Skup aut marki Peugeot

Jedną z najstarszych marek na Starym Kontynencie jest francuski Peugeot. Logo z lwem jest powszechnie rozpoznawalne, nie tylko na samochodowym rynku europejskim. Początki firmy sięgają XIX wieku. Dziś Peugeot współdziała z innymi markami motoryzacyjnymi, jak Citroen i Opel, w ramach Grupy PSA.

Firma braci Peugeotów

W 1810 roku dwaj bracia – Jean-Pierre i Jean-Frederic Peugeot zdecydowali się na rewolucyjne posunięcie. Zamiast kontynuować tradycję rodzinną i prowadzić młyn, postanowili całkowicie zmienić profil działalności. Utworzyli oni zakłady mechaniczne, które początkowo trudniły się odlewaniem stali, a później produkcją różnych wyrobów stalowych, m.in. narzędzi, pił taśmowych czy młynków do kawy. Tak rozpoczęła się ponad dwustuletnia historia Peugeota, który dziś jest w czołówce najlepszych marek motoryzacyjnych na świecie.

Zanim jednak do tego doszło musiało minąć wiele dziesięcioleci. Pod koniec XIX wieku Armand Peugeot, który był wnukiem Jeana-Pierra Peugeota ponownie przekształcił rodzinną firmę. Pomagał mu w tym jego stryjeczny brat Eugene Peugeot. Nowe przedsiębiorstwo zajęło się najpierw produkcją rowerów, co pozwoliło mu wybić się na rynku. Później zainteresowali się oni produkcją samochodów.

Pierwsze samochody marki Peugeot

Debiutem na rynku motoryzacyjnym marki Peugeot był trójkołowy Sepollet-Peugeot wyprodukowany w 1889 roku, napędzany silnikiem parowym. Silnik spalinowy na licencji Daimlera stworzony przez firmę Panhard-Levassor znalazł się zaś na wyposażeniu samochodu Type-3 z 1891 roku. Wyłączną produkcją samochodów zajmowała się od 1896 roku wydzielona ze struktur rodzinnej spółki firma Societe des Automobiles Peugeot, zarządzana przez wspominanego Armanda Peugeota. Wyprodukował on samochód Peugeot model Baby – Type 69, z udziałem Ettore Bugattiego, z którym w 1910 roku zawiązano współpracę. Obie firmy połączyły się i od 1910 roku produkowały samochody osobowe, ciężarowe, lekkie furgonetki, a także motocykle.

Jesteś właścicielem Peugeota?

Przypuszczamy, że w garażach i na parkingach w wielu miastach w całej Polsce jest całe mnóstwo Peugeotów, wykorzystywanych przez właścicieli prywatnie lub w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. Jeśli i Ty jesteś właścicielem Peugeota i chciałbyś się go pozbyć, nie musisz sam organizować sprzedaży i szukać potencjalnych kupców.

Wystarczy, że zgłosisz się do nas – skupu aut w Szubinie i w innych miejscowościach w województwie kujawsko-pomorskim, by móc otrzymać niemal z miejsca atrakcyjną ofertę cenową. Skupujemy pojazdy marki Peugeot, bez względu, jaki masz model, ile lat ma Twoje auto i czy jest to samochód osobowy bądź ciężarowy lub dostawczy.

Zdecydujemy się na jego odkupienie nawet wtedy, gdy nie jesteś w stanie dojechać do naszego skupu z wykorzystaniem swojego auta. W takiej sytuacji skontaktuj się z nami, a my wyślemy do Ciebie lawetę. Wówczas na miejscu możemy ustalić warunki sprzedaży, dogadać cenę i zapłacić za auto.

Kupujemy wszystkie modele marki Peugeot

Ofertą skupu samochodów marki Peugeot obejmujemy wszystkie roczniki i wszystkie modele, w tym i te najbardziej popularne jak:

  • Peugeot 2008 – model produkowany od 2013 roku, który jest małym, miejskim crossoverem, wzorowany na Urban Crossoverze Concept oraz modelu 2008 Concept.
  • Peugeot 208 – produkowany od 2012 roku samochód miejski, należący do segmentu B. Pierwowzorem koncepcyjnym Peugeota 208 był zaprezentowany w 2012 roku GTi Concept.
  • Peugeot 3008 – model kompaktowego SUV-a Peugeota produkowany od 2009 roku, uhonorowany tytułem Samochodu Roku 2010 roku w Irlandii i w Wielkiej Brytanii, zwycięzca plebiscytu European Car Of The Year 2017.
  • Peugeot Partner – model samochodu kombivan, małego auta dostawczego produkowanego od 1996 roku. Bliźniaczym modelem jest Citroen Berlingo.

Rocznik produkcji – nie ma żadnego znaczenia

Zastanawiasz się, czy Twój stary, wysłużony Peugeot będzie mógł wzbudzić nasze zainteresowanie? Jak najbardziej. Dla nas nie ma znaczenia, kiedy został on wyprodukowany. Może być nawet autem pełnoletnim, jak i kilkuletnim.

Stan techniczny Twojego Peugeota

Jeśli możesz, przyjedź do nas swoim samochodem marki Peugeot, ale w przypadku, gdy jego stan techniczny na to nie pozwala, wystarczy, że skontaktujesz się z nami. Przedstawimy Ci wycenę i przyjedziemy do Ciebie z lawetą. Nasza oferta obejmuje samochody krajowe i sprowadzone z zagranicy, zarejestrowane w Polsce.

 

Leave a Comment

Call Now Button