnie jak rocznik produkcji, tak stan techniczny Isuzu, którego chciałbyś nam sprzedać, nie ma większego znaczenia. Nawet gdyby Twoje Isuzu nie jeździło, wystarczy, że poinformujesz nas o tym fakcie, a my przyjedziemy do Ciebie z własną lawetą, za którą nic dodatkowo nie zapłacisz.

Leave a Comment

Call Now Button