Skup aut marki Rover

Brytyjska marka Rover znana jest z produkcji wysokiej klasy pojazdów mechanicznych. Są one spotykane na polskich drogach, choć być może nie cieszą się zbyt dużą popularnością. Za to można traktować je w kategoriach unikalnych. Masz samochód marki Land Rover? Chciałbyś go sprzedać? Zapraszamy do naszego skupu aut marki Land Rover!

Historia marki Rover

Nazwa marki motoryzacyjnej Rover może być nieco myląca. Jednak za ciekawostkę można uznać to, że początkowo ta brytyjska firma z Birmingham, działająca w latach 1878-2005, zajmowała się produkcją części rowerowych. To ona odpowiada też za wprowadzenie na rynek modeli rowerów napędzanych łańcuchem oraz o wielkości koła tylnego równej wielkości koła przedniego.

Historia marki Rover rozpoczyna się w 1878 roku. Współzałożycielem firmy był John Kemp Starley. Pierwszy Rover był właściwie tricyklem, który został wyprodukowany przez Starley & Sutton Co w Coventry w Anglii. W 1889 roku przedsiębiorstwo przekształciło się w firmę J.K. Starley & Co. Ltd. Pod koniec lat 90. XIX wieku znów nastąpiła zmiana marki w Rover Cycle Company.

Pierwsze samochody marki Rover były produkowane dopiero w XX wieku, dokładnie od 1901 roku. Po kilku latach zyskały dużą popularność na swoim rodzimym rynku. Pierwszym modelem był dwuosobowy Rover 8, który był dziełem Edmunda Lewisa.

W czasie I wojny światowej, według projektu Maudsleya, Rover produkował motocykle i ciężarówki oraz samochody osobowe projektowane przez firmę Sunbeam. Do chwili wybuchu Wielkiego Kryzysu, Rover równolegle produkował motocykle i rowery. W latach 20. XX wieku  Rover znajdował się na skraju bankructwa, ale wszystko zmieniło się w 1929 roku, kiedy to władzę w firmie przejął Spencer Wilks, który wcześniej pracował w Hillmanie. Z czasem do zespołu dołączył jego brat, Maurice.

II wojna światowa to czas, kiedy niektóre fabryki Rovera produkowały silniki lotnicze i ramy samolotów. Po zakończeniu wojny Rover wrócił do projektowania i produkcji samochodów osobowych. W 1950 roku powstał pierwszy napędzany turbiną gazową, który był dziełem zespołu inżynierów Maurice`a Wilksa i F.R. Bella. W latach 60. XX wieku powstał samochód napędzany turbiną z nadwoziem coupe. Wziął on udział w całodobowym wyścigu LeMans.

Najlepszymi, złotymi latami dla firmy Rover przypadły na lata 50. I 60. XX wieku. Z sukcesem firma wprowadziła na rynek Land Rovera oraz modele P5 i P6. W 1967 roku Rover został włączony do Leyland Motor Corporation, a później do British Leyland. W 1970 roku wyprodukowano Range Rover, czyli pierwszy samochód będący połączeniem auta terenowego z luksusową limuzyną.

Z czasem w latach 80. rozpoczęła się współpraca Rovera i Hondy, co zaowocowało samochodem Rover 200. W 1994 roku sprzedano grupę Rover BMW. W maju 2000 roku niemiecka marka sprzedała Land Rovera Fordowi. Niestety, ale 15 kwietnia 2005 roku MG Rover ogłosił niewypłacalność i jednocześnie wstrzymał produkcję.

Majątek firmy został sprzedany koncernowi NAC z Chin za 53 mln funtów. 2 czerwca 2008 roku indyjski koncern Tata Motors kupił od Forda firmę Land Rover, uzyskując prawa do nazwy Rover.

Najważniejsze modele Rovera

Właściwie powinniśmy mówić o popularnych modelach Land Rovera, ponieważ sam Rover produkcję zakończył wiele dekad temu. Dlatego do najważniejszych modeli tego brytyjskiego producenta samochodów zaliczyć trzeba:

  • Land Rover Defender – samochód z segmentu Crossover/SUV/Terenowe, produkowany od 1983 roku do chwili obecnej. Jest jednym z najbardziej popularnych aut w swojej klasie, a jego historia właściwie sięga roku 1948, kiedy brytyjska marka Rover stworzyła model Land Rover inspirowany samochodem Jeep Willys.
  • Land Rover Discovery – luksusowy samochód z segmentu SUV, który ma właściwości terenowe, produkowany od 1989 roku. Pierwowzorem tego auta był projekt o nazwie „Project Jay”. Od 2010 roku dostępna jest czwarta generacja tego modelu.
  • Land Rover Range Rover – luksusowy SUV z segmentu I, który produkowany jest od 1970 roku. Uważa się go za pierwszego SUV-a w historii i prekursora dla całej swojej klasy.

Rocznik produkcji – nie ma żadnego znaczenia

Jeśli jesteś posiadaczem samochodu marki Rover czy Land Rover i chcesz go sprzedać, to zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Prowadzimy skup aut w Nakle nad Notecią i w wielu miejscowościach w województwie kujawsko-pomorskim. Oferujemy rzetelną wycenę i odkupimy Twoje auto bez względu na to, w którym roku zostało wyprodukowane. Masz możliwość przeprowadzenia transakcji błyskawicznie, z możliwością rozliczenia gotówkowego.

Stan techniczny Twojego auta

Skupujemy samochody marki Rover uszkodzone i kompletne, różnych modeli i w różnym stanie technicznym. Jeśli Twój Rover nie jest w stanie poruszać się na własnych kołach, nic nie szkodzi. Odkupimy go od Ciebie i przyjedziemy na wskazane miejsce z własną lawetą.

 

Leave a Comment

Call Now Button