skup samochodów Lexus

Skup aut marki Lexus

Auta marki Lexus już z samej nazwy kojarzone są z luksusem i całkiem dobre jest owe skojarzenie. To nazwa przypisana do samochodów osobowych klasy premium japońskiego koncernu motoryzacyjnego Toyota Motor Corporation. Jeśli w Twoim garażu, przed domem czy na innym parkingu stoi samochód marki Lexus i chcesz go korzystnie sprzedać, zapraszamy do naszego skupu aut.

Historia marki Lexus

Marka Lexus od lat związana jest nierozerwalnie z japońskim producentem motoryzacyjnym Toyota. Z początkiem lat 80. XX wieku prezes Toyota Motor Corporation, którym był wówczas Eiji Toyoda, zapragnął wprowadzić do swojego portfolio markę luksusowych pojazdów, które byłyby w stanie konkurować z najlepszymi autami na arenie międzynarodowej. W 1983 roku polecił on swoim projektantom i inżynierom zaprojektowanie i wyprodukowanie takiego samochodu, w ramach projektu F1 – Flagship 1. Zakładał on stworzenie auta i serii aut, które stanowiłyby realną konkurencję dla Jaguara XJ czy aut klasy premium marek Mercedes-Benz klasy S czy BMW serii 7.

W ten sposób powstał pierwszy samochód oznakowany marką Lexus, którą wybrano spośród ponad 200 różnych nazw. Miała ona kojarzyć się z luksusem i elegancją. W 1989 roku odbyła się oficjalna prezentacja pierwszego modelu firmy – Lexus LS 400, a następnie modelu EX 250. Na rynek europejski mniejszy model ES 250 trafił w 1990 roku. Bardzo dobrze został przyjęty sportowy Lexus z nadwoziem typu coupe – S.C. 300 z 1991 toku. Dwa lata później powstała pierwsza limuzyna marki – model GS 300, a w 1995 roku pierwszy SUV, który czerpał rozwiązania właściwe dla Toyoty Land Cruiser. Był to model Lexus LX. W 1998 roku powstał SUV model RX, a rok później kompaktowy IS.

Marka wyraźnie rozwijała się, co dało swój wyraz w 2003 roku, kiedy to uruchomiona została pierwsza linia produkcyjna  poza Japonią – fabryka Toyota Motor Manufacturing Canada w Cambridge, w prowincji Ontario.

Jednak i tak do 2005 roku wszystkie modele marki Lexus były oferowane w Japonii pod marką rodzinną Toyota. Zmieniło się to w momencie, kiedy z linii produkcyjnej zjechał pierwszy przedstawiciel modelu GS trzeciej generacji. W 2009 roku odbyły się targi motoryzacyjne we Frankfurcie w Niemczech, gdzie Lexus zaprezentował koncepcyjny model LF-Ch – samochód klasy kompaktowej. Co ciekawe, w 2010 roku Lexus rozpoczął produkcję modelu LFA określanego jako super samochód, który został wypuszczony na rynek w nakładzie zaledwie 500 egzemplarzy.

W duchu przekształcania klasycznej motoryzacji w przemysł, który będzie bardziej przyjazny środowisku naturalnemu, Lexus w 2019 roku zdecydował się na zaprezentowanie pierwszego w swojej ofercie elektrycznego auta – model UX 300e. To kompaktowy crossover. W 2020 roku zadebiutował z kolei pierwszy kabriolet Lexusa – Lexus LC Convertible.

Najważniejsze modele Lexusa

W ofercie Lexusa znajduje się wiele ciekawych modeli pojazdów, zarówno luksusowych limuzyn, jak i kompaktowych samochodów, a nawet kabrioletów i SUV-ów. Jest więc z czego wybierać. Na uwagę zasługują z pewnością takie modele jak:

  • Lexus LS – jeden z pierwszych modeli Lexusa, produkowany od 1989 roku. Należy uznać go za flagową limuzynę marki, kategoryzowaną w segmencie F. Koncepcja tego pojazdu powstała w 1983 roku w Toyocie i nazwana została modelem F1. Od 2017 roku produkowana jest już piąta generacja Lexusa LS.
  • Lexus RX L – produkowany od 2018 roku crossover terenowy, który właściwie jest przedłużoną, 7-osobową wersją modelu Lexus RX.
  • Lexus UX – na pierwszy rzut oka model ten przypomina Toyotę CH-R, a właściwie dzieli z nią dużo rozwiązań technicznych, choć trzeba powiedzieć, że pod wieloma względami są to różne pojazdy. Crossover Lexusa produkowany jest od 2018 toku. Ma drzwi i maskę wykonaną z aluminium, a klapę bagażnika z tworzywa sztucznego, co pozwoliło na zmniejszenie jego masy.

Rocznik nie ma znaczenia

Auta Lexusa produkowane są od 1989 roku, dlatego niewykluczone, że masz  nawet pełnoletnie czy starsze auto. Dla naszego skupu aut marki Lexus nie ma to większego znaczenia, ponieważ jesteśmy gotowi odkupić od Ciebie każdy samochód tej firmy, niezależnie od jego wieku czy modelu. Zapraszamy do nas, w celu dokonania wstępnej wyceny i omówienia warunków ewentualnej transakcji.

Stan techniczny

Kilkunastoletnie auto może mieć doskonały stan techniczny, ale może się i okazać, że Twój Lexus z jakiegoś powodu odmówił posłuszeństwa i aktualnie stoi na przysłowiowych kołkach. To naturalne, że nie będziesz mógł nim przyjechać do naszego skupu. Nie jest to jednak przeszkodą przy dokonaniu transakcji. Poinformuj nas o tym fakcie, a my przyjedziemy pod wskazany adres z lawetą. Nie zapłacisz dodatkowo za taką usługę, a jeśli dogadamy się na miejscu co do ceny odkupu, wówczas możemy zabrać samochód na lawetę, a z Tobą dokonać nawet rozliczenia gotówkowego, jeśli takie będzie Twoje życzenie. Prowadzimy skup aut w Toruniu i w wielu miastach w województwie kujawsko-pomorskim.

 

Leave a Comment

Call Now Button