Skup aut Mazda

Japońskie przedsiębiorstwo działające pod marką Mazda początkowo w ogóle nie produkowało samochodów ani silników do nich, ale wszystko zmieniło się po II wojnie światowej. Marka ta jest dziś utożsamiana z doskonałymi silnikami spalinowymi, które są cały czas przez nią rozwijane. Jesteś właścicielem samochodu firmy Mazda? Sprawdź ofertę naszego skupu aut.

Mazda – firma z ponad 100-letnią historią

W 1920 roku w Hiroszimie w Japonii powstała firma założona przez Juiro Matsudę i grupę inwestorów – Toyo Cork Kogyo, której głównym przedmiotem działalności było produkowanie obrabiarek i maszyn oraz części do pojazdów mechanicznych. Natomiast w czasie II wojny światowej firma ta zajęła się też zaopatrywaniem w broń japońskiej armii.

Pierwszy samochód z linii produkcyjnej firmy Toyo Cork Kogyo zjechał w 1931 roku i został wprowadzony do sprzedaży pod nazwą Go. Właściwie łączył on w sobie cechy auta dostawczego i motocykla.

Ważnym momentem w historii Mazdy był rok 1934, kiedy nazwa ta pojawiła się po raz pierwszy. Pochodzi ona od nazwiska założyciela – Juiro Matsudy, ale nie tylko. Z języka staroperskiego bóg światła i ognia określany był jako Ahura-Mazda. Dopiero w latach 70. XX wieku ostatecznie na samochodach produkowanych przez koncern Matsudy pojawiła się marka Mazda.

Wydawało się, że wszystko idzie w dobrym kierunku, kiedy w latach 40. XX wieku Mazda opracowywała pierwsze prototypy samochodów osobowych. Jednak wszystko zniweczyły działania wojenne. W wyniku zrzucenia bomby atomowej na Hiroszimę, gdzie Mazda miała swoją siedzibę, jej fabryka została zrównana z ziemią. W gruzach legły też dalsze plany dotyczące produkcji coraz to nowych, lepszych aut tej marki.

Firma podniosła się po tym silnym ciosie i zaczęła konstruować doskonałe silniki spalinowe. Na początku lat 70. XX wieku pojawił się kryzys, w wyniku czego Ford stał się właścicielem ¼ udziałów w maździe. Współpraca z amerykańskim gigantem motoryzacyjnym spowodowała, że firma nie tylko przetrwała trudne czasy, ale rozwinęła się. Rozkwit mazdy trwa dopiero od rozpoczęcia nowego stulecia. Samochody Mazdy stały się coraz bardziej popularne, a dziś nie brakuje chętnych na kolejne modele.

Pierwsze modele Mazdy

Pomimo faktu, że w 1931 roku model Go wyprodukowany w fabrykach przyszłej marki Mazda był pierwszym samochodem, to jednak nie jest on tak traktowany. Za to co innego w przypadku dwumiejscowego coupe R360 wprowadzonego przez markę do sprzedaży na przełomie lat 50. i 60. XX wieku. W 1962 roku do gamy pojazdów Mazdy dołączyła Mazda Carol – sedan, a także pierwszy pickup tej firmy.

Kiedy Mazda nabyła od marki NSU Motorenwerke prawa do produkcji silnika Wankla, pozwoliło jej to zaoferować klientom między innymi sportowy model Mazda 110S Cosmo z silnikiem chłodzonym przy użyciu cieczy. Na uwagę ponadto zasługują też modele Savannah RX-3, Capella RX-2 czy też Mazda Familia R100.

Jesteś właścicielem samochodu marki Mazda?

Mazda ceniona jest za solidność i przywiązanie do tradycji. Nadal rozwija samochody z silnikiem spalinowym. Wiele z nich jest popularnych na polskim rynku. Masz Mazdę w swoim garażu lub na parkingu? Chcesz ją sprzedać i być może kupić nowszy model tego samego pojazdu? Zgłoś się do nas. Nasz skup aut w Nakle nad Notecią i w innych miastach zainteresuje się Twoim pojazdem i przedstawi Ci korzystną ofertę jego odkupu.

Kupujemy wszystkie modele marki Mazda

Nasz skup samochodów marki Mazda interesuje się właściwie wszystkimi modelami marki Mazda. Wśród nich wymienić z pewnością trzeba:

  • Mazda CX-8 – samochód z segmentu crossover/SUV/terenowe, produkowany od 2017 roku. Zastąpił w ofercie marki model CX-7. Na rynku europejskim model ten jest największym SUV-em oferowanym przez Mazdę. Jednocześnie może nim jechać nawet 8 osób, dzięki umieszczeniu w środku trzeciego rzędu siedzeń.
  • Mazda MX-5 – auto sportowe produkowane od 1989 roku do chwili obecnej, choć w Europie po raz pierwszy model ten był dostępny w 1990 roku. Ma tylko dwa miejsca i nadwozie typu roadster. Ma już status kultowego samochodu sportowego. Od 2015 roku produkowana jest czwarta generacja modelu Mazdy MX-5.
  • Mazda 6 – model samochodu klasy średniej produkowany od 2002 roku, z segmentu D. Jego poprzednikiem był samochód serii 626. To jeden z najbardziej popularnych modeli Mazdy w ostatnich latach.

Rocznik produkcji – nie ma żadnego znaczenia

Niezależnie od tego, czy masz kilkuletnią czy kilkunastoletnią Mazdę przeznaczoną na sprzedaż, możemy ją wycenić i zaproponować godziwą zapłatę za nią. Możesz być pewny, że transakcja zostanie przeprowadzona w sposób rzetelny, a Ty nie będziesz tracić czasu na poszukiwanie kupca.

Stan techniczny Twojej Mazdy

Tak samo, jak rocznik samochodu do odkupu nie ma dla nas znaczenia stan techniczny, w jakim znajduje się Twoja Mazda. Kupujemy auta tej japońskiej marki zarówno w pełni działające, jak i takie, które są po wypadkach i nie jeżdżą. Do niesprawnych samochodów marki Mazda pracownicy naszego skupu przyjadą z lawetą.

 

 

Leave a Comment

Call Now Button