Skup aut marki Volvo

Volvo cieszy się renomą w branży motoryzacyjnej. Firma jest postrzegana jako marka samochodów bezawaryjnych, nowoczesnych i solidnych. Jak powstała i jakie są jej naj bardziej znane modele?

Szwedzka marka motoryzacyjna

W okresie pomiędzy I a  II wojną światową powstała jedna z najbardziej prestiżowych marek samochodowych – Volvo. Za oficjalną datę jej założenia uważa się 14 kwietnia 1927 roku. Właśnie wówczas w Hisingen rozpoczęła się produkcja pierwszego samochodu pod nazwą ÖV4.

Jednak znacznie wcześniej, bo w 1915 roku Volvo zostało zarejestrowane jako znak firmowy. Nazwa ta została wymyślona przez pracowników szwedzkiej fabryki łożysk kulkowych SKF i zaczerpnięta od łacińskiego słowa, które w wolnym tłumaczeniu oznacza „toczę się”. We wspominanej fabryce pracował Assar Gabrielsson oraz Gustaf Larson, którzy dzielili ze sobą wspólne zainteresowanie – motoryzację. To właśnie z ich pasji narodził się pomysł stworzenia fabryki budującej samochody. Pierwszy pojazd powstał w 1927 roku, trzy lata po zarysowaniu się pomysłu powstania takiej firmy.

Marka Volvo od samego początku powstania stawiała sobie za cel budowę aut o prostej konstrukcji, wysokiej jakości, przy wykorzystaniu własnych komponentów.

W 1999 roku przedsiębiorstwo produkujące znakomite samochody nazywało się Volvo Car Corporation i należało do koncernu Ford Motor Company. Obecnie Grupa Volvo dysponuje fabrykami w 19 różnych krajach na całym świecie.

Pierwsze modele Volvo

Wspominany model ÖV4, popularnie nazywany Jacobem, to model kabrioletu wzorowany na amerykańskich pojazdach wyposażony w czterocylindrowy silnik o mocy 28 KM. Pierwszym sześciocylindrowym autem z silnikiem chłodzonym wodą był zaś model Volvo PV651.

Pierwszą dekadę istnienia marki Volvo zdominowała produkcja autobusów i ciężarówek. W okresie wojny Volvo nie zaniechało prac nad nowymi modelami pojazdów. Wówczas powstał na przykład model PV444, który szybko stał się rynkowym przebojem. W połowie XX wieku był to najlepiej sprzedający się model samochodu w Szwecji.

W 1957 roku do sprzedaży wprowadzono model Volvo 120 Amazon, wyróżniający się nietypową stylistyką i niespotykanym wlotem powietrza w chłodnicy. Był to pierwszy samochód z trzypunktowymi pasami bezpieczeństwa.

Jesteś właścicielem samochodu marki Volvo?

Po polskich drogach jeździ wiele różnego rodzaju samochodów marki Volvo, zarówno najnowsze modele z nowoczesnymi systemami bezpieczeństwa, jak i kultowe modele o wieloletniej historii. Niezawodne, trwałe, solidne, radzące sobie nawet w trudnych warunkach atmosferycznych auta zapewniają komfort podróżowania.

Jeśli jesteś właścicielem samochodu Volvo i chcesz się go pozbyć, a przy tym otrzymać uczciwą zapłatę za swoje auto, zgłoś się do naszego skupu aut w Koronowie, w Szubinie lub w innej miejscowości, gdzie działamy. Przeprowadzimy wycenę i zaproponujemy Ci kwotę, jaką jesteśmy gotowi zapłacić za Twój pojazd.

Kupujemy wszystkie modele marki Volvo

Zastanawiasz się, czy nasz skup aut Volvo zainteresuje się Twoim samochodem? Nie musisz obawiać się tego, ponieważ skupujemy różne modele i typy samochodów tej marki. Wśród nich do najpopularniejszych zalicza się takie modele jak:

  • Volvo S90 – model zaliczany do wyższej klasy średniej, który produkowany był w latach 1997-1998, a następnie jego produkcję wznowiono w 2016 toku. To luksusowa limuzyna Volvo, dostępna również w wersji kombi z oznaczeniem V90.
  • Volvo S60 – model zaliczany do klasy średniej, do grona aut premium. Volvo rozpoczęło jego produkcję w 2000 roku. Samochód ten zastąpił w gamie producenta model Volvo S70.
  • Volvo XC40 – kompaktowy, luksusowy model crossovera SUV, produkowany od 2017 roku. Najmniejsze auto Volvo w tej klasie. Pierwowzorem był model koncepcyjny Concept 40.1.
  • Volvo XC90 – średniej wielkości crossover SUV, pozycjonowany w grupie pojazdów premium. Produkowany przez koncern Volvo od 2002 roku. Bardzo dobrze sprzedaje się zwłaszcza w USA. Od 2014 roku produkowana jest druga generacja tego samego modelu.

Rocznik produkcji – nie ma żadnego znaczenia

Volvo istnieje na rynku motoryzacyjnym już niemal od 100 lat. Najstarsze modele to samochody historyczne, wysoce poszukiwane przez kolekcjonerów. Inne, nawet kilku czy kilkunastoletnie stać się mogą obiektem naszej wyceny i transakcji przeprowadzonej z klientem. Za każdy samochód marki Volvo jesteśmy gotowi zaproponować Ci dobrą cenę.

Stan techniczny Twojego Volvo

Jako że samochody Volvo znane są ze swojej bezawaryjności, z pewnością i Twoje Volvo jest na „chodzie”. Jeśli jednak z różnych przyczyn jest inaczej albo chcesz go sprzedać na części, przyjedziemy do Ciebie z własną lawetą by zabrać odkupione od Ciebie auto.

 

 

 

 

 

Leave a Comment

Call Now Button