skup samochodów Seat

Skup aut marki Seat

Jesteś zwolennikiem hiszpańskich marek motoryzacyjnych? Być może masz w garażu lub na parkingu samochód marki Seat i chciałbyś zamienić go na inny? Dowiedz się, co jesteśmy w stanie Ci zaoferować w skupie aut marki Seat. Czy znasz historię i najważniejsze modele tej marki? Dowiedz się o niej więcej!

Historia marki Ford

Marka motoryzacyjna Seat jest jedną z najmłodszych w grupie europejskich firm najchętniej wybieranych samochodów. Jej historia sięga połowy XX wieku. W 1950 roku w Hiszpanii powstała spółka pod nazwą Sociedad Espanola de Automobiles de Turismo, co w skrócie oznaczało spółkę SEAT. W wolnym tłumaczeniu oznaczało to Hiszpańskie Towarzystwo Samochodów Osobowych. Założycielem przedsiębiorstwa był Hiszpański Narodowy Instytut Przemysłu, który podjął współpracę z korporacją sześciu banków oraz mniejszościowym udziałowcem – koncernem motoryzacyjnym Fiat. Pierwsze lata działalności Seata są ściśle związane z marką Fiat.

Początkowo samochody Seat oferowano głównie w Hiszpanii, a później od 1965 roku rozpoczął się eksport pojazdów poza rynek hiszpański. W 1973 roku rozpoczęła się budowa Centrum Technicznego w Martorell, które uruchomiono po dwóch latach. W 1980 roku włoski Fiat pozbył się swoich udziałów, które kupił Narodowy Instytut Przemysłu Hiszpanii. Ważnym momentem w historii hiszpańskiej marki było podjęcie współpracy z niemieckim koncernem motoryzacyjnym Volkswagen AG. Kupił on większościowy pakiet akcji Seata, a w krótkim czasie z 51 proc. wzrósł on do 79 proc., by w 1990 roku wynieść aż 99,99 proc.

Co ciekawe, dopiero wówczas w 1990 roku zmieniono oficjalnie nazwę Sociedad Española de Automóviles de Turismo na skrót Seat. W 1991 roku wprowadzony został na rynek pierwszy samochód marki Seat, który wyprodukowano we współpracy z Volkswagenem Był to Seat Toledo.

Pierwsze modele Seata

Seat rozpoczął produkcję samochodów osobowych w II połowie XX wieku. Pierwszym modelem tej marki był model 1400, który produkowano na licencji pierwszego opracowanego po II wojnie światowej auta Fiat 1400.  Seat Model 1400 powstawał w fabryce Zona Franca zlokalizowanej w Barcelonie.

W 1957 rozpoczęto produkcję drugiego modelu samochodów marki Seat – modelu 600, który także był produkowany na licencji Fiata.

Popularne modele Seata

W swojej wieloletniej historii hiszpańska marka samochodów Seat produkowała wiele popularnych również w Polsce modeli swoich pojazdów. Wśród nich z pewnością należy wymienić:

  • Seat Ibiza – produkowany od 1985 roku samochód segmentu B, miejski hatchback, który jest najstarszym modelem w katalogu Seata. Był największym, komercyjnym sukcesem tej firmy. Pierwsza generacja Seata Ibiza została stworzona w kooperacji z marką Fiat.
  • Seat Leon – produkowany od 1999 roku kompaktowy model samochodu niższej klasy średniej, segmentu C, o sportowym zacięciu. W przypadku pierwszej generacji tego modelu był on sportową odmianą hatchbacka Seat Toledo, który zaprojektowany został przez Giorgetto Giugiaro. Od 2005 roku produkowana była druga generacja Seata Leona, zaprojektowana w ramach zupełnie nowej stylistyki przez Waltera de Silvę. Trzecia generacja modelu wprowadzona została na rynek w 2013 roku.
  • Seat Arona – produkowany dopiero od 2017 roku mały miejski crossover SUV segmentu B, który w swojej klasie jest najmniejszym autem w gamie hiszpańskiej marki. Pierwowzorem dla Arony był prototyp Arona Crossover Concept. Jego nazwa wywodzi się od hiszpańskiego miasta Arona położonego na Teneryfie.
  • Seat Cordoba – jeden z najbardziej znanych Seatów w Polsce, samochód produkowany był w latach 1993-2009. Model ten zaliczał się do segmentu B i był wersją sedana Seata Ibizy. Cordoba zastąpiła w gamie Seata model Malaga. Auto zostało zaprojektowane przez Giorgetto Giugiaro.

Rocznik produkcji – nie ma żadnego znaczenia

Masz samochód marki Seat, który chciałbyś sprzedać? Być może chcesz po prostu zamienić swój stary, wysłużony pojazd na nowszy model i poszukujesz sposobu, jak się go pozbyć szybko i na dodatek wynegocjować jak najwyższą kwotę za niego? Nasz skup samochodów w Szubinie i innych miastach przychodzi Ci z pomocą. Bez względu na to, ile lat ma Twoje auto, wycenimy je i zaproponujemy Ci godziwą zapłatę za nie. Skontaktuj się z nami i ustalimy szczegóły transakcji odkupu pojazdu.

Stan techniczny Twojego Seata

Niezależnie od tego, czy Twój samochód marki Seat jeździ i jest w dobrym stanie technicznym, czy nie porusza się na własnych kołach, nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy go od Ciebie odkupili. Jeśli auto stoi na parkingu i nie ma możliwości, by się nim bezpiecznie poruszać, zadzwoń do nas – przyjedziemy do Ciebie z lawetą i jeśli transakcja dojdzie do skutku, od razu otrzymasz wypłatę pieniędzy za swojego Seata.

 

 

 

 

 

Leave a Comment

Call Now Button