skup aut Mitshubishi

Skup aut marki Mitsubishi

Auta Mitsubishi, japońskiego producenta, cieszą się duża popularnością w Europie, w tym również w Polsce. Jesteś właścicielem jednego z nich? Jeśli chciałbyś go sprzedać, szybko i skutecznie, przy transakcji przeprowadzanej w bezpiecznych warunkach, zapraszamy do naszego skupu aut marki Mitsubishi.

Historia marki Mitsubishi

Mitsubishi to nie tylko samochody, ale korporacja z Japonii, która należy do Mitsubishi Group. Pod marką tą są produkowane znakomite auta osobowe, ale nie tylko. Obejmuje ona wytwórnię lotniczą czy zakłady zbrojeniowe i chemiczne.

Jednak jeśli chodzi o samą motoryzację, to Mitsubishi Motors (spółka zajmująca się produkcją pojazdów), została założona w 1870 roku przez Yataro Iwaskiego. Było to wówczas przedsiębiorstwo  zajmujące się transportem morskim i nosiło nazwę Tsukumo. Kompania była współwłasnością klanu Tosa. Dopiero w 1874 roku przedsiębiorstwo zmieniło nazwę na Mitsubishi i przeniosło swoją siedzibę z wyspy Shikoku do Tokio.

Nazwa Mitsubishi oznacza w dosłownym tłumaczeniu „3 diamenty”, co odzwierciedla wiernie jej logo. Od 1917 roku marka Mitsubishi zajęła się produkcją samochodów, a pierwszym modelem był Mitsubishi A, wyprodukowany przez Mitsubishi Shipbuilding. Miało to być auto ekonomiczne i wytrzymałe, ale nie osiągnęło sukcesu komercyjnego, z uwagi na zbyt wysoką cenę. Fiasko tej drogi rozwojowej dla Mitsubishi spowodowało, że firma zaczęła konstruować i produkować ciężarówki oraz auta użytkowe.

W kolejnych latach w ofercie Mitsubishi pojawiła się pierwsza ciężarówka Mitsubishi T1, a później autobus model Fuso B46. Ważnym momentem w historii Mitsubishi było stworzenie 1931 roku pierwszego, własnego silnika wysokoprężnego o mocy 70 KM. Pięć lat później powstał model PX33, który stał się pierwowzorem Mitsubishi Pajero. Przygotowano go jednak nie dla konsumentów, ale na potrzeby wyposażenia japońskiej armii. Był pierwszym autem w Japonii, które posiadało napęd na wszystkie 4 koła. Jednak nie trafiło ono do produkcji seryjnej.

W okresie II wojny światowej Mitsubishi skupiało się na produkcji samolotów, a po wojnie przedsiębiorstwo podzielono na ponad 100 różnych firm, a ich koncentracja nastąpiła ponownie dopiero w latach 50. XX wieku. Powojenna produkcja Mitsubishi obejmowała właściwie tylko samochody użytkowe – trójkołowe pickupy, autobusy czy ciężarówki.

W 1951 roku Mitsubishi nawiązało współpracę z Willysem na produkcję Jeepów, dzięki czemu w 1953 roku stało się licencjonowanym producentem aut terenowych. W 1960 roku wprowadził na rynek model 500 – mały, kompaktowy samochód wyposażony w 1,5 l silnik o mocy 20 KM.

Współpraca Mitsubishi z Chryslerem i Volvo

Ekspansja firmy Mitsubishi na rynku motoryzacyjnym rozpoczęła się w 1970 roku, kiedy to zaczął działalność oddział Mitsubishi Motors Corporation. Produkował części zamienne i samochody. W 1974 roku powstał projekt Mitsubishi Lancer, czyli pierwszy model samochodu marki sprzedawany w Europie. W Stanach Zjednoczonych z kolei początkowo Mitsubishi oferował samochody pod marką Dodge, a od 1981 roku pod własnym przedstawicielstwem. Cztery lata później dzięki współpracy z Chryslerem rozpoczęto produkcję Mitsubishi Eclipse w stanie Illinois w USA. W Europie Mitsubishi zawarło z kolei porozumienie z Volvo i w 1991 roku przejęło 33 proc. udziałów w holenderskiej fabryce tej marki, by w 1999 roku zostać jej właścicielem.

Najważniejsze modele Mitsubishi

Na rynku europejskim, w tym w Polsce, Mitsubishi wprowadziło wiele ciekawych modeli pojazdów osobowych, głównie w typie SUV. Wśród nich trzeba wymienić:

  • Mitsubishi Outlander – produkowany od 2001 roku samochód osobowy średniej wielkości SUV. To jedno z najlepiej sprzedających się aut w ofercie Mitsubishi. Wyprodukowano go w ponad milionie egzemplarzy. Pierwsza generacja modelu była w Japonii sprzedawana pod nazwą Mitsubishi Airtrek. Dopiero w II generacji zaczęła funkcjonować nazwa Outlander. Bliźniaczymi modelami są Peugeot 4007 i Citroen C-Crosser.
  • Mitsubishi ASX – produkowany od 2010 roku crossover, kompaktowy pojazd, który uzupełnił ofertę uterenowionych modeli Mitsubishi. Pierwowzorem dla Mitsubishi ASX był prototyp z 2007 roku Concept-cX. Nazwa ASX jest skrótem Active Sports Crossover. W Stanach Zjednoczonych Mitsubishi ASX oferowany jest jako Outlander Sport.
  • Mitsubishi Eclipse Cross – produkowany od 2017 roku samochód należy do segmentu kompaktowych crossoverów i plasowany jest pomiędzy mniejszym pojazdem ASX a większym Outlanderem. Powstał na platformie podłogowej Mitsubishi GS Platform.
  • Mitsubishi L200 – produkowany od 1993 roku średniej wielkości pickup, oferowany na zagranicznych rynkach również pod innymi nazwami: Storm, Mighty Max czy Trion i Rodeo. Od 2015 roku dostępna jest już V generacja Mitsubishi L200.

Rocznik produkcji – nie ma żadnego znaczenia

Dla naszego skupu aut marki Mitsubishi nie ma większej wagi to, z którego roku pochodzi Twoje auto, czy ma kilka czy raczej kilkanaście lat i wiele przejechanych w tym czasie kilometrów. Najważniejsze jest to, że chcesz sprzedać samochód, a my jesteśmy gotowi go odkupić, za ustaloną cenę. Zwróć się do nas po rzetelną wycenę auta marki Mitsubishi. Jeśli dojdziemy do porozumienia, transakcja może być sfinalizowana nawet w formie gotówkowej.

Stan techniczny Twojego Mitsubishi

Twój Mitsubishi może być w lepszym lub gorszym stanie technicznym. Wpływa to oczywiście na wycenę, ale nie jest przeszkodą w odkupieniu go od Ciebie. Jeśli samochód nie porusza się na swoich kołach, zgłoś to do nas, a my bez obciążania Cię dodatkowymi kosztami przyjedziemy pod wskazany adres po Mitsubishi z lawetą. Prowadzimy skup aut w Koronowie i w wielu innych miejscowościach w województwie kujawsko-pomorskim.

 

 

 

 

Leave a Comment

Call Now Button