skup aut Subaru

Skup aut marki Subaru

Jednym z najsłynniejszych modeli pojazdów biorących udział w wyścigach samochodowych był Subaru Impreza. Nie jest to jednak jedyne auto od japońskiego producenta Subaru, którym może zainteresować się nasz skup. Jeśli masz takie auto i chcesz się go pozbyć, zapraszamy do nas. Skupujemy samochody używane, firmowe lub prywatne, w różnym stanie i z różnym przebiegiem. Oferujemy odkupienie pojazdu marki Subaru od ręki!

Historia marki Subaru

Marka Subaru jest znakomicie znana wszystkim miłośnikom rajdów samochodowych. Jednak ten japoński producent ma w swojej ofercie nie tylko auta startujące w wyścigach, ale i szereg znakomitych pojazdów osobowych i dostawczych.

W 1917 roku Japończyk Chikuhei Nakajima, który jest pionierem japońskiej techniki lotniczej, założył przedsiębiorstwo Nakajima Aircraft Company. Zanim jednak wyprodukowało ono pierwszy samochód, minęło jeszcze wiele lat. Zanim do tego doszło, firma Nakajimy zajmowała się produkcją myśliwców. Były one ważne dla wojska Japonii w czasie II wojny światowej. Kiedy wojna ostatecznie się skończyła, zakłady Nakajima Aircraft Company zostały podzielone na 12 różnych przedsiębiorstw.

Właściwym początkiem działalności Subaru był rok 1953, kiedy to po wojnie udało się zjednoczyć aż 6 różnych przedsiębiorstw pod jedną nazwą – Fuji Heavy Industries. Odzwierciedleniem tej konstrukcji nowego przedsiębiorstwa jest sześć gwiazdek w logo Subaru, którym posługuje się do dziś.

Subaru jest japońską nazwą gwiazdozbioru plejad i dosłownie oznacza „jednoczyć się”. Jedną gałęzią przemysłu, jaką zajęła się firma, miała być motoryzacja. W 1954 roku ostatecznie powstał prototyp samochodu osobowego – model P-1. Rok później zadebiutował Subaru 1500. Po nieudanym debiucie, Subaru zaczęło produkować autobusy. Jednak wkrótce powróciło do wytwarzania aut i w 1958 roku wprowadziło na rynek Subaru 360. Dzięki temu modelowi można powiedzieć, że zmotoryzowano Japończyków. Model Subaru 360 był produkowany aż do 1970 roku.

Sprawdź również: kasacja pojazdów Inowrocław.

W 1966 roku pojawił się model Subaru 1000, a  1969 roku Subaru model R2. Ważnym momentem w historii japońskiego producenta był rok 1971, kiedy pojawił się w jego ofercie Subaru Leone, czyli pierwsze auto z napędem 4WD, które trafiło do masowej produkcji. Model R2 już po roku został zastąpiony modelem Rex, a później Brat – pickupem z napędem 4×4. Ten z kolei stał się bardzo popularny w Stanach Zjednoczonych. W 1983 roku Subaru wprowadziło do oferty minivana Domingo, a rok później model Subaru Justa.

Model Subaru Legacy z 1989 roku z napędem 4WD produkowany jest do dziś. Jednak to w 1992 roku pojawił się jeden z najbardziej rozpoznawalnych modeli Subaru – Impreza. W wersji z silnikiem turbodoładowanym model ten w 1995 roku zdobył tytuł mistrza świata w klasyfikacji kierowców i konstruktorów. Za jego kierownicą zasiadł Colin McRae.

W 1997 roku z linii montażowej zjechał pierwszy SUV Subaru Forester i pojawiła się kolejna generacja modelu Legacy czy Impreza. W 2005 roku na rynku europejskim zadebiutował pierwszy SUV B9 Tribeca. W 2013 roku Subaru rozpoczęło produkcję samochodów z napędem hybrydowym.

Najważniejsze modele Subaru

W ofercie Subaru nie brakowało bardzo udanych modeli, które zyskały popularność także poza rodzimą Japonią. Wśród nich należy wspomnieć o modelach:

  • Subaru Forester – samochód produkowany od 1997 roku, który należy od trzeciej generacji do klasy średniej wielkości SUV, choć wcześniej klasyfikowano go w klasie kompaktowych crossoverów. Model ten oparto o uterenowiony wariant modelu Impreza, który był dostępny jedynie w Japonii. Prototyp o nazwie Sutoriga z 1995 roku to kolejna inspiracja dla Subaru Forester. Od 2013 roku na rynku dostępna jest czwarta generacja tego SUVa.
  • Subaru Impreza – już od 1992 roku model ten jest produkowany przez japoński koncern, choć na rynku europejskim pojawił się dopiero w 1994 roku. Zalicza się go do segmentu C, czyli niższej klasy średniej. Jest następcą modelu Leone. Dzięki triumfom w Rajdowych Mistrzostwach Świata Subaru Impreza stał się modele kultowym.
  • Subaru Outback – produkowany od 1995 roku crossover, który łączy cechy średnich rozmiarów rodzinnych kombi oraz SUV-ów. Zalicza się do grona aut Sports Utility Wagon – SUW. Auto oparte zostało na modelu Legacy kombi. W 2015 roku na rynek wprowadzono piątą generację tego modelu.

Rocznik produkcji – nie ma żadnego znaczenia

Wiemy, że Twoje Subaru może już być pełnoletnie. Nic nie szkodzi, ponieważ także i takim samochodem zainteresuje się nasz skup samochodów marki Subaru. Skontaktuj się z nami, przedstaw parametry techniczne swojego pojazdu, a my postaramy się odpowiedzieć w kwestii wstępnej jego wyceny. Właściwej dokonamy na miejscu, pod wskazanym przez Ciebie adresem. Skupujemy auta Subaru z różnych roczników, niezmiennie organizując wszystkie transakcje w sposób rzetelny i bezpieczny.

Stan techniczny Twojego Subaru

Jeździłeś sam swoim Subaru i dbałeś, by nie był nigdzie nawet zarysowany? A może było to auto firmowe, które przeszło nie jedną kolizję na drodze? Wiemy, że wieloletni samochód może mieć jakieś uszczerbki, a jego poszczególne podzespoły mogą nadawać się do wymiany. Ocenimy stan techniczny Twojego Subaru i na tej podstawie go wycenimy. Jesteśmy w stanie odkupić w skupie aut w Toruniu i w innych miastach nawet samochody, które same nie jeżdżą. Skontaktuj się z nami i powiedz o tym, a my przyjedziemy do Ciebie z lawetą, za którą nic dodatkowo nie będziesz już płacić.

 

 

Leave a Comment

Call Now Button