skup aut Huyndai

Skup aut marki Hyundai

Hyundai oferuje klientom prywatnym i firmowym samochody wysokiej klasy, w których wykorzystywane są nowoczesne rozwiązania usprawniające jazdę, zwiększające komfort oraz bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. Być może jeździłeś przez kilka lat samochodem marki Hyundai, a teraz przyszedł już czas na jego sprzedaż. Nasz skup aut wyraża zainteresowanie zakupem Twojego samochodu. Skontaktuj się z nami, by otrzymać rzetelną wycenę Twojego auta.

Historia marki Hyundai

Koreańska marka Hyundai była przez lata niedoceniana na światowym rynku motoryzacyjnym. Dziś jest zupełnie inaczej, choć wciąż walczy ona o swoje miejsce w branży samochodowej. Założycielem Hyundai Engineering and Construction był Chung Ju-Young. Otworzył on w 1947 roku swoje przedsiębiorstw – co ciekawe, była to firma z branży budowlanej.

Przez dwie dekady marka ta prosperowała na rynku budowlanym, by później wyodrębniła się z niej spółka Hyundai Motor Company, która zajęła się tym, czym Hyundai zajmuje się do dziś – produkcją samochodów.

By móc konkurować z najlepszymi w branży, firma Hyundai Motor Company zawarła partnerstwo biznesowe z Fordem. Miało to miejsce w 1969 roku. Koreańska marka wspierana przez amerykańskiego Forda wypuściła na rynek swój pierwszy samochód – model Hyundai Cortina, który był po prostu Fordem, ale z innym logo. Obie firmy współpracowały do 1985 roku, kiedy Hyundai zdecydował o wprowadzeniu na rynek autorskich modeli pojazdów.

Pierwszym takim samochodem opracowanym przez Hyundai Motor Company już bez Forda był model Hyundai Pony z 1974 roku, który został pokazany szerokiej publiczności podczas 55. targów motoryzacyjnych w Turynie. Auto cieszyło się dużym zainteresowaniem, dlatego podjęto jego produkcję seryjną. W 1982 roku Hyundai wypuścił na rynek Hyundaia Pony drugiej generacji.

Ważną inwestycją dla marki było powstanie w Ulsan fabryki samochodów w 1984 roku. Produkowała ona 1,5 mln egzemplarzy aut rocznie. To pozwoliło Hyundaiowi wejść na rynek amerykański w 1986 roku z modelem Excel. Pierwsze europejskie przedstawicielstwo koreańskiej marki w Europie powstało w Holandii i w Belgii jeszcze wcześniej, bo w 1978 roku. Od 1993 roku istnieje Hyundai Motor Poland.

W 1999 roku Hyundai przejął największego swojego konkurenta z rynku lokalnego – Kię, dzięki czemu powstał duży koncern motoryzacyjny Hyundai- KIA Automotive Group, a w 2000 roku  nawiązał on współpracę z koncernem DaimlerChrysler, gdzie kupił 10 proc. udziałów w firmie.

Najważniejsze modele Hyundaia

Do najważniejszych i najbardziej popularnych modeli samochodów marki Hyundai zaliczamy:

  • Hyundai i20 – auto małe, produkowane od 2008 roku, klasyfikowane w kategorii miejskiego modelu samochodu segmentu B. Zastąpił on w gamie pojazdów Hyundai model Getz na większości światowych rynków. Zajmuje miejsce pomiędzy kompaktowym i30, a najmniejszym wśród Hyundaiów model i10. Od 2014 roku dostępna jest druga generacja auta – Elite i20. Model ten został zaprojektowany w Russelsheim – w Europejskim Centrum Stylizacji Hyundaia.
  • Hyundai Tuscon – produkowany od 2004 roku SUV Hyundaia, zaprezentowany jako bliźniaczy model dla Kii Sportage II generacji. Jego nazwa została zaczerpnięta od amerykańskiego miasta znajdującego się w stanie Arizona. Miał być kontynuacją trendu nadawania SUV-om marki nazw miast, tak jak model Santa Fe z 2000 roku. Hyundai Tuscon chwilowo był oferowany w II generacji jako model ix35.
  • Hyundai i30 – samochód niskiej klasy średniej, należący do segmentu C, produkowany od 2007 roku. Następca modelu Hyundai Elantra. Był pierwszym samochodem w gamie Hyundaia oznaczonym według klucza literowo-cyfrowego. Pojazd wykorzystuje w swojej konstrukcji płytę podłogową taką samą jak Kia Cee`d.
  • Hyundai IONIQ – produkowany od 2016 roku samochód klasy średniej, z segmentu Cm z napędami alternatywnymi. Stylistycznie podobny jest do Hyundaia Elantry. Plasowany jest na rynku jako pierwszy samochód Hyundaia dostępny z trzeba rodzajami napędu: elektrycznym, hybrydowym oraz hybrydowym typu plug-in.

Rocznik produkcji – nie ma żadnego znaczenia

Bez względu na to, jaki rocznik produkcji widnieje w dowodzie rejestracyjnym Twojego samochodu marki Hyundai, możemy go od Ciebie odkupić. Może być to auto nawet ponad 10-letnie, jak i kilkuletnie. Zgłoś się do nas, byśmy mogli wycenić Twój pojazd i zaproponować Ci godziwą wycenę. Jesteśmy gotowi do tego, by przeprowadzić w bezpiecznych warunkach transakcję odkupu. Skup aut w Toruniu i w innych miastach czeka na kontakt z Twoją strony.

Stan techniczny Twojego Hyundaia

Nadal jeździsz swoim Hyundaiem czy z uwagi na usterki techniczne nie możesz nim poruszać się po polskich drogach? Bez względu na to, możemy go od Ciebie odkupić. W przypadku, gdy nie możesz dojechać do naszego skupu własnym pojazdem, zadzwoń do nas i powiedz o tym. Zorganizujemy we własnym zakresie lawetę, przyjedziemy pod wskazany adres, a jeśli warunki wyceny i całej transakcji będą Ci odpowiadać, szybko wypłacimy Ci w dogodny sposób pieniądze, nawet do ręki, zaś Twój Hyundai zabierzemy lawetą do skupu, bez naliczania z tego tytułu jakichkolwiek dodatkowych opłat.

 

 

Leave a Comment

Call Now Button