Skup aut marki Ford

Henry Ford to znana nie tylko w świecie motoryzacji postać, która przyczyniła się do rozwoju całej amerykańskiej gospodarki. To od jego nazwiska nazwane zostały samochody Ford, które są wyjątkowo popularne również w Polsce. Czy jesteś właścicielem Forda? Być może chciałbyś go sprzedać, po możliwie jak najwyższej cenie? Jeśli tak, skontaktuj się z naszym skupem.

Historia marki Ford

Koncern motoryzacyjny Ford może pochwalić się ponad 100-letnią historią. Firma ta powstała w 1903 roku. Dokładnie 16 czerwca Henry Ford założył w Detroit swoje przedsiębiorstwo motoryzacyjne. Co ciekawe już jako 15-letni chłopak Henry Ford skonstruował swój pierwszy silnik spalinowy. Następnie stał się jednym z założycieli firmy Detroit Cadillac Company. Ostatecznie w 1903 roku odszedł ze spółki i założył własną firmę pod nazwą Ford Motor Company.

Ford dysponował bogatym zapleczem w postaci własnych hut, kopalni, lasów i transportu – wodnego, kolejowego i lotniczego. Fabryka w Dearborn Forda szybko się rozrastała i wkrótce zatrudniała aż 100 tys. osób.

W 1904 roku po udanym otwarciu koncernu motoryzacyjnego w USA, Henry Ford wszedł na rynek kanadyjski i otworzył tam pierwszą zagraniczną fabrykę. Natomiast pierwsza fabryka Forda w Europie powstała w 1911 roku – w Manchesterze w Anglii, gdzie produkowano początkowo Forda Model T, a później i inne konstrukcje brytyjskie. W 1925 roku otwarto filię Forda w Niemczech, a w 1931 roku powstała fabryka w Kolonii.

Do I wojny światowej Ford stabilnie rozwijał się i zwiększał sprzedaż modeli pojazdów osobowych. W latach 30. XX wieku Ford produkował na dwóch liniach produkcyjnych samochody osobowe i dostawcze. Podczas II wojny światowej cała produkcja została przestawiona na wytwarzanie samochodów terenowych, ciężarowych, silników i samolotów na potrzeby wojska. Kiedy zniesiono już pod koniec 1945 roku, po zakończeniu działań wojennych zakaz produkcji cywilnych samochodów osobowych, Ford wznowił produkcję nieco zmodyfikowanych modeli przedwojennych.

Koncern Ford produkował nie tylko samochody pod własną marką, ale i luksusowe Lincolny i średniej klasy samochody Mercury. W 1957 roku zdecydował się na wprowadzenie nowej marki średniej klasy Edsel, DeLuxe/Custom.

W 2001 roku Ford wkroczył na rynek chiński, zawierając współpracę z lokalnym przedsiębiorstwem motoryzacyjnym Changan, w wyniku czego powstała spółka joint venture Changan Ford Mazda.

Pierwszy model Forda

Ogromnym krokiem w historii światowej motoryzacji było wypuszczenie na rynek modelu Ford T. Zastosowano w jego przypadku taśmę produkcyjną, co pozwoliło nie tylko przyspieszyć wytwarzanie kolejnych egzemplarzy Fordu Modelu T, ale i obniżenie kosztów produkcji. Dlatego też więcej osób mogło sobie pozwolić na jego zakup. Ford dla klientów mniej zamożnych wprowadził nawet kredyty na produkowane przez siebie samochody. W Stanach Zjednoczonych masowo na drogach zaczęły pojawiać się Fordy Model T. Sprzedano w ciągu 19 lat produkcji 15 mln egzemplarzy.

Kolejnym modelem samochodów Ford, który cieszył się ogromną popularnością głównie wśród amerykańskich kierowców był Ford Model A. Koncern tym samym ugruntował swoją pozycję i to nie tylko na rynku krajowym.

Popularne modele Forda

Jeśli jesteś miłośnikiem i posiadaczem samochodu marki Ford, to być może w twoim garażu czy na parkingu przed domem stoi jeden z popularnych modeli. Wśród nich należy wymienić z pewnością:

  • Ford Focus – samochód produkowany od 1998 roku, który zastąpił w swojej klasie model Escorta. To jeden z najbardziej popularnych aut z segmentu klasy C, czyli niższej klasy średniej. Jest jednym z najlepiej sprzedających się w historii modeli Forda. Na rynkach światowych dostępny jest Ford Focus w wersji hatchback, kombi i sedan.
  • Ford Kuga – produkowany od 2008 roku kompaktowy crossover SUV, na rynku europejskim zastąpił Mavericka, który był europejską wersją Forda Escape. Powstał z wykorzystaniem tej samej płyty podłogowej co Ford C-Max i Focus. Od 2012 roku produkowana jest druga generacja Kugi.
  • Ford Transit – produkowany od 1953 roku duży samochód dostawczy typu VAN, który jest jednym z najpopularniejszych w swojej klasie na świecie. Dwukrotnie w historii Ford Transit został wybrany jako Van of the Year. Produkowana jest już siódma wersja Forda Transita.
  • Ford Mondeo – produkowany od 1993 roku samochód klasy średniej, który zastąpił w ofercie koncernu Forda model Sierra. Od 1992 roku Mondeo było flagowym modelem Forda w Europie. Na rynku amerykańskim oferowany jest jednak pod innymi nazwami: Ford Contour i Mercury Mystique. Obecnie to ujednolicony pod względem globalnego designu Ford Fusion.
  • Ford S-Max – produkowany od 2006 roku samochód segmentu K, usportowiony VAN, który jest pierwszym samochodem Forda, wytworzonym zgodnie z ideą Kinetic Design. W 2007 roku zdobył tytuł Europejskiego Samochodu Roku. Od 2015 roku zadebiutował na rynku Ford S-Max II generacji.

Rocznik produkcji – nie ma żadnego znaczenia

Nieistotne, w którym roku wyprodukowano Twojego Forda. Nawet jeśli ma 5, 8 czy 20 lat jesteśmy gotowi go od Ciebie odkupić. Zadzwoń do nas, przyjedź do skupu samochodów w Koronowie lub w innym mieście i przekonaj się, co mamy Ci do zaoferowania.

Stan techniczny Twojego Nissana

Stan techniczny samochodu wpływa rzecz jasna na wycenę pojazdu podczas jego sprzedaży, ale dla naszego skupu aut marki Ford nie ma to większego znaczenia przy podejmowaniu samej decyzji o kupnie. Jeśli nie jeździ, przyjedziemy do Ciebie z lawetą, za którą nic nie płacisz. Wycenimy Twój samochód i zaproponujemy Ci godziwą cenę. Jeśli się zgodzisz, możemy od razu wypłacić Ci pieniądze za niego.

 

 

 

Leave a Comment

Call Now Button