skup samochodów Iveco

Skup aut marki Iveco

Przy prowadzeniu działalności gospodarczej w wielu przypadkach potrzebny jest samochód ciężarowy. Dzięki Iveco możesz cieszyć się niezawodnym autem, które pomoże ci m.in. w dostarczaniu towaru do punktów handlowych. Być może masz Iveco i chciałbyś go sprzedać? Nasz skup aut pozostaje do Twojej dyspozycji. Wycenimy Twoje auto i zaproponujemy godziwą zapłatę. Sprawdź naszą ofertę.

Historia marki Iveco

Nazwa Iveco jest skrótem od nazwy włoskiego przedsiębiorstwa motoryzacyjnego – Industrial Vehiclec Corporation. Swoją siedzibę ma obecnie w Turynie, a pozostaje pod kontrolą większego koncernu CNH Industrial. Iveco specjalizuje się w produkcji głównie samochodów ciężarowych i dostawczych, ale też wojskowych i silników.

Iveco powstało w 1975 roku z połączenia działów produkcji samochodów ciężarowych kilku przedsiębiorstw: Fiat Veicoli Industrial, Unic, OM, sekcji ciężarowej Alfa Romeo, Lancia Veicoli Industrial oraz Magirus-Deuts AG. Pochodziły one z wielu różnych krajów. Początkowo kontrolny pakiet akcji (80 proc.) miał w swoim władaniu Fiat, a pozostałe niemieckie konsorcjum KHD, ale wkrótce, bo w 1980 roku Fiat przejął 100 proc. udziałów.

Sześć lat później Iveco przejęło zakład zajmujący się produkcją ciężarówki marki Ford w Wielkiej Brytanii, a produkowane tam pojazdy Iveco Zeta stały się bazą dla stworzenia całej rodziny pojazdów Iveco Eurocargo.

Nie zaspokoiło to apetytu Iveco na rozwój, dlatego w 1987 roku firma przejęła włoską spółkę Astra, która od 1954 roku specjalizowała się w produkcji ciężkich wywrotek i samochodów specjalnych. Trzy lata później przejęło też Pegaso z Hiszpanii, którą przemianowano wkrótce na Iveco Pegaso oraz kontrolowaną przez nią firmę z Wielkiej Brytanii, Seddon Atkinson, która zajmowała się wytwarzaniem specjalnych wersji ciężarówek. Co ciekawe, w 1992 roku Iveco przejęło australijski oddział koncernu amerykańskiego International.

Firma Seddon Atkinson po przejęciu zajmowała się wytwarzaniem wybranych modeli Iveco a od 1999 roku Iveco EuroMove. W tym samym roku połączono Iveco z częścią autobusową Renault V.I., dzięki czemu powstał koncern Iribus. Od 2007 roku produkuje jedynie autobusy marki Iribus. Iveco dysponuje aż 27-proc. akcji tureckiej spółki Otoyol, wykorzystującą podzespoły Iveco.

Marka motoryzacyjna Iveco zajmuje się projektowaniem, wytwarzaniem i wprowadzaniem na rynek pojazdów użytkowych – lekkich, średnich i ciężkich, jak i autobusów miejskich i międzymiastowych czy pojazdów specjalnych.

Najważniejsze modele Iveco

W kategorii samochodów ciężarowych i dostawczych właściwie Iveco ma silną pozycję konkurencyjną. Jesteś właścicielem takiego pojazdu? Chcesz go sprzedać szybko i uzyskać godziwą zapłatę? Zwróć się do naszego skupu aut Iveco. Tymczasem poznaj też najbardziej znane i cenione modele samochodów Iveco:

  • Iveco Daily – samochód produkowany już od II połowy lat 70. XX wieku, obecnie dostępna jest czwarta generacja modelu. Plasowany jest w kategorii lekkich lub średnich samochodów ciężarowych.
  • Iveco Eurocargo – samochód ciężarowy o dopuszczalnej masie całkowitej od 6 do 19 ton bądź ciągnik siodłowy o DMC od 26 do 32,5 tony. Mamy tu do czynienia z rodziną samochód ciężarowych produkowanych przez koncern Iveco od 1991 roku.
  • Iveco Stralis – ciężki samochód ciężarowy produkowany od 2002 roku, który w ofercie Iveco zastąpił ciężarówkę EuroStar i EuroTech. Występuje w kilku wariantach o dopuszczalnej masie całkowitej od 19 do 44 ton.

Rocznik produkcji – nie ma żadnego znaczenia

Iveco może być młodym samochodem, ale i przez wiele lat mógł Ci służyć jako narzędzie pracy. Rok produkcji pojazdu dla naszego skupu aut w Toruniu czy w innym mieście nie jest wyznacznikiem tego, czy będziemy chcieli odkupić go od niego. Nawet jeśli Twoje Iveco ma wiele lat, jesteśmy gotowi do zaoferowania Ci dobrej ceny.

Stan techniczny Twojego Iveco

Wykorzystywałeś być może w swojej działalności gospodarczej samochód marki Iveco, ale po pewnym czasie chcesz się go pozbyć? Niewykluczone, że miałeś stłuczkę albo awarię podzespołów. Dla nas stan techniczny Twojego pojazdu ma znaczenie jedynie dla dokonywanej rzetelnie wyceny, ale nie dla podjęcia decyzji o jego odkupieniu od Ciebie. Bądź właściwie pewien, że się nim zainteresujemy. Jeśli stan Twojego samochodu marki Iveco jest na tyle zły, że nie możesz nim jeździć po publicznych drogach, poinformuj nas o tym, a przyjedziemy do Ciebie z własną lawetą, za którą kompletnie nic nie zapłacisz, nawet jeśli transakcja niedoszłaby do skutku.

 

 

 

Leave a Comment

Call Now Button