skup aut Toyota

Skup aut marki Toyota

Toyota postrzegana jest jako solidna, wysokiej jakości marka samochodów na międzynarodowym rynku motoryzacyjnym. Kierowcy cenią ją za innowacje technologiczne i inwestowanie przez koncern w rozwój ekologicznych pojazdów hybrydowych. Jeśli jesteś właścicielem Toyoty, możesz sprzedać swój samochód szybko i uzyskać za niego zadowalającą cenę. Wystarczy, że skontaktujesz się z naszym skupem samochodów  w Toruniu lub w innym mieście. Przedstawimy Ci rzetelną wycenę i szybko zorganizujemy w pełni bezpieczną transakcję.

Historia marki Toyota

Obecnie Toyota jest drugim pod względem wielkości koncernem motoryzacyjnym na świecie, a palmę pierwszeństwa oddaje tylko Volkswagenowi. Zanim jednak wypracowała sobie taką pozycję, przeszła daleką drogę.

Historia marki Toyota sięga XIX wieku, kiedy to w 1885 roku Sakichi Toyoda założył warsztat tekstylny. Funkcjonował on aż do 1918 roku, kiedy został przekształcony w firmę Toyoda Spinning and Weaving Co. Ltd. Z pomocą swojego syna, Kiichiro, Sakichi Toyoda zbudował w 1924 roku zautomatyzowany warsztat tkacki, zaś w 1926 roku zakład Toyoda Automatic Loom Works. Pod koniec lat 20. XX wieku Kiichiro Toyoda wyruszył w podróż – był w Europie i w Stanach Zjednoczonych. Zafascynowany budzącą się do życia motoryzacją, w 1933 roku zdecydował się otworzyć dział samochodów w warsztatach tkackich ojca. Początkowo dział ten zajmował się budową silników, m.in. stworzył silnik z sześcioma cylindrami o pojemności 3.4 l.

Podwaliny pod stworzenie właściwego przedsiębiorstwa motoryzacyjnego 28 sierpnia 1937 roku – Toyota Motor Corporation dały Toyodzie transakcje sprzedaży praw patentowych do automatycznego warsztatu tkackiego. Już w 1935 roku powstał pierwszy prototyp samochodu Toyota A1.

Okres II wojny światowej spowodował zahamowanie prac. Skonstruowano wówczas w zakładach Toyoty mały, miejski samochód, który mógłby zmotoryzować Japonię. W 1947 roku zakończył się prace nad modelem SA, a w 1951 roku powstał prototyp BJ, dający początek serii Toyota Land Cruiser. W 1955 roku do sprzedaży wprowadzono model Crown. W 1966 roku Toyota zaczęła produkować najbardziej popularny swój model samochodu osobowego – Corollę.

Koncern nie poprzestał na samochodach spalinowych. Już w 1997 roku wprowadził do produkcji pierwszy masowo wytwarzany samochód hybrydowy marki – model Prius.

Ważnym momentem w historii Toyoty było połączenie w 1982 roku Toyota Motor Company i Toyota Motor Sales – w ten sposób powstało przedsiębiorstwo o nazwie Toyota Motor Corporation. Rok później Toyota za sprawą stworzonego z General Motors – The United Motor Manufacturing Inc. wprowadziła na amerykański rynek zbytu model Camry. W 1989 roku uruchomiła zaś submarkę luksusowych pojazdów – Lexus.

Najważniejsze modele Toyota

Na przestrzeni kolejnych 10-leci Toyota wprowadzała na rynek wiele znakomitych modeli pojazdów. Wśród nich nie sposób nie wspomnieć o modelach:

  • Toyota Corolla – jeden z najstarszych modeli samochodów marki Toyota, produkowany od 1966 roku. Mimo upływu czasu i wprowadzania kolejnych generacji, cieszy się on dużą popularnością wśród aut segmentu C – klasy niższej średniej. Istnieje już 11 generacji Toyoty Corolla.
  • Toyota Aygo – najmniejszy model japońskiego producenta w ofercie przeznaczonej dla klientów z Europy. Produkowany od 2005 roku, zaliczany jest do segmentu A. Druga generacja modelu Toyoty Aygo została wprowadzona na rynek w 2014 roku. Obydwie generacje stworzono w kooperacji z francuskim koncernem PSA.
  • Toyota RAV4 – kompaktowy crossover SUV z segmentu I, produkowany od 1994 roku. Jeden z najbardziej popularnych aut w swojej klasie. Koncepcyjny model RAV4 został zbudowany już w 1986 roku. Nazwa „RAV4” jest właściwie skrótem od Recreational Active Vehicle with 4 wheel-Drive, co oznacza rekreacyjny pojazd z napędem na cztery koła.
  • Toyota Land Cruiser – produkowany od 1954 roku model Toyoty jest autem terenowym, który odniósł duży sukces rynkowy. Pierwsze modele bazowały na amerykańskim Jeepie. Na przestrzeni ponad pół wieku stworzono osiem generacji Toyoty Land Cruiser.
  • Toyota Prius – to pierwszy w ofercie i pierwszy produkowany na masową skalę od 1997 roku samochód o napędzie hybrydowym.

Rocznik produkcji – nie ma żadnego znaczenia

Niezależnie od tego, ile lat ma Twoja Toyota, jesteśmy pewni tego, że zainteresujemy się możliwością jej odkupienia od Ciebie. Rok produkcji wpływa jedynie na wycenę pojazdu, ale nie na podjęcie decyzji o finalizacji transakcji ze strony naszego skupu samochodów w Inowrocławiu lub w innym mieście.

Stan techniczny Twojej Toyoty

Solidne i trwałe – takie są Toyoty, ale wiemy, że w życiu może zdarzyć się wiele. Nawet bez Twojej winy możesz uszkodzić swój samochód, przez co może on nie działać. Nawet uszkodzona Toyota może być kupiona przez nasz skup. Jeśli nie jeździ, poinformuj nas o tym, a przyjedziemy do Ciebie z własną lawetą.

 

 

 

 

 

Leave a Comment

Call Now Button