Skup aut marki Renault

Początki znanej, francuskiej marki motoryzacyjnej sięgają XIX wieku, dokładnie 1899 roku. Po ponad 120 latach marka ta nadal produkuje znakomite samochody, zarówno osobowe, jak i dostawcze.

Francuski koncern samochodowy

Spośród wielu francuskich marek pojazdów mechanicznych zwykle w ich czołówce najbardziej znanych wymieniana jest firma Renault. Została oficjalnie założona 25 lutego 1899 roku jako Spółka Bracia Renault, dokładnie Société Renault Frères. Jej założycielami byli w istocie bracia Renault – Louis, Marcel i Fernand. 1 października 1898 roku powstał już pierwszy samochód zbudowany przez Louisa Renault. Nie miał on wówczas dużych fabryk i wielkich linii produkcyjnych do swojej dyspozycji. Zbudował samochód w szopie na narzędzia, która mieściła się na terenie jego rodzinnej posiadłości w Billancourt, w okolicach Paryża. To trójkołowy pojazd wzorowany na modelu De Dion Bouton. Jednak firma braci Renault szybko się rozwijała, dlatego po roku zatrudniała już ponad 100 pracowników. Po dwóch latach od powstania firmy Société Renault Frères zaprojektowano jej logo.

Początkowo Renault wyposażało konstruowane przez siebie samochody w silniki innych producentów, ale po 3 latach zaprzestało tego i zbudowało własny silnik konstrukcji Louisa Renault, który miał moc około 25 KM oraz pojemność 3750 cm3.

Kiedy w wypadku podczas wyścigu na trasie Paryż-Madryt zginął w 1903 roku Marcel Renault, a w 1909 roku odszedł Fernand Renault, nazwa przedsiębiorstwa zamieniona została na Les Automobiles Renault, czyli Samochody Renault. Firma produkowała m.in. silniki i auta transportowe na potrzeby frontowe. Po wojnie, została przekształcona w spółkę akcyjną, a w 1922 roku ponownie zmieniła nazwę na Sociéte Anonyme de Usines Renault i skupiła się ponownie na produkcji samochodów dla cywilów. Marka tworzyła pojazdy wyścigowe i dzięki uczestnictwu w rajdach, została szeroko rozreklamowana.

W czasie II wojny światowej fabryki Renault dostały się w ręce niemieckiego okupanta i produkowano w nich czołgi dla Niemców.

W 1944 roku zmarł Louis Renault, a jego zakłady zostały upaństwowione. Przedsiębiorstwo znakomicie funkcjonowało, pojawiały się nowe pojazdy, nie tylko samochodowe, ale i ciągniki. Do dziś w ofercie firmy znajduje się wiele ciekawych modeli pojazdów.

Pierwsze samochody marki Renault

Pierwszym produkcyjnym modelem firmy Renault, z charakterystycznym rombem w logo, był samochód Typ A z dwucylindrowym silnikiem, o pojemności 1,9 l i mocy 14 KM. Po 1909 roku spółka Automobiles Renault produkowała modele 7CV, 8CV czy 20CV. W 1922 roku pojawił się popularny model Renault 6CV. W kolejnych latach po I wojnie światowej Renault produkowało luksusowe modele pojazdów Nervastella oraz Viva Grand Sport oraz model Juvaquatre, który kierowany był do klasy średniej.

Zafascynowany prototypem modelu KdF-Wagen w Berlinie Louis Renault zaprojektował model 4CV, który dopiero zbudowany został po II wojnie światowej, w 1947 roku. Do 1961 roku powstało aż 1 mln egzemplarzy tego auta. Następnym, ważnym modelem było Renault 4, z napędem na przednią oś. Warto wspomnieć o dwóch autach tej marki , które zdobyły tytuł Car of the Year, mianowicie Renault 16 oraz Renault 9. Współczesnymi, popularnym modelami są Espace, Scenic, Clio czy Laguna i Megane.

Jesteś właścicielem Renault?

Samochody marki Renault jeżdżą po polskich ulicach. Być może i Ty jesteś właścicielem jednego z takich aut? Wykorzystujesz go w celach prywatnych, czy firmowych? Jeśli chcesz pozbyć się swojego Renault, zapraszamy do naszego skupu. Skupujemy pojazdy Renault wszystkich modeli, bez względu na to, w jakim stanie technicznym się znajdują, jaki jest ich rocznik, czy jest to samochód osobowy czy dostawczy.

Nawet jeśli aktualnie samochód nie jeździ, to nie dyskwalifikuje go z grona potencjalnych aut, jakie od Ciebie jesteśmy w stanie odkupić. Poinformuj nas o tym, jaki masz samochód na sprzedaż. Skup aut marki Renault wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i kompleksowo realizuje transakcje kupna i sprzedaży. Możemy przyjechać do Ciebie z lawetą i zaoferować na miejscu warunki transakcji auta. Jeśli będą one dla Ciebie satysfakcjonujące, nasz skup aut nabędzie pojazd i wypłaci za niego gotówkę.

Kupujemy wszystkie modele marki Renault

Ofertą skupu samochodów marki Renault obejmujemy wszystkie roczniki i wszystkie modele, w tym i te najbardziej popularne jak:

  • Renault Clio – model kompaktowego, popularnego auta segmentu B, produkowany od 1990 roku. To następca Renault 5 u najchętniej kupowane auto w dziejach francuskiej motoryzacji. Dotychczas powstały 4 generacje modelu Renault Clio. Sprzedano je w liczbie ponad 11 mln egzemplarzy.
  • Renault Megane – model samochodu klasy średniej, segmentu D, produkowany w Europie w latach 1993-2015. Laguna to pojazd dostępny w wersji liftback, kombi i coupe, ale nigdy jako sedan.
  • Renault Scenic – kompaktowy minivan produkowany od 1996 roku, klasyfikowany w segmencie K. Renault Scenic dostępny jest w czterech generacjach, także w wariancie 7-osobowym jako Grand Scenic.
  • Renault Espace – produkowany od 1984 roku model zaliczany do klasy vanów, segment K, a od piątej generacji do crossoverów, segment I. Renault Espace to pierwszy europejski samochód rodzinny tego typu. Najnowszą generacją Renault Espace jest piąta wersja modelu.

Rocznik produkcji – nie ma żadnego znaczenia

Zastanawiasz się, czy zainteresuje nas zakup starego, mocno już wysłużonego samochodu Renault? Nie musisz martwić się tym, czy będziemy chcieli go kupić. Zwróć się do nas z prośbą o wycenę, a my postaramy się zaoferować Ci godziwą zapłatę za auto , bez względu na jego rocznik.

Stan techniczny Twojego Renault

Jeśli możesz, przyjedź do nas swoim samochodem marki , ale jeśli jego stan techniczny na to nie pozwala, możesz skontaktować się z nami, a my przyjedziemy po niego lawetą. Nasza oferta obejmuje samochody krajowe i sprowadzone z zagranicy, zarejestrowane w Polsce.

 

 

Leave a Comment

Call Now Button