Skup aut marki Jeep

Skup aut marki Jeep

Amerykańskim symbolem znakomitej myśli motoryzacyjnej mogą być solidne, trwałe i cieszące się znakomitą renomą wśród kierowców samochody marki Jeep. Na polskich ulicach też są one coraz częściej spotykane. Jesteś posiadaczem Jeepa? Możemy go od Ciebie odkupić. Zainteresowany sprzedażą? Zgłoś się do skupu aut marki Jeep, a my przeprowadzimy rzetelną wycenę Twojego pojazdu.

Historia marki Jeep

Nazwa Jeep może być rozumiana na szereg różnych sposobów. Została ona szeroko rozpowszechniona za sprawą samochodów wojskowych, terenowych Willys MB. W czasie II wojny światowej powszechnie nazywano je Jeepami. Od tej pory Jeepem może być właściwie każdy samochód terenowy, niezależnie od tego, jaka marka go produkuje. Niemniej rzeczywiście istnieje marka motoryzacyjna Jeep, której historia swoimi korzeniami sięga 1940 roku. Na świecie trwała II wojna światowa, a w USA Armia amerykańska ogłosiła wówczas przetarg na lekki samochód rozpoznawczy, który sprosta wyzwaniom przedzierania się w różnymi terenie. Do przetargu stanęła również firma Willys-Overland, która w niespełna 50 dni stworzyła prototyp auta i zgłosiła swoją propozycję.

Pierwszy Jeep został stworzony przez Willysa Quada, pracującego dla Delmar G. Roos. Po pierwszych testach amerykańscy specjaliści wojskowi zdecydowali się na jego wybór. Po serii modyfikacji prototypu willys Quad zamienił się w Willysa MA, a następnie Willysa MB. Już wtedy powszechnie nazywano go Jeepem od skrótu GP „General purpose”. Na potrzeby armii amerykańskiej Willys-Overland wyprodukował niespełna 370 tys. pojazdów.

Kiedy wojna się skończyła, Chrysler zdecydował się zastrzec dla siebie znak towarowy Jeep. Planował wówczas wprowadzenie samochodów Willys do celów rolniczych, ale nie tylko. W pięć lat od chwili stworzenia pierwszego wojskowego Jeepa powstał jego cywilny odpowiednik. Był to model cywilny Jeep CJ-2A, który produkowano przez cztery kolejne lata. Charakterystyczną cechą tego pojazdu było koło zapasowe zamontowane na burcie nadwozia, otwierana klapa tylna, czy zewnętrzny korek wlewu paliwa. Kolejny model CJ-3A był bliźniaczo podobny.

Sprawdź także: skup samochodów Inowrocław.

Dopiero debiutujący w 1953 roku model CJ-3B wprowadził pewną rewolucję, w postaci nowego, czterocylindrowego silnika górnozaworowego silnika Hurricane typu F-Heas czy kratę chłodnicy. Produkcja nowego modelu trwała przez kolejne 15 lat.
W 1953 roku firma Willys-Overland dotychczasowy producent Jeepów została przejęta za kwotę 60 mln dolarów przez Kaiser Company. Tak powstał wspólny podmiot Kaiser-Willys, który po 10 latach przekształcony został w nowe przedsiębiorstwo Kaiser-Jeep. Przyniosło to rozbudowę oferty samochodów i powstaniem np. dużego SUV-a Wagoneera w 1962 roku.
Kolejne przejęcie marki nastąpiło w 1970 roku, kiedy to Kaiser-Jeep został wchłonięty przez koncern motoryzacyjny American Motors Corporation. Od tego momentu samochody marki Jeep były oznaczane symbolem CJ. Przełomowym rokiem w historii Jeepa był rok 1984, kiedy na rynek wszedł kompaktowy model SUV Cherokee, a później pickup Comanche.
W 1987 roku American Motors włączono do struktury konkurencyjnego koncrnu Chrysler. Wtedy też powstał ważny model Grand Cherokee. W 1998 roku w składzie nowo powstałego koncernu DaimlerChrysler znalazła się także marka Jeep. Kiedy w 9 lat później koncern DaimlerChrysler rozpadł się, Daimler odsprzedał prawa do Jeepa Chryslerowi.
Kolejnym punktem w historii Jeepa było włączenie go w skład włosko-amerykańskiego konglomeratu w 2014 roku – Fiat Chrysler Automobiles. Wówczas to powstał najmniejszy Jeep w historii marki – miejski SUV Renegade.
W 2021 roku po fuzji Fiata Chrysler Automobiles z francuskim Groupe PSA, Jeep znów zmienił właściciela i podlega międzynarodowej firmie Stellantis.

Najważniejsze modele Jeepa

Jeep przez wiele lat tworzył kultowe modele pojazdów. Wśród nich ważne miejsce zajmują najsłynniejsze modele, takie jak:
• Jeep Compass – kompaktowy crossover SUV produkowany od 2007 roku, który znalazł się w ofercie Jeepa równolegle z modelem Patriot. W zamyśle Jeep Compass miał być samochodem sportowym, ale lifestylowym. Od 2017 roku na rynku motoryzacyjnym dostępna jest druga generacja tego modelu.
• Jeep Renegade – jeden z najmłodszych modeli Jeepa, produkowany od 2014 roku mały crossover SUV – najmniejszy w dotychczasowej ofercie marki. Jego pierwowzorem był prototyp dwuosobowy zaprezentowany w 2008 roku oraz klasyczny Jeep Wrangler. Samochód Jeep Renegade powstał we współpracy z Fiatem.
• Jeep Grand Cherokee – klasyczny model Jeepa produkowany od 1992 roku do dziś. Luksusowy, duży SUV świetnie radzący sobie na drogach i poza nimi. Jeden z najsłynniejszych modeli Jeepa. Koncepcja stworzenia modelu Grand Cherokee powstała w 1983 roku, kiedy top model drugiej generacji Cherokee zmniejszył nieco swoje rozmiary. W 2004 roku swój debiut miała czwarta generacja Grand Cherokee.
• Jeep Wrangler – produkowany od 1987 roku model samochodu terenowego, uważany za jeden z najbardziej kultowych modeli marki Jeep. Super wytrzymały pojazd, który stanowi kontynuację tradycji aut terenowych znanych z drugiej wojny światowej i swój pierwowzór – Willysa.
Rocznik produkcji – nie ma żadnego znaczenia
Możesz mieć ponad 20-letniego Jeepa, lub jeden z młodszych egzemplarzy tego pojazdu. Nie ma to dla nas większego znaczenia, ponieważ nasz Skup samochodów marki Jeep zainteresuje się każdym modelem Jeepa, niezależnie od tego, jaka data produkcji i rejestracji będzie wpisana w dowodzie rejestracyjnym. Skontaktuj się z nami, a umówimy się na wycenę Twojego auta, albo dokonamy jej na podstawie przekazanych nam danych technicznych Twojego Jeepa.

Stan techniczny Twojego Jeepa

Samochody marki Jeep cechuje solidność, trwałość i terenowe zacięcie. Dlatego nawet pełnoletnie pojazdy znakomicie radzą sobie na drogach i bezdrożach. Masz Jeepa w pełni działającego, czy uszkodzonego? Jeśli Twój Jeep z różnych powodów technicznych nie porusza się o własnych kołach, powiedz o tym podczas rozmowy z naszym skupem aut w Toruniu i w innych miastach. Przyjedziemy po niego z lawetą, a Ty nic nie zapłacisz za taką usługę. Jeśli zaakceptujesz zaproponowaną wycenę Twojego Jeepa, z miejsca możemy Ci zaproponować rozliczenie gotówkowe lub bezgotówkowe.

Leave a Comment

Call Now Button