skup aut Polestar

Skup aut Polestar

Samochody elektryczne zyskują na popularności, ale w Polsce to wciąż jest nisza, z zaledwie kilkuprocentowym udziałem w całym rynku motoryzacyjnym. Wiele osób, które zdecydowały się na zakup elektryka, żałuje swojej decyzji, głównie ze względu na mały zasięg auta oraz problematyczne ładowanie baterii. Jeśli myślisz o odsprzedaży elektrycznego samochodu, warto się skontaktować z naszym skupem.

Historia marki Polestar

Pomysł na Polestar narodził się już w 1996 roku, w szwedzkim koncernie Volvo (sprawdź: skup aut Volvo). Początkowo nowy projekt koncentrował się na nowoczesnych samochodach sportowych, ale w 2017 roku chiński koncern Geely, zarządzający marką Volvo, postanowił zmienić profil produkcji, i tak powstała nowa, odrębna marka Polestar. Siedzibę szwedzko-chińskiej spółki zorganizowano w Goteborgu.

Celem nowej marki było stworzenie samochodu z zelektryfikowanym układem napędowym. Mimo planów, aby koncentrować się jedynie na elektrykach, pierwsze auto z logo Polestar było sportową hybrydą, wypuszczoną w limitowanej serii zaledwie 1500 sztuk. W 2020 roku zaprezentowano pierwszy samochód koncepcyjny.

Modele samochodów Polestar

W ofercie Polestar są wyłącznie hybrydy oraz samochody elektryczne. Auta przykuwają wzrok ciekawym, futurystycznym wzornictwem, ale dość rzadko widzi się je na drogach, a kierowcy nie zawsze są zadowoleni z osiągów.

Obecnie w sprzedaży można znaleźć następujące modele:

– Polestar 1 – pierwszy samochód tej marki to 2-drzwiowe coupe z napędem na cztery koła, wyposażone w hybrydowy układ napędowy. Produkowany tylko przez dwa lata, od 2019 do 2021 roku w Chinach.

– Polestar 2 – osobowy samochód klasy średniej, początkowo dostępny z napędem 4×4 albo na przednie koła, od 2023 roku produkowany w wersji 4×4 oraz z napędem na tylne koła.

– Polestar 3 – elektryczny SUV, produkowany w Chinach oraz USA. Zaprojektowany na modułowej platformie SPA2, którą można znaleźć także w elektrycznym Volvo EX90.

– Polestar 4 – crossover klasy średniej z napędem elektrycznym, dostępny w sprzedaży od 2023 roku, w wersji z napędem tylnym albo na cztery koła.

Rok produkcji samochodów Polestar

Polestar jest młodą marką, a jej samochody liczą sobie zaledwie kilka lat, mogą więc kusić potencjalnych nabywców stosunkowo małym przebiegiem. Są jednak bardzo rzadkie, co może być problematyczne, jeśli właściciel potrzebuje naprawy oraz części zamiennych. Dla naszego skupu to nie ma znaczenia i chętnie odkupimy każdy model Polestar za atrakcyjną cenę.

Sprawdź: skup aut Toruń

Stan techniczny aut Polestar

Ze względu na to, że najstarsze samochody Polestar są z 2019 roku, większość dostępnych w sprzedaży modeli jest w dobrym stanie. Nasz skup chętnie odkupi używane auta oraz elektryki po kolizjach drogowych – zapewniamy darmową lawetę, wystarczy tylko nas uprzedzić, że samochód nie jest sprawny.

Leave a Comment

Call Now Button