Skup aut marki Honda

Popularną japońską marką rynku motoryzacyjnego jest Honda. Znana jest z produkcji znakomitych motocykli, ale jednocześnie ma w swojej ofercie od lat doskonałe samochody, w których stosowane są najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa. Jakie modele aut marki Honda cieszą się największym zainteresowaniem wśród kierowców w Polsce?

Jak powstała marka Honda?

Marka motoryzacyjna Honda należy do firmy Honda Motor Co. Ltd. czyli japońskiego przedsiębiorstwa, które ma w ofercie nie tylko samochody czy motocykle, ale i skutery, samoloty, silniki, a nawet roboty. Honda odznacza się na tle innych producentów rynku motoryzacyjnego jako firma tworząca znakomite silniki.

Historia marki liczy sobie już ponad 70 lat. Jej korzeni trzeba szukać w życiorysie Sōichirō Honda, który urodził się w 1906 roku. Od najmłodszych lat interesował się mechaniką. Pomagał ojcu w naprawie rowerów, a później pracował w warsztatach samochodowych. W 1930 roku stworzył fabrykę produkującą pierścienie tłokowe do niewielkich silników, którą sprzedał Toyocie. Następnie w 1947 roku znów zaistniał jako przedsiębiorca i zarazem wynalazca. Rozpoczął produkcję roweru z silnikiem o pojemności 50 cm3. To pierwszy produkt marki Honda wprowadzony na rynek. Jego sukces przyczynił się do tego, że w 1948 roku Sōichirō Honda założył firmę Honda Motor Co Ltd., która przetrwała do dziś.

W 1959 roku Honda otworzyła pierwszą filię za granicą – w Stanach Zjednoczonych, w Los Angeles, pod nazwą American Honda. Dopiero w 1982 roku otwarto w USA fabrykę marki . Przejęła ona wówczas brytyjską firmę Rover, z którą rozstała się w 1994 roku. Obecnie Honda jest jedną z najbardziej popularnych firm samochodowych na świecie. Plasuje się za Toyotą, Volkswagenem i Fordem.

Pierwsze produkty marki Honda

Pierwszym pojazdem marki Honda był rower napędzany silnikiem. Później firma  zajęła się produkcją mopedów, głównie na eksport. Pierwszy motocykl został wprowadzony do oferty w 1949 roku – był to Dream D o pojemności 98 cm3.

Pierwszym samochodem Honda był lekki dostawczak model T360, który powstał w 1963 roku. Równolegle firma rozwijała produkcję silników. Na uwagę zasługuje pierwszy seryjnie produkowany samochód sportowy – S500, który pozwolił osiągać sukcesy kierowcom Formuły 1 pod szyldem Hondy.

Kultowy model Hondy Civic powstał w 1972 roku. Było to pierwsze kompaktowe auto w produkcji seryjnej tego koncernu. Sześć lat później w fabrykach produkowano typowo sportowy model Hondy Prelude.

Jesteś właścicielem samochodu marki Honda?

Po polskich drogach jeździ spora liczba Hond, różnych roczników i modeli czy typów. Jeśli i ty masz pod blokiem czy w garażu taki samochód i chciałbyś go sprzedać, zwróć się do nas, a nasz skup aut w Koronowie czy w innym mieście przedstawi Ci korzystną ofertę odkupu. Zapewniamy konkurencyjne stawki i rzetelną wycenę każdego zgłaszanego do nas pojazdu.

Kupujemy wszystkie modele marki Honda

Nasz skup samochodów  jest gotowy do tego, by odkupić dowolny model auta tej japońskiej marki. Wśród popularnych modeli Hondy wymienić możemy przy tym:

  • Hondę Civic – klasyczny model auta klasy średniej, kompaktowego, miejskiego, który produkowany jest od 1972 roku. Od 2000 roku Honda Civic jest flagowym, pełnoprawnym modelem auta kompaktowego. Jest jednym z najlepiej sprzedających się aut w całej historii motoryzacji.
  • Hondę CR-V – terenowy samochód produkowany od 1996 roku do chwili obecnej. Klasyfikowany jest jako kompaktowy crossover SUV, a zbudowano go na bazie modelu Civic. Od 2012 roku dostępna jest czwarta generacja Hondy CR-V.
  • Hondę HR-V – model produkowany najpierw w latach 1998-2005, po czym produkcja ta została wznowiona w 2015 roku.
  • Honda Jazz – model produkowany w latach 1982-1986 i ponownie od 2012 roku. Jest klasyfikowany jako minivan w segmencie B. Dzisiejszy Jazz zastąpił w ofercie Hondy model Logo.

Rocznik produkcji – nie ma żadnego znaczenia

Ile lat ma Twój samochód marki Honda? Jest już pełnoletni? A może kupiłeś go w milenijnym, 2000 roku? Bez względu na to, czy dysponujesz Hondą kilku czy kilkunastoletnią, możesz mieć pewność, że postaramy się ją odkupić od Ciebie za godziwą cenę. Nasz skup aut szybko i sprawnie przeprowadzi transakcję odkupu takiego samochodu.

Stan techniczny Twojej hondy

Kupujemy samochody bez względu na ich stan techniczny. Jeśli Twoja honda jest sprawna i jeździ, to świetnie – z pewnością dogadamy się co do jej godziwej wyceny. Jeśli jednak jest to auto uszkodzone, przyjedziemy po nie z lawetą.

 

 

 

 

 

Leave a Comment

Call Now Button