skup lamborghini

Skup aut Lamborghini

Lamborghini to jedna z najbardziej luksusowych marek motoryzacyjnych na świecie. Cieszy się uznaniem wśród kierowców i plasowana jest wśród innych, ekskluzywnych producentów samochodów. Popularne „lambo” być może jest również i Twoją własnością i chciałbyś je sprzedać, uzyskując przy tym dobrą zapłatę. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego skupu aut w Toruniu i w innych miastach.

Historia marki Lamborghini

Włoska myśl techniczna w motoryzacji zapisała się już wielokrotnie. Z Włoch pochodzi też marka Lamborghini, która produkuje super szybkie, sportowe samochody. Jej historia rozpoczyna się w 1963 roku we Włoszech, w Sant`Agata Bolognese.

Jeszcze wcześniej założyciel marki, Ferruccio Lamborghini produkował od 1947 roku wyłącznie ciągniki rolnicze – traktory. Jednak z czasem jego firma rozrosła się i stworzyła legendarną już markę supersamochodów.

Legenda głosi, że samochody Lamborghini powstały w wyniku dyskusji, jaka nawiązała się pomiędzy Ferruccim Lamborghinim, a Enzo Ferrarim. Obaj panowie działali w branży motoryzacyjnej. Ferrari nie był do końca zadowolony ze swojego samochodu, a Lamborghini zaproponował mu wprowadzenie w nim pewnych zmian konstrukcyjnych. Enzo Ferrari oburzył się i nie chciał przyjąć pomocy od producenta traktorów, kwestionując przy okazji kompetencje Lamborghiniego. Ten ostatni postanowił udowodnić, że jest w stanie produkować znakomite pojazdy.

Wkrótce zaprezentował znakomity 12-cylndrowy model Lamborghini 350 GTV, który dziś ma już status legendarnego. Przewyższał on pod wieloma względami samochody marki Ferrari. W 19564 roku Lamborghini opracował model 350 GT, a następnie 400 GT, z powiększonym do czterech litrów silnikiem. W 1966 roku Lamborghini pokazał model Miura, który okazał się komercyjnym sukcesem. Natomiast w 1971 roku na salonie samochodowym w Genewie marka pokazała prototyp Countach, który został zaprojektowany przez Marcello Gandiniego z Bertone.

W 1972 roku Ferruccio Lamborghini podjął decyzję o sprzedaży całego działu zajmującego się produkcją aut sportowych Georgesowi-Henriemu Rossetti i Rene Leimerowi. W 1987 roku ostatecznie udziały w firmie Lamborghini sprzedano firmie Chrysler. W 1994 roku Lamborghini stał się własnością indonezyjskiej firmy Megatech, by cztery lata później zmienić właściciela na Audi AG.

Najważniejsze modele Lamborghini

W swojej wieloletniej historii działania Lamborghini nie próżnował i wprowadzał do obiegu coraz to nowe supersamochody czy nawet samochody terenowe. Do najbardziej znanych modeli zalicza się przy tym:

  • Lamborghini Huracan – produkowane od 2014 roku auto sportowe, małe, dwumiejscowe, z segmentu G+. Jest on następcą najpopularniejszego modelu Lamborghini w historii marki – Lamborghini Gallardo, ale pod względem stylistycznym koresponduje z modelami Aventador czy Sesto Elemento.
  • Lamborghini Urus – ciekawy model w ofercie Lamborghini, ponieważ to crossover/SUV produkowany od 2017 roku. Mamy tu do czynienia z luksusowym i superszybkim SUV-em, który wyposażono w adaptacyjne zawieszenie pneumatyczne czy mechaniczną blokadę mechanizmu różnicowego tylnej osi.
  • Lamborghini Aventador – produkowane od 2015 roku auto sportowe dostępne w wersji coupe lub roadster.
  • Lamborghini Gallardo – pomimo faktu, że model ten produkowany był przez włoską markę w latach 2003-2013 wciąż wzbudza zainteresowanie. O niewielkie, dwumiejscowe auto, które ma stały napęd na cztery koła i aluminiową karoserię. Ostatnia z jego wersji miała aż 560 KM mocy.

Rocznik produkcji – nie ma żadnego znaczenia

Wartość samochodów Lamborghini nie maleje drastycznie wraz z upływem czasu, a są i takie modele, które nawet w wersji kilkunasto czy kilkudziesięcioletniej będą bardzo cenne. Dlatego nie ograniczamy się do poszukiwania przez nasz skup samochodów  w Inowrocławiu auta konkretnego rocznika samochodów tej włoskiej marki. Niezależnie od tego, ile lat ma Twoje Lamborghini, z pewnością zaoferujemy za niego godziwą cenę.

Stan techniczny Twojego Lamborghini

Twoje Lamborghini może być w doskonałym stanie technicznym i zachwycać przyspieszeniem, godnym samochodów wyścigowych, ale też może stać w garażu na przysłowiowych kołkach. Stan samochodu nie będzie jednak decydował o fakcie jego odkupienia przez nasz skup aut. Jeśli Twoje Lamborghini nie jeździ, poinformuj nas o tym, a przyjedziemy do Ciebie w umówionym terminie wraz z własną lawetą, za którą nic dodatkowo nie zapłacisz.

 

 

Leave a Comment

Call Now Button