Skup aut marki Mercedes

Synonimem luksusu i elegancji w branży motoryzacyjnej są samochody marki Mercedes, produkowane od dziesięcioleci przez niemiecką markę. Jesteś posiadaczem mercedesa z charakterystyczną gwiazdą na emblemacie? Dowiedz się, jakie auta tej firmy jesteśmy w stanie od Ciebie odkupić!

Niemiecka solidność w produkcji aut

Historia marki Mercedes-Benz rozpoczyna się w latach 80-tych XIX wieku i zbiega się w czasie z początkiem rozwoju zmotoryzowanego transportu indywidualnego. Wówczas to Karl Benz i Gottlieb Daimler niezależnie względem siebie rozpoczęli działalność w branży motoryzacyjnej. W 1883 roku Karl zdecydował się na założenie spółki Benz & Co. W Mannheim, zaś Gottlieb Daimler w 1890 roku założył w Cannstatt spółkę Daimler-Motoren-Gesellschaft. Na przełomie wieków produkty Daimler-Motoren-Gesellschaft zaczęły być produkowane pod nową marką Mercedes. Nazwa wzięła się od hiszpańskiego imienia żeńskiego. Nie bez powodu właśnie ono zostało wybrane. Tak miała na imię córka austriackiego entuzjasty automobilizmu Emila Jellinka, który w 1897 roku w Cannstatt zamówił pierwszy samochód marki Daimler.

Daimler i Benz rozpoczęli współpracę w czerwcu 1926 roku, a uprzednio w trakcie trwania I wojny światowej ich przedsiębiorstwa zostały związane porozumieniem gwarantującym stabilność ekonomiczną. Przez ponad 70 lat obie firmy współpracowały ze sobą, produkując samochody Mercedes-Benz.

W 1998 roku niemiecki koncern zdecydował się na wykupienie większości udziałów w firmie Chrysler z USA. Do 2007 roku trwał alias firm z Europy i zza oceanu, ale później ostatecznie Daimler AG zdecydował się sprzedać swoje udziały w Chryslerze.

Obecnie Mercedes-Benz jest marką, która należy do koncernu Daimler, razem z markami Smart i Maybach.

Najbardziej rozpoznawalna marka samochodowa

Niemal każdy z nas, bez względu na stopień zainteresowania motoryzacją, bez trudu rozpozna logo marki Mercedes-Benz, które tworzy trójramienna gwiazda. Znak handlowy firmy wart jest ponad 20 mld dolarów.

Utożsamia się go z klasyką, z solidnością i niezawodnością, ale i bezpieczeństwem podróżowania . Mercedesy to zresztą nie tylko auta osobowe, ale i dostawcze, ciężarowe i autobusy wysokiej klasy.

Pierwsze samochody marki Mercedes-Benz

Jednym z pierwszych modeli Mercedesa był zbudowany przez Daimlera model Phönix, który miał zamontowany z przodu silnik 8-konny. Konstrukcję samochodu opracował partner Daimlera, Wilhelm Maybach.

Na uwagę zasługują dwa auta z początku XX wieku – Mercedes 14/30 KM z napędem kardanowym, który bazował na konstrukcji modelu 15/20KM. Oba były niedrogimi modelami pojazdów osobowych. Sportowy Mercedes S wyprodukowano w 1927 roku i był on wyposażony w 6-cylindrowy silnik z kompresorem. Trzy lata później pojawił się najcięższy, największy i zarazem najdroższy samochód osobowych jak na ówczesne realia – Mercedes 770, z ośmiocylindrowym silnikiem o pojemności aż 7,7 l. Pierwszym na świecie produkowanym seryjnie autem osobowym wyposażonym w silnik Diesla, do koncernu Daimler-Benz był Mercedes 260 D.

Po II wojnie światowej do oferty niemieckiej marki motoryzacyjnej w 1949 roku dołączył Mercedes 170S. Sportowym samochodem z otwieranymi ku górze drzwiami był z kolei Mercedes 300SL Gullwing Coupe z 1954 roku.

Jesteś właścicielem mercedesa?

Samochody marki Mercedes są źródłem dumy dla swoich posiadaczy, zarówno nowe, jak i klasyczne modele. Jednak z czasem może okazać się, że zechcesz pozbyć się swojego pojazdu, np. po to, by kupić inny, większy czy mniejszy, na potrzeby prowadzenia działalności gospodarczej lub na potrzeby własne.

Jeśli będziesz chciał szybko i skutecznie sprzedać swojego Mercedesa, nasz skup aut przychodzi Ci z pomocą. Skupujemy pojazdy Mercedes wszystkich modeli, niezależnie od ich rocznika czy tego, w jakim stanie technicznym się akurat znajdują. Nie wykluczamy z grona naszego zainteresowania nawet samochodów, które nie jeżdżą. W takim przypadku skontaktuj się z naszym skupem aut marki Mercedes, poinformuj o podstawowych parametrach sprzedawanego pojazdu i powiedz, że chcesz go sprzedać. Przyjedziemy do Ciebie z lawetą, wycenimy samochód, a nawet wypłacimy Ci od razu gotówkę za niego, jeśli wszystkie warunki transakcji będą dla Ciebie odpowiednie.

Kupujemy wszystkie modele marki Mercedes

Nasz skup samochodów Mercedes jest gotów zainteresować się zakupem od Ciebie każdego modelu tej niemieckiej marki motoryzacyjnej. Do najbardziej popularnych modeli zalicza się przy tym:

  • Mercedes CLA – produkowany od 2013 roku model samochodu kompaktowego z nadwoziem sedan, zaliczany do segmentu C, grupy premium. Dostępny jest w dwóch generacjach pojazdów, produkowanych od 2013 roku do 2018 roku oraz od 2019 roku do chwili obecnej.
  • Mercedes GLC – samochód klasyfikowany w segmencie crossover, SUV i terenowy, produkowany od 2015 roku. Jest następcą modelu GLK. To samochód klasy C. Można go nabyć w kilku wersjach nadwozia.
  • Mercedes klasa C – samochód produkowany od 1993 roku, przedstawiciel segmentu D, czyli klasy średniej, grupy premium. Był następcą Mercedesa W201. Dostępne są 4 generacje tego modelu, który wielokrotnie był nagradzany w prestiżowych konkursach i rankingach.
  • Mercedes klasa S – produkowany już od 1972 roku, samochód będący luksusową limuzyną klasy wyższej i jednocześnie flagowym modelem marki. To bardzo popularny samochód – sprzedano ponad 3 mln jego egzemplarzy.

Rocznik produkcji – nie ma żadnego znaczenia

Samochody marki Mercedes w wielu przypadkach nabierają na wartości wraz z upływem czasu, oczywiście wtedy, gdy są dobrze utrzymane. Nie musisz przejmować się więc tym, że w naszym skupie aut będziesz mieć problemy ze sprzedażą swojego leciwego Mercedesa. Za każdy pojazd tej marki, bez względu na rok produkcji, zaproponujemy Ci satysfakcjonującą cenę.

Stan techniczny Twojego mercedesa

Kupujemy samochody  sprawne, ale i powypadkowe czy w nienajlepszym stanie technicznym, które nie jeżdżą. Przyjedziemy do Ciebie z lawetą, jeśli właśnie taki pojazd masz do sprzedania.

 

 

 

Leave a Comment

Call Now Button