skup aut Bentley

Skup aut marki Bentley

Jedną z najbardziej znanych marek samochodów luksusowych, które są synonimem prestiżu, jest Bentley. Ten brytyjski koncern motoryzacyjny pomimo zmian własnościowych, wciąż produkuje samochody, które zdobywają status kultowych. Być może jesteś właścicielem Bentleya i chciałbyś go sprzedać. Nasz skup aut jest gotowy do zaoferowania Ci godziwej zapłaty za Twoje auto. Wystarczy, że się z nami skontaktujesz, a my zadbamy o rzetelną wycenę i zaproponowanie Ci bezpiecznych warunków zawiązania transakcji.

Historia marki Bentley

Początki marki motoryzacyjnej luksusowych pojazdów Bentley sięga 1919 roku. Przedsiębiorstwo to miało postać niewielkiego warsztatu mechanicznego, założonego przez Waltera Owena Bentleya. Mieścił się on przy Conduit Street w Londynie. Ideą przyświecającą Bentleyowi było stworzenie unikatowego samochodu wyścigowego, z trzylitrowym silnikiem. W 1921 roku rzeczywiście został finalnie opracowany Bentley 3 Litre, który produkowany był w londyńskiej fabryce w Cricklewood. Bolidy konstruowane przez Bentleya brały udział w wyścigach w Le Mans. Co ciekawe, pierwszy samochód Bentley 3 Litre był kupowany przez członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Nabył go nawet sam król Jerzy VI. To nadało marce prawdziwego prestiżu. W 1931 roku Bentley trochę niespodziewanie, bo po przekroczeniu 3000 wyprodukowanych aut, przerwał produkcję i ogłosił upadłość. Nie znikł jednak z rynku, ponieważ przejęcia Bentleya dokonał Rolls-Royce.

Produkcja Bentleya została przeniesiona wówczas do środkowej Anglii. Rozpoczęła się trwająca 6 dekad współpraca obu marek. W 1933 roku zaprezentowano pierwszy Bentley skonstruowany we współpracy z Rolls-Roycem – model 3 ½ Litre. Wybuch II wojny światowej przerwał funkcjonowanie Bentleya na rynku motoryzacyjnym.

Po przeniesieniu produkcji do Crewe, wraz z Rolls-Roycem Bentley zaczął opracowywać kolejne modele. Warto wspomnieć o aucie Mark VI z 1946 roku, który był pierwszym samochodem Bentley przeznaczonym do sprzedaży także na rynku kontynentalnej Europy, z kierownicą po lewej stronie.

W 1952 roku zaprezentowano model sportowego, luksusowego samochodu R Type, a w 1965 roku T-series, z samonośnym nadwoziem z aluminium i stali.

Sprawdź również: skup aut Inowrocław

Kiedy w 1973 roku w wyniku kłopotów finansowych Rolls-Royce podzielił się na dwie spółki, Bentley znalazł się pod dywizją Rolls-Royce Motors, który został przejęty przez brytyjskie konsorcjum Vickers w 1980 roku. Pod nowym kierownictwem Bentley produkował kolejne luksusowe, sportowe pojazdy.

W historii Bentleya ważną rolę odegrał sułtan księstwa Brunei, Hassanal Bolkiah. Kupił on kilkutysięczną kolekcję unikatowych samochodów, wśród których były również Bentley`e. Od tego czasu samochody tej marki były produkowane w szerszej gamie nadwozia. Współpraca Bentleya z sułtanem Brunei zaowocowała olbrzymimi zyskami.

W 1997 roku Volkswagen Group przebił ofertę BMW na zakup Bentleya i Rolls-Royce`a. Ostatecznie BMW zyskało wyłączne prawo do marki Rolls-Royce, a Volkswagen do Bentleya.

W 2007 roku rozpoczęła się oficjalna sprzedaż samochodów marki Bentley w Polsce. Pod skrzydłami Volkswagena marka rozwinęła swoją działalność.

Zobacz również: skup aut Włocławek

Modele samochodów marki Bentley

W swojej wieloletniej historii działalności marka Bentley wprowadziła na rynek brytyjski, ogólnoeuropejski i światowy wiele znakomitych modeli pojazdów. Wśród nich znajdują się modele:

  • Bentley Bentayga – samochód z segmentu crossover/SUV/Terenowe, produkowany od 2016 roku. Mamy tu do czynienia z dużym, bardzo luksusowy crossover SUV, który był pierwszym samochodem w tej klasie w historii Bentleya. Koncepcyjnym pierwowzorem tego modelu był prototyp o nazwie EXP 9 F, który został zaprezentowany w 2012 roku.
  • Bentley Brooklands – klasyczny model luksusowej limuzyny Bentleya, produkowanej od 1992 roku. Od 2008 roku produkowana jest druga generacja tego modelu. Wyposażony jest on w silniki o mocy od 248 do nawet 537 KM i pojemności od 6,7 do 6,8 litra.
  • Bentley Continental – produkowane od 1991 roku auto luksusowe, sportowe, plasowane w segmencie G o nadwoziu typu coupe. Obecnie znajdujący się w produkcji model został wprowadzony w 2003 roku jako następca Continetala R i Continentala T.

Rocznik produkcji – nie ma żadnego znaczenia

Bentley ma za sobą ponad 100-letnią historię działalności. Dlatego poszczególne modele samochodów tego brytyjskiego producenta może mieć wiele lat i status zabytków. Jeśli masz kilkunastoletni samochód bentley, nie martw się, że nie wzbudzi on naszego zainteresowania. Możemy Cię zapewnić, że będziemy skłonni złożyć ofertę na odkupienie auta niezależnie od rocznika produkcji.

Stan techniczny Twojego Bentleya

Stan techniczny pojazdu co prawda ma znaczenie dla jego wyceny, której podejmujemy się w każdym przypadku indywidualnie. Oceniamy samochód i jego stan i składamy rzetelną ofertę sprzedającemu. Tak będzie i w przypadku Twojego Bentleya, jeśli zechcesz go sprzedać. Jeśli Twój pojazd nie jeździ, zasygnalizuj nam to w zgłoszeniu, a przyjedziemy do Ciebie z własną lawetą, za którą nic dodatkowo nie zapłacisz.

 

 

 

 

 

Leave a Comment

Call Now Button