Skup aut marki RAM

Pickupy są modnym w Stanach Zjednoczonych samochodem dla całej rodziny, ale i do użytku firmowego. W Polsce są jednak o wiele rzadziej spotykane. Być może jesteś jednym z właścicieli samochodów marki RAM Trucks? Jeśli chcesz go sprzedać, zapraszamy do naszego skupu aut marki RAM. Wycenimy rzetelnie Twoje auto i sprawimy, że będziesz mógł go sprzedać od ręki, za godziwą zapłatę.

Historia samochodów marki RAM

RAM Trucks to amerykańska marka motoryzacyjna, zajmująca się produkcją pickupów i samochodów dostawczych. Obecnie ma siedzibę w Auburn Hills.

Choć marka RAM Truck została założona w 2010 roku, jej historia sięga do 1971 roku. Wówczas po raz pierwszy nazwa RAM trafiła do użytku powszechnego. Stało się to z inicjatywy marki Dodge, która nadała ją pełnowymiarowemu samochodowi dostawczemu – Ram Van. Jego produkcja w ramach trzech kolejnych generacji trwała aż do 2003 roku. W 1981 roku do produkcji trafił pełnowymiarowy pickup RAM. Był jednym z najlepiej sprzedających się modeli marki Dodge w ofercie, a w USA ma status kultowego pojazdu.

W 2009 roku Chrysler, który był wówczas właścicielem marki Dodge dysponującej prawami do nazwy RAM, podjął decyzję o wydzieleniu jej ze swojego portfolio. Tak powstał nowy producent RAM Trucks, którego głównym zadaniem stała się produkcja pickupów i samochodów dostawczych. Dodge wydzielił modele Ram i Dakota, które zostały przemianowane na modele Ram Pickup i Ram Dakota.

W 2011 roku RAM Trucks skupił się na produkcji rodzinnych pickupów. Chciał również rozszerzać swoje portfolio o samochody dostawcze oparte na europejskich modelach Fiata. Samochody te były dostępne na trzech głównych rynkach zbytu, tj. w Ameryce Północnej, Południowej oraz na Bliskim Wschodzie.

W 2021 roku w skład koncernu Stellantis weszło również RAM Trucks. Od tego czasu tworzone są samochody o napędzie w pełni elektrycznym pod tą samą marką. W styczniu 2023 roku RAM przedstawił prototyp elektrycznego pickupa Ram Evolution EV.

Najważniejsze modele marki RAM

W portfolio samochodów marki RAM Truck obecnie i w historii całej jego działalności znajdowało się wiele znakomitych samochodów. Wśród nich można wymienić:

  • Ram Pickup – samochód osobowy typu pickup klasy wyższej, produkowany od 2010 roku, a od 2018 roku produkowana jest druga generaja tego samego modelu. Pierwotnie był to model samochodu marki Dodge.
  • Ram 1500 Classic – model samochodu typu pickup będący odmianą drugiej generacji Ram Pickup. Podstawowy model 1500 został przemianowany na Ram 1500 Classic.

Stan techniczny samochodu marki RAM

Jeśli jesteś w posiadaniu samochodu marki RAM, chętnie go od Ciebie odkupimy. Nie martw się, jeśli Twój RAM nie jest w najlepszym stanie technicznym. Nawet wówczas jesteśmy w stanie go odkupić za godziwą cenę. W przypadku, gdy samochód marki RAM, który chcesz sprzedać, z różnych powodów nie jeździ, poinformuj nasz skup aut w Inowrocławiu lub w innym mieście o tym fakcie, a my przyjedziemy do Ciebie z lawetą, za którą nic dodatkowo nie zapłacisz.

Rocznik produkcji samochodu

Marka RAM jest w miarę nowa, ale pamiętajmy, że również Dodge produkował pickupy i inne pojazdy pod nazwą RAM. Dlatego wiemy, że Twój samochód może mieć już co najmniej kilkanaście lat. Nie sprawi to jednak, że zrezygnujemy z jego odkupienia.

Leave a Comment

Call Now Button