Skup aut marki Rolls-Royce

Marki samochodowej Rolls-Royce chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Te eleganckie, luksusowe i gustowne auta są wizytówką brytyjskiej motoryzacji. Jest ich niewiele na polskim rynku, ale być może właśnie Ty jesteś posiadaczem własnego Rolls-Royce`a? Jeśli chciałbyś go sprzedać za godziwą cenę, zachęcamy do nawiązania kontaktu z naszym skupem samochodów w Toruniu lub innych miastach. Zobacz, jaką cenę zaoferujemy za Twój pojazd.

Historia Rolls-Royce

Ponad stuletnia historia działalności brytyjskiego koncernu motoryzacyjnego Rolls-Royce`a jest imponująca. Powstał on w 1906 roku. Założycielami firmy byli Henry Royce i Charles Steward Rolls. Ich nazwiska połączone ze sobą stały się nazwą luksusowej marki samochodowej czerpiącej wszystko co najlepsze z angielskiej tradycji motoryzacyjnej. Ikona samochodów Rolls-Royce nadal jest utożsamiana z autami adresowanymi do bogatej klienteli.

Właściwie jeden z założycieli firmy Rolls-Royce, Henry Royce już w 1884 toku założył przedsiębiorstwo elektroniczne, z kolei Charles Steward Rolls z końćem XIX wieku specjalizował się w analizowaniu informacji napływających z rynku motoryzacyjnego oraz zajmował się sprzedażą luksusowych samochodów w Londynie. Przedsiębiorcy połączyli swoje siły po tym, jak spotkali się po raz pierwszy w maju 1994 roku. Ich współpraca biznesowa doprowadziła do założenia Rolls-Royce Limited w 1906 roku z siedzibą w Manchesterze. Dwa lata później przedsiębiorstwo to zostało przeniesione do Derby, by w 1946 roku przenieść się do Crewe.

Pierwszym stworzonym przez Rolls-Royce modelem samochodu był model 10 HP, który przedstawiono w roku utworzenia przedsiębiorstwa. W 1911 roku powstało charakterystyczne logo marki, przedstawiające postać Spirit of Ecstasy.

W 1921 roku powstała amerykańska filia fabryki w Springfield w stanie Massachusetts. Wielki kryzys zahamował niestety plany rozwojowe Rolls-Royce`a, dlatego w latach 30. zamknął amerykańską fabrykę, ale w 1931 roku przejął markę Bentley.

Największą rozpoznawalność Rolls-Royce`owi przyniósł unowocześniony model Silver Wraith, a przede wszystkim nawiązanie współpracy z brytyjską rodziną królewską. Na lata te przypada budowa czwartej generacji sztandardowej limuzyny Rolls-Royce Phantom. W latach 60. gwiazdy showbiznesu chętnie kupowały Rolls-Royce`y.

Po przejęciu w latach 70. XX wieku firmy przez przedsiębiorstwu zbrojeniowemu Vickers, nastąpił w 1973 roku podział na Rolls-Royce plc, oddział zajmujący się produkcją silników lotniczych oraz Rolls-Royce Motors, skoncentrowane na produkcji wyłącznie samochodów. W 1980 roku dokonano fuzji Rolls-Royce`a z dotychczasowym właścicielem, czyli firmą Vickers. W 1985 roku powstała spółka Limited, która zadebiutowała na giełdzie w Londynie.

W czerwcu 1998 roku Volkswagen Group stał się właścicielem Rolls-Royce`a, wraz z zakładami produkcyjnymi w Crewe. Prawo do wykorzystywania znaku Rolls-Royce miał nadal Vickers, który zdecydował się na licencjonowanie go niemieckiemu koncernowi BMW. Koncern ten powołał spółkę o nazwie Rolls-Royce Motor Cars. Prawa do marki oraz znaku firmowego Rolls-Royce zostały przejęte przez BMW w 2003 roku. Kolejne lata XXI wieku to następne ciekawe modele Rolls-Royce`a wprowadzane do oferty.

Najważniejsze modele Rolls-Royce

Na przestrzeni  lat działalności marki motoryzacyjnej Rolls-Royce powstało wiele interesujących modeli tych ekskluzywnych pojazdów, które są autami nawet przedstawicieli brytyjskiej rodziny królewskiej. Poznaj najważniejsze modele Rolls-Royce`a:

  • Rolls-Royce Phantom – limuzyna produkowana od 2003 roku przez koncern Rolls-Royce, zaliczana do aut luksusowych segmentu F. Zastąpiła model Silver Seraph. Samochód ten stanowi kontynuację tradycyjnej dla marki serii Phantom, której ostatni model powstał w 1991roku. Kiedy Rolls-Royce Phantom debiutował na rynku, był najdroższym autem tego koncernu. Jego projektantami byli Marek Djordjevic i Ian Cameron.
  • Rolls-Royce Wraith – luksusowy samochód produkowany od 2013 roku, który ma nadwozie typu 2-drzwiowe coupe. Swoją nazwę „Wraith” zaczerpnął od innego modelu Rolls-Royce – „Ghost”. Samochód nawiązuje do luksusowego modelu Rolls-Royce Wraith produkowanego w latach 1938-1939. Rolls-Royce Wraith jest najmocniejszym i najszybszym autem w historii marki.
  • Rolls-Royce Ghost – produkowany od 2010 roku luksusowy model pojazdu Rolls-Royce Ghost bazuje na prototypie 200EX. Powstał z wykorzystaniem płyty podłogowej BMW F01. Ma mniejsze rozmiary od pozostały Rolls-Royce`ów.

Rocznik produkcji – nie ma żadnego znaczenia

Rolls-Royce jest marką istniejącą od ponad 100 lat na rynku. Dlatego niewykluczone, że masz już wieloletni model Rolls-Royce`a w swoim garażu lub przed domem. Nie wpływa to w ogóle na chęć odkupienia go od Ciebie przez nasz skup samochodów w Inowrocławiu. Skontaktuj się z nami, by poznać szczegóły przeprowadzenia ewentualnej transakcji.

Stan techniczny Twojego Rolls-Royce

Nawet jeśli jesteś posiadaczem nie w pełni sprawnego samochodu marki Rolls-Royce, nasz skup aut może zainteresować się odkupieniem go od Ciebie za godziwą cenę. Poinformuj nas o tym, jeśli Twoje auto nie jeździ. W takiej sytuacji przyjedziemy do Ciebie z lawetą i nie naliczymy kosztów z tego tytułu. Koszty odbioru samochodu od Ciebie pokrywa nasz skup aut marki Rolls-Royce.

 

 

 

 

 

Leave a Comment

Call Now Button