Skup aut Lancia

Będąc posiadaczem samochodu marki Lancia, możesz go szybko sprzedać, jeśli tylko chcesz. Nie musisz poświęcać czasu na samodzielne znalezienie zainteresowanego kupca. Zwróć się do naszego skupu aut, celem uzyskania obiektywnej, rzetelnie przygotowanej wyceny.

Historia marki Lancia

Lancia to włoski producent samochodów osobowych, ale nie tylko. Przedsiębiorstwo Lancia Automobiles S.p.A. produkuje też auta sportowe i wyścigowe. Jego historia sięga początku XX wieku.

W 1906 roku w Turynie Vincenzo Lancia wraz ze swoim przyjacielem, Claudio Fogolin, założyli przedsiębiorstwo motoryzacyjne Lancia & Cie. Pierwszym pojazdem marki był opracowany w 1907 roku, a wprowadzony rok później do produkcji model „tipo 51” lub „12 HP”. Od 1913 roku przedsiębiorstwo to produkowało samochód Lancia Theta, z pełną elektryką, a od 1922 model Lambda. Kolejnymi osiągnięciami firmy były modele Astura z 1931 roku oraz Augusta z 1933 roku, który był pierwszym sedanem wyposażonym w hamulce hydrauliczne.

Świetnie zapowiadającą się karierę marki Lancia & Cie przerwała nagła śmierć właściciela, Vincenzo Lancia w 1937 roku. W tym samym roku wprowadzony został do gamy firmy model Aprilia.

Dopiero po wojnie, w latach 50. XX wieku, syn założyciela Giannini Lancia przejął po nim schedę i odnosił wiele sukcesów w sporcie motorowym. To okres, kiedy Lancia produkowała głównie samochody przeznaczone do serii wyścigów.

W 1969 roku przedsiębiorstwo przejął włoski koncern motoryzacyjny Fiat, a w 1972 roku już pod nowym kierownictwem wprowadzony został sportowy model samochodu Stratos, z nadwoziem z aluminium i włókna szklanego. Wspólnie z Fiatem Lancia stworzyła model Beta, a pod koniec lat 70. również model Delta. W kolejnej dekadzie Lancia wraz z Fiatem nawiązała współpracę ze szwedzkim przedsiębiorstwem Saab, dzięki czemu produkowano m.in. Lancię Thema.

Najważniejsze modele Lancia

Na rynku europejskim, w tym w Polsce Lancia być może nie jest najbardziej popularną marką pojazdów, niemniej ma kilka ciekawych modeli, o jakich należy wspomnieć. To między innymi:

  • Lancia Delta – model samochodu osobowego niższej klasy średniej, jaki produkowany był w latach 1979-1999, a następnie po 9-letniej przerwie Lancia wznowiła jego produkcję, która trwała do 2014 roku. W 1979 roku nagrodzono go tytułem Samochód Roku.
  • Lancia Voyager – luksusowy van Lancia, który produkowany jest od 2011 roku. W gamie Lancii zastąpił on model Phedra, a na rynku europejskim – Chryslera Grand Voyagera. Historia modelu Lancia Voyager sięga 1984 roku. W Stanach Zjednoczonych samochód ten nadal jest oferowany jako Chrysler Town & Country.
  • Lancia Ypsilon – jeden z najmniejszych modeli Lancii, produkowany od 1985 roku. Zaliczany jest do segmentu samochodów B. Pierwszą generację tego pojazdu Lancia oznaczyła symbolem Y10. Zyskał nagrodę „Kobiecego Samochodu Roku 2005” oraz „European Automotive Design”. W 2011 roku miał miejsce debiut IV generacji modelu Lancia Ypsilon.
  • Lancia Musa – to niewielki, kompaktowy minivan, który Lancia produkuje od 2004 roku. Jest on owocem podjętej współpracy Lancii z Fiatem. Jego bliźniaczym modelem jest Fiat Idea.

Rocznik produkcji – nie ma żadnego znaczenia

Przy wycenie samochodu skup aut zwykle bierze pod uwagę rocznik produkcji. Oczywiście, jest on istotny dla wartości auta Lancia, ale nie spowoduje, że odstąpimy od kupienia Twojego auta marki Lancia. Nawet jeśli Twój samochód tej marki ma kilkanaście lat, to nadal jesteśmy zainteresowani jego zakupem. Jeśli będziesz usatysfakcjonowany przedstawioną ofertą cenową, nasz skup aut marki Lancia jest w stanie wypłacić Ci ustaloną kwotą w gotówce do ręki.

Stan techniczny Twojego Lancia

Twoja Lancia jest sprawna technicznie? A może jest wręcz przeciwnie i samochód ten stoi na przysłowiowych kołkach na podwórku? Jeśli Twoja Lancia nie jeździ, także możemy ją od Ciebie kupić. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami i powiesz, że samochód nie jeździ. Wtedy przyjedziemy do Ciebie z lawetą. Nie będziesz musiał za nią dodatkowo płacić.

 

 

 

 

 

Leave a Comment

Call Now Button