Skup aut marki Lotus

Mało popularną marką pojazdów jest firma Lotus, szeroko rozpowszechniona na Wyspach Brytyjskich, z uwagi na swój rodowód. Jeśli jesteś posiadaczem takiego auta, a chcesz go sprzedać, możesz zwrócić się do nas po pomoc i szybkie przeprowadzenie transakcji. Prowadzimy skup aut marki Lotus i jesteśmy gotowi], by wycenić Twój pojazd i szybko go kupić.

Historia marki Lotus

Lotus jest brytyjską marką funkcjonującą na rynku motoryzacyjnym. Przedsiębiorstwo Lotus znane jest przede wszystkim jako producent samochodów rajdowych, który swoją główną siedzibę miało w Hethel.

Historia marki Lotus rozpoczyna się w 1952 roku. Od powstania angażowała się ona w wyścigi Formuły 1 oraz inne, nie mniej prestiżowe sporty motorowe.

Od 1996 roku właścicielem Lotusa była pochodząca z Malezji firma Proton. Od 2016 roku chińskie przedsiębiorstwo Geely dysponuje pakietem wynoszącym niemal połowę wszystkich akcji podmiotu. Druga część akcji należy z kolei do Etika Automotive. Oficjalnie Lotus Cars to właściwie Lotus Car Limited, które specjalizuje się w produkcji samochodów sportowych i wyścigowych.

Modele samochodów Lotus

Obecnie na rynku motoryzacyjnym sprzedawanych jest kilka modeli samochodów Lotus. Wśród nich można wymienić:

  • Lotus Elise – produkowane od 1995 roku auta sportowe, które są samochodami dwuosobowym, o nadwoziu typu roadster. W ofercie model Elise zastąpił wcześniej produkowany Elan. Nazwa pochodzi od imienia wnuczki Romano Artioliego, ówczesnego szefa Lotus. Powstały dwie generacje modelu Elise, z czego drugą w 2000 roku stworzono we współpracy z marką Opel (sprawdź: skup aut Opel).
  • Lotus Exige S – produkowane od 2011 roku auto sportowe, w wersji coupe lub roadster. Moc silników tych modeli Lotusa wynosi do 350 KM, a ich pojemność to 3,5 l. Osiągają prędkość maksymalną nawet 274 km/h.
  • Lotus Evora – produkowany od 2008 roku model samochodu sportowego Lotus Evora bazuje na prototypie o nazwie Project Eagle, a jego projektantem jest Russell Carr. Plasuje się pomiędzy modelami Elise i Exige.

Stan techniczny samochodu marki Lotus

Pod względem technicznym samochody marki Lotus mogą być w różnym stanie u klientów, z którymi nawiązujemy współpracę. Jeśli masz auto, które z powodów usterek technicznych nie jeździ, poinformuj nas o tym, byśmy mogli przyjechać pod wskazany przez Ciebie adres wraz z przyczepą. Nie martw się, nic za nią dodatkowo nie zapłacisz.

Zobacz: skup aut Saab

Rok produkcji nie ma znaczenia

Auta marki Lotus produkowane są od lat w Wielkiej Brytanii, dlatego możesz być posiadaczem nawet pełnoletniego samochodu. Nie ma to dla nas większego znaczenia – i tak oferujemy Ci możliwość odkupienia go za godziwą cenę.

 

Leave a Comment

Call Now Button