skup Volkswagenów

Skup aut marki Volkswagen

Jesteś właścicielem auta marki Volkswagen? Znane są one ze swojej solidności i niezawodności. Być może chcesz wymienić je na inne, nowsze i poszukujesz sposobu, aby jak najszybciej zbyć samochód. Zgłoś się do naszego skupu aut marki Volkswagen, by przeprowadzić transakcję odkupu szybko i na dobrych warunkach.

Historia marki Volkswagen

Pomimo faktu, że oficjalną datą powstania marki motoryzacyjnej Volkswagen jest rok 1938, to jednak jej historia rozpoczyna się w 1931 roku. Wówczas to przedsiębiorstwo Zündapp zwróciło się do Ferdinanda Porsche z prośbą o opracowanie projektu taniego samochodu, który mógłby być powszechnie dostępny dla społeczeństwo. Powstał wówczas samochód Type 12, a rozwinięciem projektu było nawiązanie współpracy z firmą NSU. Dzięki temu pojawił się prototyp samochodu Type 32.

Marka Volkswagen powstała właściwie za sprawą Adolfa Hitlera, który zażyczył sobie w 1933 roku by Ferdinand Porsche został głównym konstruktorem w Niemczech. Zaprezentował on Hitlerowi i niemieckiemu rządowi 17 kwietnia 1934 roku projekt Garbusa. W 1938 roku dopracowano prototyp pojazdu doskonale znanego nam jako Garbus, który trafił ostatecznie do produkcji seryjnej jako projekt „Porsche typ 60” w przyszłej fabryce VolkswagenWerk GmbH.

Hitler nazwał pojazd jako „niemiecki samochód ludowy”. Oficjalna produkcja KdF-wagena (Kraft durch Freude-wagen), późniejszego Volkswagena ruszyła w wersji cywilnej 11 lipca 1941 roku i trzy lata później się zakończyła. Po wojnie we wrześniu 1945 roku na potrzeby armii brytyjskiej w fabryce w pobliżu Fallersleben ruszyła produkcja samochodów. Wtedy doszło oficjalnie do powstania marki Volkswagen.

Stopniowo do Garbusa dołączyły i inne modele wolkswagenów, m.in. Tranporter. W 1973 roku premierę miał model Passat. Następcą Garbusa był Volkswagen Golf – trafił do sprzedaży na wiosnę 1974 roku. Volkswagen Polo debiutował w 1975 roku.

Historia Volkswagena na terenie Polski zaczęła się w 1991 roku, kiedy to otworzył swoje oficjalne przedstawicielstwo. Powstała wówczas firma Kulczyk Tradex z siedzibą w Poznaniu, która była polskim importerem zarówno samochodów Volkswagen, jak i Audi. Volkswagen wykupił Kulczyk Tradex w 2011 roku i zmienił nazwę firmy na Volkswagen Group Polska.

Sprawdź również: skup samochodów w Toruniu

Modele Volkswagena

W swojej historii Volkswagen wprowadzał na rynek motoryzacyjny wiele ciekawych modeli pojazdów. Wśród nich możemy wymienić:

  • Volkswagen T-Roc – produkowany od 2017 roku mały, miejski typu crossover SUV segmentu B. To najmniejszy crossover znajdujący się w ofercie Volkswagena. Pierwowzorem koncepcyjnym auta był przedstawiony w 2014 roku prototyp T-Roc Concept. Zaprojektował go Klaus Bischoff. Model bazuje na skróconej modułowej platformie podłogowej VW Group MQB Platform.
  • Volkswagen Polo – w produkcji od 1975 roku samochód będący miejskim modelem segmentu B. W myśl producenta miało to być lekkie, miejskie auto. Bliźniaczym modelem do Volkswagena Polo był model Audi 50. Wyprodukowano przeszło 14 mln Polo. W 2010 roku został on uznany za Europejski Samochód Roku i Światowy Samochód Roku. Od 2017 roku w sprzedaży znajduje się szósta generacja Volkswagena Polo.
  • Volkswagen Golf – popularny model Volkswagena, zaliczany do klasy niższej średniej. To najlepiej sprzedający się model Grupy Volkswagen w Europie. Pojawił się na rynku w 1974 roku, zastępując Garbusa. Od tego czasu pojawiło się już siedem różnych generacji Volkswagena Golfa i wiele wersji nadwoziowych.
  • Volkswagen Passat – produkowany od 1973 roku samochód osobowy klasy średniej. Od 2023 roku ma zostać wprowadzona do produkcji już 9. Generacja tego modelu, dostępna wyłącznie w wersji kombi. Nazwa pochodzi od wiatru morskiego – pasata wiejącego w strefie międzyzwrotnikowej.

Sprawdź również: skup samochodów w Inowrocławiu

Rocznik produkcji – nie ma żadnego znaczenia

Jesteś właścicielem kultowego Garbusa, Passata, a może Golfa? Twój samochód marki Volkswagen ma już swoje lata i obawiasz się, że nie znajdziesz na niego kupca? Nic podobnego. Nasz skup samochodów marki Volkswagen czeka na kontakt od Ciebie. Rocznik produkcji nie jest powodem, dla którego mielibyśmy nie kupić Twojego Volkswagena.

Stan techniczny Twojego Volkswagena

Jeśli Twój Volkswagen nie jeździ, poinformuj nas o tym. Skup aut marki Volkswagen zorganizuje na własną rękę lawetę i przyjedzie pod wskazany adres. W przypadku, gdy będziesz usatysfakcjonowany przedstawioną przez naszego pracownika wyceną, transakcję możemy przeprowadzić na miejscu, łącznie z możliwością wypłaty gotówki do ręki.

 

Leave a Comment

Call Now Button