Skup aut marki Seres

Przyszłością światowej motoryzacji z pewnością są samochody ekologiczne – hybrydowe i elektryczne. Pojawiają się firmy, które specjalizują się w ich produkcji. Zalicza się do nich marka Seres, działająca już od 6 lat. Być może masz samochód Seres u siebie w garażu lub pod domem? Jeśli tak i chcesz go sprzedać, zapraszamy do naszego skupu. Tymczasem, zobaczmy, jak powstała firma Seres, jakie samochody produkuje i co jest jej atutem?

Historia marki Seres

Z początkiem 2016 roku, w styczniu w Kalifornii w USA, w Santa Clara powstał startup SF Motors. Inicjatorem biznesu był chiński Chongqing Sokon Industry Group. Podstawową dziedziną działalności, jaką zajęła się firma, był rozwój samochodów elektrycznych z myślą o zaoferowaniu ich na macierzystych rynkach, to jest w Stanach Zjednoczonych oraz w Chinach. Pod koniec 2016 roku do zespołu tworzącego startup SF Motors dołączył Martin Eberhard, czyli współzałożyciel Tesla Motors. We wrześniu 2017 roku rząd w Chinach wydał zgodę na produkcję przez SF Motors samochodów elektrycznych w tym kraju. Równolegle startup rozwijał się w USA, nawiązując m.in. współpracę z Uniwersytetem w Michigan dotyczącą opracowania technologii wykorzystywanej w samochodach autonomicznych.

SF Motors kupiło również w 2017 roku dawną fabrykę AM General w Mishawaka. Stała się ona jednym z dwóch przyszłych zakładów produkcyjnych tego przedsiębiorstwa.

W marcu 2018 roku SF Motors zaprezentowało owoce swojej działalności, w postaci dwóch pierwszych prototypów samochodów elektrycznych oznaczonych jako SF6 i SF7. Rok później, w kwietniu 2019 roku startup SF Motors ostatecznie zmienił swoją nazwę i od tej pory nazywany jest Seres. To czas, w którym firma przedstawiła swój pierwszy seryjny samochód – był to crossover Seres SF5. W lipcu Seres zawiesił niestety swój debiut w USA i zmuszony był do zwolnienia aż 90 pracowników z powodu niezadowalających wyników finansowych swojego chińskiego oddziału.

Oficjalnym dystrybutorem i sprzedawcą marki Seres na rynku eksportowym, w Holandii od grudnia 2020 roku jest przedsiębiorstwo Green Mobility Group Europe. Wkrótce zasięg rynkowy modelu samochodu Seres 3 z rynku niderlandzkiego poszerzył się o rynek niemiecki, gdzie dystrybucją zajęła się firma INDIMO Automotive GmbH. We wrześniu 2021 roku dzięki przedsiębiorstwu Busnex działającemu na rynkach międzynarodowych, samochód Seres 3 trafił również na rynek Polski.

W kwietniu 2021 roku Seres nawiązało współpracę z Huawei, na mocy której zmodernizowano wariant modelu SF5.

Sprawdź: skup samochodów w Toruniu.

Modele samochodów marki Seres

Obecnie w sprzedaży znajdują się dwa modele pojazdów elektrycznych marki Seres. To:

  • Seres SF5 – elektryczny i hybrydowy samochód osobowy typu SUV klasy średniej, który produkowany jest od 2019 roku. W kwietniu 2021 roku podczas międzynarodowych targów Shanghai Auto Show Seres przedstawił zmodernizowany model tego pojazdu, który został opracowany z marką Huawei, odpowiadającą m.in. za nowy system multimedialny i nagłośnieniowy. W Polsce pod nazwą Seres 5 będzie sprzedawany ten model od 2023 roku. SF5 oferowany jest w wersji z silnikiem elektrycznym lub hybrydowym, gdzie jednostka spalinowa pozwala na wydłużenie zasięgu.
  • Seres 3 – elektryczny samochód osobowy typu crossover klasy kompaktowej. Produkowany jest od 2020 roku. Pojazd powstał jako bliźniacza konstrukcja względem produkowanego do 2013 roku modelu Dongfeng Fengon E3. Od września 2021 roku samochód Seres 3 dostępny jest także w sprzedaży na terenie Polski.

Rocznik produkcji – nie ma żadnego znaczenia

Trudno mówić w odniesieniu do pojazdów marki Seres o starszych rocznikach, ponieważ producent ten ma krótką historię działalności. Jednak pragniemy i tak zaznaczyć, że rocznik produkcji Twojego auta Seres, które chcesz sprzedać, nie ma dla nas większego znaczenia. Zainteresujemy się każdym.

Czekamy na kontakt: skup aut Inowrocław.

Stan techniczny Twojego Seresa

To, w jakim stanie jest Twój samochód marki Seres, ma wpływ na jego ogólną wartość. Nie decyduje jednak o tym, czy zechcemy go kupić. Jesteśmy gotowi do tego, by przedstawić swoją ofertę odkupu auta każdemu sprzedającemu. Jeśli Twój samochód z różnych przyczyn nie jeździ sam, poinformuj nas o tym, a my przyjedziemy do Ciebie z własną lawetą, za którą nic dodatkowo nie zapłacisz.

 

 

 

Leave a Comment

Call Now Button