Skup aut marki Saab

Samochody marki Saab pieszczotliwie są nazywane „Sabinami”. Jeśli jesteś zwolennikiem tej nietypowej, szwedzkiej marki, być może zainteresuje Cię oferta skupu aut marki Saab. Kupimy od Ciebie Saaba, oferując rzetelną wycenę i znakomite warunki przeprowadzenia bezpiecznej transakcji, z możliwością wypłaty gotówkowej.

Historia marki Saab

Saab Automobile AB to firma powstała po II wojnie światowej, dokładnie w 1947 roku jako spółka przedsiębiorstwa lotniczego SAAB. Ten szwedzki producent samochodów osobowych swoją siedzibę miał w Trollhattan. Firma wyrosła z biznesu lotniczego. W okresie II wojny światowej koncern lotniczy Saab nie mógł narzekać na brak zamówień, ale zakończenie działań wojennych jednocześnie oznaczało dla niego utratę zleceń wojskowych. Przez to zarząd przedsiębiorstwa podjął decyzję o stworzenie dochodowego działu, który by zajmował się pokrewną dziedziną, mianowicie produkcją samochodów osobowych – Saab Automobile AB.

Pierwszy samochód marki Saab – prototyp Ursaab z 1946 roku – został zaprojektowany przez Gunnara Lujunstromow, który do tej pory projektował głównie skrzydła w samolotach. Auto miało spełniać założenia ekonomiczności i użyteczności. Testowano go w tunelu aerodynamicznym.

10 czerwca 1947 roku Saab zaprezentował drugi z kolei prototyp samochodu, którego karoseria wykonana została w kształcie przywodzącym na myśl skrzydła samolotu. Pojazd ostatecznie trafił do produkcji jako Saab 92 12 grudnia 1949 roku, a pierwsze egzemplarze gotowego auta zjechały z taśmy produkcyjnej 16 stycznia 1950 roku.

W kolejnych latach Saab wprowadzał do swojej oferty następne samochody osobowe. W 1965 roku zamieniono nazwę Saab na Saab Aktiebolag, z kolei 4 lata później firma ta połączyła się ze szwedzkim producentem samochodów ciężarowych – Aktiebolaget Scania Vabis. W efekcie powstało przedsiębiorstwo Saab-Scania Aktiebolag.

Znamienne jest to, że w 1970 roku Saab wprowadził jako pierwszy producent motoryzacyjny na świecie do swoich pojazdów wycieraczki oraz spryskiwacze reflektorów przednich. Był pionierem także  w zakresie prowadzenia do seryjnej produkcji samochodu rodzinnego wyposażonego w turbosprężarkę – modelu Saab 900.

W 1989 roku Saab kupiony został połowicznie przez General Motors, a 10 lat później amerykański koncern dokupił pozostałe jego akcje. Dzięki współpracy z General Motors wprowadzono do obiegu drugą generację modelu 900, bazującą na modelu Opel Vectra A.

Ostatecznie po 2008 roku firma Saab chyliła się ku upadkowi, a w 2012 roku oficjalnie wstrzymano produkcję samochodów tej marki. Ostatnie modele Saaba 9-3 i 9-5 zostały wykupione w 2013 roku w marcu. Jesteś ich właścicielem i chcesz je sprzedać?

Najważniejsze modele Saab

Przez ponad pół wieku produkcji samochodów osobowych Saab wprowadził na rynki europejskie i amerykańskie wiele ciekawych modeli pojazdów. Wśród nich należy wymienić:

  • Saab 9-3 – samochód klasy średniej, klasyfikowany w segmencie D, choć od II generacji zaliczany był do klasy średniej wyższej. Auto debiutowało w 1998 roku, zastępując w swojej klasie model 900. Konstrukcyjnie Saab 9-3 bazował na Oplu Vectrze. Dostępne były wersje nadwozia 5-drzwiowy hatchback, 3-drzwiowe coupe oraz 2-drzwiwoy kabriolet.
  • Saab 9-5 – samochód zaliczany do klasy wyższej-średniej, produkowany w latach 1997-2012. Auto to zostało opracowane na płycie podłogowej właściwej dla modelu Opel Vectra B. Dostępne były nadwozia sedan i kombi. Powstały II generacje Saab 9-5.
  • Saab 900 – to model o wieloletniej historii, który w gamie Saaba został zaprezentowany już w 1978 roku. Konstrukcyjnie bazował on na modeli Saab 99. Na początku dostępny był w wersji dwu lub czterodrzwiowego sedana i trzydrzwiowego i pięciodrzwiowego hatchbacka. Później powstała wersja kombi – 900 Safari Wagon. II generacja Saaba 900 była produkowana w latach 1994-1998.

Rocznik produkcji – nie ma żadnego znaczenia

Doskonale wiemy, że ostatnie modele rocznikowe 2012 Saaba zostały kupione w 2013 roku, dlatego auta dostępne w sprzedaży muszą mieć co najmniej 8 lat. Z pewnością większość aut, jakie zgłoszone zostaną do naszego skupu aut w Koronowie lub w innej miejscowości będą miały co najmniej 10 lat. Nic nie stopi jednak na przeszkodzie, byśmy wycenili Twoje auto i przedstawili rzetelną wycenę,. Dopuszczamy możliwość rozliczenia transakcji gotówkowo.

Stan techniczny Twojego Saaba

Co najmniej 10-letni Saab nie będzie w idealnym stanie technicznym, co nie będzie przeszkodą w jego sprzedaniu do naszego skupu samochodów . Jeśli Twój pojazd nie jeździ , z uwagi na techniczne aspekty, przyjedziemy do Ciebie z lawetą i jeśli transakcja dojdzie do skutku, wówczas weźmiemy go od razu, bez naliczania dodatkowych opłat.

 

 

 

 

Leave a Comment

Call Now Button