Skup aut marki Tata

Mniej popularną marką motoryzacyjną na polskim rynku jest firma Tata. Pochodzi z Indii i zajmuje się produkcją samochodów i autobusów. Być może jesteś posiadaczem auta marki Tata. Jeśli tak, a jednocześnie masz zamiar go sprzedać, ułatwimy Ci przeprowadzenie całej transakcji zbycia pojazdu. Nasz skup samochodów marki Tata czeka na kontakt z Twojej strony.

Historia marki Tata

Marka Tata została założona już w 1945 roku w Bombaju  i zajmowała się szeroko rozumianą branżą przemysłową. Nie od razu produkowała auta. Dopiero w 1954 roku weszła do sektora pojazdów użytkowych. Było to możliwe po utworzeniu z niemiecką firmą Daimler-Benz joint-venture. Tata Motors Limited przez lata był największym producentem pojazdów użytkowych w Indiach. W 1991 roku postanowił wejść na rynek samochodów osobowych. Uruchomił produkcję modelu Tata Sierra, czyli pojazdu wielofunkcyjnego. Kolejno powstawały i inne, jak Tata Estate – kombi oparty o wcześniejszym lekkim pojeździe użytkowym czy Tata Sumo i Tata Safari, który był pierwszym indyjskim samochodem sportowym.

Sprawdź: skup samochodów w Inowrocławiu

Model Tata Indica wszedł do produkcji w 1998 roku, jako pierwszy, w pełni autochtoniczny indyjski samochód osobowy. Firma zajęła się eksportem swoich samochodów na szeroką skalę, m.in. do Republiki Południowej Afryki.

W 2004 roku Tata Motors przejął fabrykę samochodów ciężarowych Daewoo w Korei Południowej, Daewoo Commercial Vehicles Company. Przemianowano je na Tata Daewoo. W tym samym roku 27 września Tata Motors wszedł na giełdę w Nowym Jorku. Kontynuował ekspansję na nowe rynki, wprowadzając na nie swoje autobusy, ciężarówki i samochody osobowe. W 2006 roku Tata utworzył spółkę joint venture z brazylijską firmą Marcopolo, w celu produkcji autobusów i autokarów. W 2008 roku przejął angielskiego producenta samochodów luksusowych Jaguar, Land Rover od Ford Motor Company.

Obecnie firma Tata jest największym prywatnym producentem samochodów osobowych i dostawczych w Indiach. Stanowi ważną część koncernu Tata Group, do którego należą też takie znane marki motoryzacyjne jak Land Rover czy Jaguar. Ambasadorem Tata Motors był Lionej Messi czy aktor Bollywood Akshay Kumar.

Zobacz: skup aut Włocławek

Ważne modele samochodów Tata

Jednym z najważniejszych modeli samochodów osobowych w historii działania marki Tata była Tata Indica. To samochód klasyfikowany w segmencie aut najmniejszych, który produkowany był przez markę od 1998 roku i trafił na wiele zagranicznych rynków. Indyjski samochód osobowy Tata Indica był pierwszym autem osobowym własnej konstrukcji tego koncernu. Od 2008 roku Tata Indica była sprzedawana również na polskim rynku.

Prócz tego modelu warto bliżej przyjrzeć się takim samochodom jak:

  • Tata Safari – samochód klasy SUV produkowany od 1998 roku. Od 2008 roku dostępny jest w Polsce. W Wielkiej Brytanii dostępny jest pod nazwą tata Leisure.
  • Tata Nano – mikrosamochód klasyfikowany w segmencie A produkowany od 2008 roku. Tata stworzył go jako „auto dla ludu”. Jednocześnie jest to też najtańszy samochód świata, który w momencie swojego debiutu kosztował zaledwie około 2,2 tys. dolarów. W 2010 roku Tata Nano oficjalnie zostało zaprezentowane w Polsce.
  • Tata Indigo – model samochodu osobowego segmentu B produkowany od 2002 roku, mający nadwozie typu kombi. Na niektórych rynkach oferowany jest także w odmianie sedan. Na polskim rynku tata Indigo jest sprzedawany od 2008 roku.

Rocznik produkcji – nie ma żadnego znaczenia

Samochody osobowe marki Tata nie są produkowane od wielu lat. Właściwie pierwsze zaczęły pojawiać się dopiero w 1998 roku. Jeśli jesteś właścicielem kilkuletniego czy kilkunastoletniego auta marki Tata, nie martw się – deklarujemy, że i tak zainteresujemy się jego odkupieniem od Ciebie.

Stan techniczny Twojego Tata

Masz działający samochód marki Tata, który chcesz szybko sprzedać, uzyskując przy tym satysfakcjonującą stawkę odkupu? Czekamy na kontakt z Twojej strony. Jednakże nasz skup samochodów marki Tata interesuje się także uszkodzonymi autami tej samej marki. Jeśli Twój samochód Tata nie jeździ, poinformuj nas o tym, a przyjedziemy do Ciebie z własną lawetą, za którą nic dodatkowo nie zapłacisz.

 

 

 

 

Leave a Comment

Call Now Button