skup aut Dacia

Skup aut marki Dacia

Dacia to znana marka motoryzacyjna, która powstałą w Rumunii. Obecnie jest ona częścią francuskiego koncernu Renault i wprowadza na rynek coraz to nowe, znakomite modele pojazdów. Jesteś właścicielem samochodu marki Dacia? Być może byłbyś skłonny sprzedać go, ale brakuje Ci czasu na zorganizowanie takiej transakcji? Nie musisz sam tego robić. Zwróć się do nas, a skup aut marki Dacia przedstawi atrakcyjną ofertę odkupu Twojego samochodu.

Historia marki Dacia

Dacia jest rumuńskim przedsiębiorstwem motoryzacyjnym, któremu początek w 1943 roku dała firma Uzina de Autoturisme Pitesti. Zajmowała się ona produkcją silników do samolotów. Jej fabryka znajdowała się w Pitesti w Rumunii. Nazwa Dacia pochodzi od nazwy rzymskiej prowincji Dacja, leżącej na obecnych terenach tego kraju.

Właściwie od początku swojego powstania Dacia prowadziła ścisłą współpracę z marką Renault. Miała dzięki temu możliwość wykorzystywania myśli technologicznej tego francuskiego koncernu motoryzacyjnego. Dacia produkowała auta na licencji Renault. W 1966 roku zakończyła się budowa fabryki Dacia, a Rumunii próbowali nawet stworzyć swoje własne auto – Mioveni. Ich próby zakończył się niepowodzeniem, dlatego w dwa lata później Dacia podpisała umowę o współpracę właśnie z Renault i w tym samym roku powstał model Dacia 1100, który produkowany był do 1971 roku i sprzedał się w nakładzie 37 tys. egzemplarzy. Był on wzorowany na Renault 8.

W 1969 roku do Dacii 1100 dołączył model 1300, bazujący na samochodzie Renault 12. Później pojawiały się różne jego wersje silnikowe i nadwoziowe. Dacia 1300 produkowana była do 1980 roku.

W 1976 roku Dacia zdecydowała się zakończyć współpracę z Renault, ponieważ chciała kontynuować produkcję pojazdów we własnym zakresie, ale wciąż wykorzystywała niektóre francuskie technologie. Kiedy w latach 80. XX stulecia rumuńskie władze zgłosiły zapotrzebowanie na małe, niedrogie auto, Dacia odpowiedziała modelem 500 Lastun. Miał on jednak słaby silnik, stąd też auto to nie cieszyło się oczekiwanym powodzeniem.

Właściwie pierwszym samodzielnie stworzonym modelem była Dacia Nova z 1998 roku. Rok później Renault nabył 51 proc. udziałów w Dacii. W 2000 roku udział ten zwiększył się do 73,2 proc., a później do 81,4 proc. W 2003 roku Renault ma już 93 proc. udziału w Dacii. W tym samym roku powstał model Dacia Solenza, następca Super Novy.

Dzięki Renault Dacia została unowocześniona, a dobrze prosperujące od tego momentu fabryki zaczęły produkować znane doskonale dziś na rynku modele, na czele z Dacią Logan i Duster.

Najważniejsze modele Dacia

Kilka lat temu także i w polskiej telewizji szeroko promowany był nowy model Dacia Duster. Może jesteś właścicielem akurat takiego modelu tej marki? Zobacz, jakie modele Dacia cieszą się obecnie największą popularnością:

  • Dacia Duster – kompaktowy crossover/SUV produkowany od 2010 roku. To pierwszy samochód w tej klasie w historii działania marki Dacia. Nawiązuje swoim kształtem do prototypu Duster Concept, który został zaprezentowany w 2009 roku, ale zdecydowanie się od niego różni. Dacia Duster została zaprojektowana przez biuro Renault Design Central Europe. Wykorzystano w niej płytę podłogową Dacii Logan.
  • Dacia Logan – samochód klasyfikowany w budżetowej klasie segmentu B, produkowany od 2004 roku, który był pierwszym autem rumuńskiej marki od chwili przejęcia jej przez Renault. W Dacii Logan wykorzystano rozwiązania stosowane w autach francuskiego koncernu. Dacia Logan jest oferowany na rynku w wielu wersjach nadwozia.
  • Dacia Lodgy – kompaktowy minivan produkowany przez Dacię od 2012 roku. Zajmuje pozycję pomiędzy modelem Logan MCV i Dacia Duster. Prototypem auta było Lodgy Glace, ale pod względem wyglądu przypomina Renault Scenic. Dacia Lodgy oferowany jest w wersji 5-osobowej lub 7-osobowej.
  • Dacia Sandero – samochód klasyfikowany w segmencie B, produkowany od 2008 roku. Kompaktowy, miejski, który debiutował pod szyldem Renault w 2007 roku. Wówczas nazwany został Renault Sandero, a pierwsze jego egzemplarze sprzedawano w Brazylii. Dacia Sandero została zbudowana na zmodyfikowanej płycie podłogowej Nissan B.

Rocznik produkcji – nie ma żadnego znaczenia

Marka rumuńska Dacia istnieje na rynku motoryzacyjnym od lat. Być może też Twój samochód tej marki jest już leciwy? A może dopiero od kilku lat jeździsz Dacią i chciałbyś ją sprzedać? Tak naprawdę nasz skup aut w Bydgoszczy lub w innym mieście zainteresuje się każdym takim samochodem. Rok produkcji nie ma znaczenia dla podjęcia decyzji o przeprowadzeniu transakcji. Jeśli jesteś zainteresowany odsprzedaniem Dacii, zachęcamy do kontaktu z nami. Możemy zorganizować całe przedsięwzięcie szybko, łącznie z podstawieniem pod wskazany adres własnej lawety.

Stan techniczny Twojej Daci

Jeśli Twoja Dacia nie jeździ, tylko stoi na parkingu czy przed domem, skontaktuj się z nami i powiedz o tym, Zabierzemy do Ciebie lawetę, za którą nic dodatkowo nie zapłacisz. Wycenimy na miejscu Twoją Dacię i zaproponujemy Ci godziwą zapłatę za auto. Jeśli zaaprobujesz ją, na miejscu możemy przelać Ci pieniądze za samochód na wskazane konto bankowe lub wypłacić od ręki gotówkę.

 

 

Leave a Comment

Call Now Button