skup aut Łada

Skup aut marki Lada

Czołową marką rosyjskiego rynku motoryzacyjnego od lat pozostaje Łada – Lada, jak jest nazywana w niektórych kręgach. Być może sam jesteś właścicielem takiego pojazdu i planujesz jego sprzedaż. Obawiasz się, że proces realizacji transakcji zajmie Ci dużo czasu? Zdaj się na specjalistów! Zgłoś się do naszego skupy aut i szybko dopełnij formalności związanych ze sprzedażą auta.

Historia marki Łada

W Rosji koncern AwtoWAZ produkuje samochody osobowe marki Łada (Lada). Historia tej znanej, rosyjskiej marki motoryzacyjnej rozpoczyna się w 1966 roku. W maju podpisano wówczas umowę na licencję Fiata 124. W kwietniu 1970 roku ruszyła na jej podstawie produkcja samochodu oznakowanego jako WAZ 2101 Żyguli, który produkowany był przez kolejnych 18 lat. W toku rozwoju konstrukcji tego pojazdu zaczęły powstawać i inne modele WAZ – WAZ 2103, WAZ 2104 z nadwoziem typu kombi, czy WAZ 2105, WAZ 2106 i WAZ 2107. Początkowo to właśnie lokalna fabryka WAZ produkowała te pojazdu, a w 2970 roku zmieniono jej nazwę na VAZ.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że jedynie w Rosji, na rynku wewnętrznym znano model Żyguli, ale na eksport oferowano Ładę (Ladę). Samochody tej marki cieszyły się nie lada popularnością w krajach Bloku Wschodniego, co pozwoliło marce się rozwijać. Ostatecznie, nazwa Łada (Lada) pochodzi od budowanych tam pojazdów i znajduje się w oficjalnym obiegu od 2004 roku. Zmiana nazwy Żiguli na Ładę miało związek z chęcią ekspansji marki na rynki europejskie.

Firma Łada ma w swojej ofercie samochody ze zróżnicowanym nadwoziem, w tym auta terenowe. Są one sprzedawane nie tylko na rynku rosyjskim, ale niemal w całej Europie, w części Azji i w północnej części Afryki.

Sprawdź: skup aut Toruń

Najważniejsze modele Łady

Łada przez ponad 50 lat istnienia wyprodukowała wiele znakomitych pojazdów mechanicznych, wśród których należy wymienić:

  • WAZ 2101 Żiguli – pierwszy model Łady, bazujący na konstrukcji Fiata 124. Pojazd montowano w fabryce Togliatti do 1988 roku. Doczekał się wersji kombi, znajdującej się w produkcji w latach 1971-1986.
  • Łada Samara – Łada 110 – auto z nadwoziem typu hatchback, wyprodukowane w 13,5 mln egzemplarzy.
  • Łada Niva – samochód terenowy produkowany od 1977 roku, o topornej sylwetce, sprzedawany przez Ładę do dziś. Cechuje się znakomitymi właściwościami jezdnymi w terenie i niskimi kosztami eksploatacji.
  • Łada Kalina – samochód zaliczany do niższej klasy średniej, do segmentu B, produkowany od 2004 roku. Postrzegany jest jako następca Łady Żiguli. Został zaprezentowany już w 1999 roku, ale dopiero w pięć lat po swoim debiucie Łada Kalina trafiła do produkcji seryjnej.

Rocznik produkcji – nie ma żadnego znaczenia

Z uwagi na fakt, że Łada (Lada) produkowana jest już od 1966 roku, istnieje wiele egzemplarzy tego pojazdu uznawanych za zabytkowe. Może masz wiekowe auto Łada w garażu, a może jesteś posiadaczem kilku czy kilkunastoletniego pojazdu tej marki? Właściwie rocznik produkcji Łady, jaką jesteśmy w stanie kupić, nie decyduje o tym, czy zawrzemy transakcje, ale jedynie o tym, ile będziemy w stanie zaoferować Ci za Twój samochód.

Stan techniczny Twojej Łady

Na wycenę wpłynie też stan techniczny Łady, którą będziesz chciał nam sprzedać. Nawet jeśli jej stan techniczny nie jest najlepszy, albo auto w ogóle nie jeździ, poinformuj nas o tym, a my przyjedziemy do Ciebie wraz z własną lawetą, za którą nic dodatkowo nie zapłacisz.

Leave a Comment

Call Now Button