Skup aut marki Opel

Niemiecka, wysoka jakość wykonania, nowoczesna myśl techniczna i wieloletnie doświadczenie dają marce motoryzacyjnej Opel stałe, stabilne miejsce w czołówce najlepszych firm samochodowych. Historia Opla rozpoczyna się w 1862 roku. Jak to się stało, że jest on dziś jedną z najbardziej lubianych marek samochodowych w Polsce i w wielu krajach w Europie?

Historia marki Opel

W 1862 roku Adam Opel skonstruował swoją pierwszą maszynę – nie był to jednak żaden pojazd, jak mógłbyś się domyślać, ale maszyna do szycia. Miało to miejsce w jego rodzinnej miejscowości Rüsselsheim. W kolejnych dwóch dekadach firma rozrastała się i coraz lepiej prosperowała. Urosła do miana największego producenta maszyn do szycia, jednak to nie wystarczyło jej właścicielom. W latach 80. XIX wieku Opel rozszerzył działalność i zajął się projektowaniem i produkcją rowerów. Dopiero na przełomie wieków zaczęły powstawać w Oplu pierwsze pojazdy samochodowe, czego niestety nie dożył założyciel marki. Adam Opel zmarł w 1895 roku.

W 1899 roku właściwie firma Opel podpisała umowę z producentem podwozi samochodów z Dessau, Friedrichem Lutzmannem. Dzięki takiej współpracy powstał pierwszy model Opla o mocy 4KM. W 1901 roku z kolei powstała kolejna ważna umowa podpisana z francuskim konstruktorem Alexandrem Darracq, dzięki czemu z taśmy produkcyjnej ostatecznie zjechał samochód 9PS Opla.

Sporą popularnością cieszył się jeden z kolejnych modeli samochodów marki Opel – 4/8PS, potocznie nazywany Doktorwagen. Po I wojnie światowej fabryka tej firmy wprowadziła seryjną produkcję pojazdów, dzięki czemu kolejne modele były tańsze – np. model 4/12PS, nazywany Laubfrosch.

Ważnym momentem w historii działania Opla było przejęcie firmy przez General Motors w 1929 roku. Amerykański rządy pozwoliły na rozkwit marki. Kolejne modele, jak Olympia, Admiral, Kadett, Rekord czy Omega cieszyły się rosnącą popularnością.

Masz swojego Opla?

Jesteś posiadaczem samochodu marki Opel? To samochód wieloletni czy jeszcze dosyć młody? Model pojazdu osobowego czy dostawczego? Jeśli planujesz w najbliższym czasie sprzedać samochód marki Opel, to spieszymy Ci z pomocą i ułatwimy pozbycie się niechcianego auta. Nasz skup aut w Toruniu i w innych miastach w województwie kujawsko-pomorskim to miejsce, gdzie nie tylko z pewnością pozbędziesz się swojego Opla, ale jeszcze na dodatek zaoferowana Ci cena będzie jak najbardziej satysfakcjonująca.

Skupujemy pojazdy marki Opel od klientów prywatnych i firmowych, bez względu na to, jaki model masz więc w garażu, bądź właściwie pewny, że zainteresujemy się nim, wycenimy i przedstawimy Ci naszą ofertę w zasadzie od ręki.

Kupujemy wszystkie modele marki Opel

Ofertą skupu samochodów marki Opel obejmujemy wszystkie roczniki i wszystkie modele, w tym i te najbardziej popularne jak:

  • Opel Astra – model bardzo popularny na polskich i niemieckich ulicach, klasyfikowany w niższej klasie średniej, segmentu C. Powstaje od 1991 roku, jest autem kompaktowym, który sprzedaje się doskonale. Odniósł niekwestionowany sukces rynkowy. Astra zastąpiła w gamie Opla model Kadett. Jest dostępna w różnych wersjach nadwoziowych, jako hatchback, sedan, kombi, liftback, coupe oraz kabriolet.
  • Opel Corsa – małe, zwrotne auto miejskie, produkowane od 1982 roku. Model uznawany za kultowy w gamie marki Opel, jeszcze bardziej popularny wśród kupujących niż Opel Astra.
  • Opel Insignia – wytwarzany od 2008 roku model segmentu D, klasy średniej, jeden z flagowych pojazdów w ofercie Opla. Jest następcą modelu Vectra i Signum. Insignia oferowana jest w wariancie sedan, liftback, kombi oraz uterenowionego kombi.

Rocznik produkcji – nie ma żadnego znaczenia

Rok produkcji pojazdu nie jest ważny dla naszego skupu aut. Nawet jeśli Twój pojazd marki Opel jest dosyć stary, nawet pełnoletni, ma 10-15 lat, a może tylko 5, zainteresujemy się nim. Nie ma to dla nas żadnego znaczenia. Rok produkcji wpłynie za to na wycenę auta.

Stan techniczny Twojego Opla

Masz swojego Opla „na chodzie”? Przyjedź do naszego skupu aut, na miejscu wycenimy samochód i przedstawimy Ci ofertę. Możemy dokonać nawet rozliczenia gotówkowego. Jeśli jednak samochód nie jeździ, a chcesz go sprzedać do naszego skupu, zadzwoń do nas lub wypełnij elektroniczny formularz, a my skontaktujemy się z Tobą. Przedstawimy wycenę i zorganizujemy we własnym zakresie przyjazd lawetą, by zabrać od Ciebie pojazd. Nasza oferta dotyczy samochodów różnych modeli, typów, jak i aut krajowych oraz sprowadzonych z zagranicy i zarejestrowanych w Polsce.

 

Leave a Comment

Call Now Button