Skup aut marki Citroen

Francuska marka Citroen ma w swojej ofercie zarówno samochody osobowe, jak i pojemne dostawczaki, które często są wybierane przez przedsiębiorców dla uzupełnienia floty w działalności gospodarczej. Jesteś właścicielem Citroena? Sprawdź zatem, jaką ofertę może ci przedstawić nasz skup samochodów.

Historia marki Citroen

Twórcą marki motoryzacyjnej Citroen był Andre Citroen, który nazwał przedsiębiorstwo swoim nazwiskiem. Już od najmłodszych lat żywo interesował się nowymi technologiami. Co ciekawe, idea założenia firmy motoryzacyjnej powstała w głowie Andre Citroena podczas wizyty w Polsce, kiedy to ten francuski żołnierz przybył do łódzkich zakładów tekstylnych i zapoznał się z technologią drewnianych kół zębatych. Kiedy zakończył służbę we francuskiej armii, Andre Citroen zajął się swoją działalnością gospodarczą.

Początkowo jego firma produkowała stalowe koła zębate, na wzór drewnianych, o podwójnym uzębieniu daszkowym. To one z czasem stały się inspiracją do stworzenia charakterystycznego logo marki.

Citroen zyskiwał nowych klientów i rozwijał się, oferując coraz większy asortyment części przeznaczonych dla branży motoryzacyjnej. Podejmował nowe wyzwania i wdrażał metody produkcji. Nie od razu więc marka zajęła się produkcją samochodów, ale stało się to z początkiem XX wieku. Pomimo dobrych efektów sprzedażowych, Citroen popadł w kryzys i został przejęty w 1934 roku przez Michelin.

Zanim jednak to się stało, Citroen „powrócił” do Polski. W 1928 roku zawarł z polskim rządem umowę w sprawie budowy montowni samochodów – powstało wówczas Polskie Towarzystwo Samochodów Citroen. Przetrwało ono zaledwie kilka lat.

Po II wojnie światowej Citroen powrócił do działalności i tworzył samochody osobowe. Ważnym momentem w historii marki był rok 1974, kiedy to znów dopadł go kryzys. By ustrzec się przed widmem bankructwa, Michelin utworzył wraz z marką Peugeot koncern motoryzacyjny, co dało podwaliny pod stworzenie prężnie działającej do dziś grupy PSA.

Pierwsze samochody Citroena

Po zakończeniu I wojny światowej we francuskiej fabryce Citroena wyprodukowany został pierwszy samochód tej marki – lekki i ekonomiczny Typ A był dziełem Julesa Salomona. W 1921 roku powstał kolejny model – Typ B, a po nim Typ C – małe, dwumiejscowe auto przeznaczone głównie dla kobiet.

Pierwszym samochodem z przednim napędem Citroena był międzywojenny model Traction Avant. Przez łącznie 40 lat producent sprzedawał Citroena 2CV powstałego na bazie prototypu przygotowanego jeszcze przed II wojną światową. Nowoczesnym autem osobowym był Citroen GS, który debiutował na rynku w 1970 roku.

Jesteś właścicielem samochodu marki Citroen?

W twoim garażu stoi kilkuletni Citroen, a może masz wysłużone auto dostawcze czy firmowego sedana tej marki? To znakomite auta, które służą przez wiele lat zupełnie bezawaryjnie. Są cenione również i przez polskich kierowców. Jeśli zaliczasz się do ich grupy, to być może będziesz chciał sprzedać swojego Citroena. Z pomocą w tej kwestii przychodzi Ci skup aut  w Koronowie i w innych miastach, który z pewnością zainteresuje się Twoim samochodem i przedstawi atrakcyjną wycenę.

Kupujemy wszystkie modele marki Citroen

Od 1994 roku Citroen zupełnie inaczej niż dotychczas zaczął nazywać kolejne modele swoich pojazdów. Pojawiły się auta Xantia, Saxo, czy Xsara i Picasso. W XXI wieku znów zmieniono koncepcję nazewnictwa i od tej pory modele określane są literką „C” i odpowiednią cyfrą czy dopiskiem. Do najpopularniejszych należą obecnie:

  • Citroen C-Elysee – kompaktowy sedan będący samochodem budżetowym. Produkowany jest od 2003 roku, ale w 2008 roku producent przeprowadził jego Facelifting.
  • Citroen C3 – jego produkcja rozpoczęła się w 2002 roku, a pierwsza generacja modelu wytwarzana byłą wspólnie z modelem C2. C3 to auto dla rodziny. Pierwszą generację Citroena C3 zaprojektował Donato Coco.
  • Citroen C4 – produkowany od 2004 roku model klasy średniej, który stał się następcą modelu Xsara. Zaprojektował go Donato Coco. W 2006 roku model ten stał się laureatem World Car Design w 2006 roku.
  • Citroen C4 Cactus – mały samochód produkowany od 2014 roku, pozycjonowany pomiędzy segmentem I, B i C. Unikalnym elementem nadwozia tego pojazdu są tzw. airbumps, czyli warstwy z tworzywa z kapsułami z powietrzem, które są umieszczone po bokach auta i mają amortyzować lekkie uderzenia.

Rocznik produkcji – nie ma żadnego znaczenia

Citroen  produkuje samochody już od wielu lat, a kolejne modele z dumą są prezentowane na targach motoryzacyjnych. Potencjalnie więc możesz być posiadaczem wieloletniego pojazdu. Dla nas nie ma to większego znaczenia. Zgłoś się do naszego skupu aut w Szubinie, aby przekonać się, że zaproponujemy ci godziwą zapłatę za twój samochód.

Stan techniczny Twojego Citroena

Nie ma znaczenia dla nas, w jakim stanie technicznym znajduje się twój Citroen. Czy jest w pełni sprawny, czy może istniejące usterki pojazdu go unieruchomiły. Jeśli samochód nie jeździ, możemy przyjechać po niego z własną lawetą.

 

Leave a Comment

Call Now Button