skup aut Hummer

Skup aut marki Hummer

Amerykańskie samochody budzą zainteresowanie na polskich ulicach, ponieważ nie ma ich zbyt wiele. Powoduje to, że rośnie ich wartość, niezależnie od wieku. Być może jesteś posiadaczem samochodu amerykańskiego producenta marki Hummer. Jeśli tak jest i chciałbyś go sprzedać za godziwą cenę, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Nasz skup samochodów w Toruniu i w innych miastach czeka na wiadomość od Ciebie!

Historia Hummer

Pomimo faktu, że obecnie marka Hummer nie istnieje i nie wypuszcza na rynek kolejnych modeli znakomitych, super wytrzymałych pojazdów, to nadal takie samochody znajdują się w obiegu. Firma pojawiła się w 1979 roku w Stanach Zjednoczonych. To właśnie wówczas rząd USA ogłosił konkurs na zaprojektowanie i zaopatrzenie amerykańskiej armii w pojazdy bojowe – M998 Series HMMWV – Wielozadaniowe Pojazdy Kołowe – z języka angielskiego High Mobility Multipurpose Wheeled Vehicles. Miały one zastąpić stare pojazdy bojowe. Do przetargu stanęły różne firmy, a wygrała go marka AM General, należąca do koncernu AMC.

Zobacz: skup aut Ferrari

Z pojazdów bojowych HMMWV produkowanych przez AM General, wyrósł model Hum-Vee wykorzystywany przez armię, a na jego bazie w 1992 roku rozpoczęła się produkcja cywilnej wersji pojazdów – Hummer. Pierwszy egzemplarz H1 wyprodukowano co ciekawe, na specjalne zamówienie złożone przez aktora, Arnolda Schwarzeneggera.

Ważnym momentem w historii marki motoryzacyjnej Hummer był rok 1999, kiedy to prawa do nazwy kupił koncern General Motors. Samochody były jednak produkowane w dalszym ciągu w fabrykach AM General Corporation.

W 2022 roku pojawił się na rynku pierwszy Hummer typu SUV – H2, a w 2005 roku model H3, zastąpiony w 2008 roku nieco mniejszym modelem Hummer H4.

W lutym 2010 roku General Motors postanowiło zlikwidować markę Hummer, wdrażając plan naprawczy po kryzysie finansowym z 2009 roku na rynku amerykańskim. Wraz z Hummerem przestały istnieć marki Saturn i Pontiac.

Jednak doszło do reaktywacji Hummera. W 2020 roku plotki na ten temat krążące na rynku motoryzacyjnym ostatecznie zostały potwierdzone przez koncern General Motors. Jednak sama marka nie została reaktywowana, tylko dała nazwę dla linii modelowej wchodzącej w skład firmy GMC. Pierwszy model GMC Hummer EV, czyli elektryczny pickup został zaprezentowany w 2020 roku.

Modele samochodów marki Hummer

W całej historii amerykańskiej marki motoryzacyjnej Hummer z Detroit nie było wiele modelów pojazdów, ale te, które powstały, mają już status kultowych. Zalicza się do nich:

  • Hummer H1 – produkowany od 1992 do 2006 roku model dużego samochodu terenowego, który był właściwie cywilną wersją samochodu przeznaczonego dla armii – HMMWV. Całkowita masa pojazdu przekracza 3,5 tony, dlatego w Europie klasyfikowany jest jako samochód ciężarowy.
  • Hummer H2 – SUV od marki Hummer produkowany od 2002 roku. Nie jest to już samochód ciężarowy, bo w przeciwieństwie do wcześniejszego modelu jego dopuszczalna masa całkowita wynosi 2900 kg. Produkowany był aż do 2010 roku, a od 2005 był dostępny w odmianie pick-up.
  • Hummer H3 – średniej wielkości USV Hummera produkowany w latach 2005-2010. Jest zarazem najmniejszym i najmłodszym modelem w ofercie Hummera.

Sprawdź: skup aut Infowrocław

Rocznik nie ma znaczenia

Możesz mieć Hummera z roczników od 1992 roku do 2010, więc Twój samochód może być już pełnoletni. Nie przeszkadza nam jednak to w planowaniu jego odkupienia. Skontaktuj się z nami i spytaj o wycenę swojego Hummera, a my po dokonaniu jego oględzin postaramy się szybko ją podać.

Stan techniczny Twojego Hummer

Nie ma dla nas znaczenia w kwestii odkupienia samochodu marki Hummer od Ciebie, w jakim stanie technicznym takie auto się znajduje. Jeśli jednak nie jeździ, poinformuj nas o tym wcześniej, a my przyjedziemy do Ciebie z własną lawetą. Nie musisz się martwić, ponieważ nic za nią dodatkowo nie będziesz musiał płacić.

Leave a Comment

Call Now Button