Skup aut marki Fuso

Skup samochodów to miejsce, gdzie w krótkim czasie możesz pozbyć się swojego pojazdu, niezależnie od jego marki, modelu czy też rocznika. Prowadzimy między innymi skup aut marki Fuso. Znasz tę firmę? Być może jesteś posiadaczem samochodu Fuso i szukasz sposobu, by szybko go sprzedać i uzyskać za niego godziwą cenę?

Historia marki Fuso

Marka motoryzacyjna Fuso być może nie jest powszechnie znana, ale cieszy się niemal 100-letnią historią. Azjatycka spółka córka Daimler Truck, mianowicie Mitsubishi Fuso Truck & Bus Corporation (w skrócie MFTBC) jest właścicielem marki Fuso, która powstała w 1932 roku. W 2022 roku obchodziła więc swoje 90-te urodziny. To ikoniczna firma, która pojawiła się w użyciu w 1932 roku, kiedy to w stoczni Kobe, która była wówczas własnością Mitsubishi Shipbuilding Company, powstał pierwszy autobus „B46 type shared car”. Otrzymał on właśnie nazwę handlową FUSO. Był to autobus mający 7 metrów długości i 38 miejsc siedzących.

Nazwa nie była przypadkowa. Zaproponował ją inżynier stoczni, a słowo Fuso oznaczało dawniej wielkie, święte drzewo. Dziś natomiast wykorzystywane jest ono dla określenia kwiatu hibiskusa.

Nie tylko autobusy były domeną Fuso, ale również i inne pojazdy. Fuso było także pierwszą w Japonii ciężarówką z kabiną T380 oraz pierwszym japońskim minibusem Rosa wyprodukowanym w 1960 roku. Fuso to również 4-tonowa ciężarówka, napędzana silnikiem benzynowym KT1 z 1946 roku.

Asortyment pojazdów produkowany w Japonii pod nazwą Fuso powiększał się, przede wszystkim od lat 50 do 70. XX wieku. Były to głównie ciężarówki i autobusy.

W 2003 roku utworzono firmę MFTBC, która była producentem pojazdów użytkowych marki Fuso. Powstała ona poprzez odłączenie segmentu pojazdów użytkowych Mitsubishi Motors Corporation od segmentu aut osobowych. Rok później MFTBC przyłączyło się do tego segmentu w koncernie motoryzacyjnym DaimlerChrysler.

Fuso jest elementem globalnego portfolio spółki Daimler Truck AG w zakresie samochodów ciężarowych i autobusów.

Gama modeli Fuso

Pomimo upływu lat, pojazdy Fuso nadal są produkowane. Obecnie to głównie lekkie, średnio ciężkie oraz ciężkie samochody ciężarowe oraz autobusy. Jednak jednym z najważniejszych modeli marki Fuso jest legendarna ciężarówka Fuso Canter. Weszła ona na rynek w 1963 roku i od tego czasu na rynek wprowadzono już ponad 4,5 mln egzemplarzy. W 2021 roku powstała zupełnie nowa generacja Fuso Cantera, która na swoim wyposażeniu ma innowacyjne rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa i komfortu jazdy.

Z kolei w 2017 roku powstała pierwsza generacja ciężarówki eCanter, czyli w pełni elektrycznego, lekkiego pojazdu użytkowego. Jest on dostępny w sprzedaży w Japonii, Europie i w Ameryce Północnej.

Rocznik produkcji

Bez znaczenia z perspektywy naszego skupu pojazdów marki Fuso jest to, jaki rocznik one mają. Wiemy, że mogą to być pojazdy użytkowe wieloletnie. Zgłoś się do nas, jeśli masz ciężarówkę lub autobus Fuso. Wycenimy je i przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę cenową. Nasz skup aut w Toruniu i innych miastach zaprasza.

Stan techniczny Twojego Fuso

Bieżaca eksploatacja i upływ czasu powodują, że stan techniczny Twojego pojazdu marki Fuso mógł się pogorszyć. Nawet jeśli pojazd ten nie jeździ, nic nie szkodzi. Powiadom nas o tym, a my przyjedziemy do Ciebie z własną lawetą, za którą nic dodatkowo nie zapłacisz.

 

 

 

Leave a Comment

Call Now Button