Skup aut Waz Lada

Na polskich drogach znajdują się miliony samochodów – w zdecydowanej większości są to już wysłużone, ponad 10-letnie pojazdy. W większości produkcji niemieckiej, francuskiej czy koreańskiej. Natomiast rzadkością są auta produkowane za wschodnią granicą, w Rosji. Do takiej grupy zalicza się samochody Łada – Waz (Lada). Jeśli jesteś jednak jednym z posiadaczy takich pojazdów i chcesz pozbyć się swojego auta, zapraszamy do naszego skupu aut. Zaoferujemy Ci bardzo korzystne warunki odkupu.

Historia Waz Lada

Waz Lada to rosyjska marka samochodów osobowych, która powstała na podstawie zawartej w maju 1966 roku umowy. Radziecka firma zawarła współpracę z włoskim koncernem Fiat. Fiat zgodził się na założenie dla Sowietów fabryki, która powstała nad Wołgą. Na licencji Fiata 124 od kwietnia 1970 roku zaczęto produkować samochody WAZ. Pierwszym modele był WAZ 2101 Żyguli.

Wraz z upływem czasu wprowadzano na rosyjski rynek nowe, kolejne generacje Żyguli, które otrzymywały nazwy WAZ 2102 i 2013 oraz kolejne. Oprócz linii Żyguli WAZ (Łada) wyprodukował również i inne modele pojazdów, jak Ład Niva, którego produkcja rozpoczęła się w 1977 roku, czy kompaktowy, popularny samochód Łada Samara z 1984 roku. W 1996 roku równolegle produkował model WAZ 2110 i eksportową Ładę 110.

Podczas salonu motoryzacyjnego w Moskwie w 2002 roku WAZ (Łada) zaprezentował model WAZ 2151 Classic w wersji kombi. Najnowszym modelem w ofercie WAZ jest Łada Vesta.

Obecnie spółki Lada.Bronto, RosLada i Super Auto wspólnie tworzą koncern AwtoWAZ.

Sprawdź: skup aut Bydgoszcz

Modele samochodów WAZ (Łada)

Pierwszym produkowanym przez radziecki koncern motoryzacyjny modelem samochodu był WAZ (Łada) 2101. Sprzedawano go jako  model Żyguli – nazwa zaczerpnięta została od pasma górskiego przebiegającego w okolicach fabryki. Był produkowany w latach 1970-1988 i bazował na konstrukcji Fiata 124. Był jednym z najbardziej popularnych samochodów na terenie ZSRR. Został zapamiętany w historii motoryzacji jako pierwsza Łada, ponieważ po wprowadzeniu auta do sprzedaży eksportowej zmieniono jego nazwę właśnie na Ładę 2101.

Skoro mówimy o najstarszym modelu WAZ (Łada), warto też wspomnieć o jednym z najnowszych – Łada Vesta, który produkowany jest od 2015 roku. Klasyfikowany jest w segmencie C, jako samochód osobowy klasy aut subkompaktowych. Po raz pierwszy auto to zostało zaprezentowane podczas targów motoryzacyjnych w Moskwie w 2014 roku. W 2017 roku samochód ten trafił do sprzedaży na wybranych rynkach Europy Zachodniej.

Zobacz: skup samochodów Inowrocław

Rocznik nie ma znaczenia

Od 1970 roku WAZ (Łada) produkował kolejne modele samochodów – WAZ i Łada. Jeśli Twój samochód już dawno temu stał się pełnoletni, nic nie szkodzi. Także i taki samochód może być przedmiotem transakcji przeprowadzanej przez nasz Skup aut Waz Lada.

Stan techniczny Twojej WAZ (Łada)

Zdajemy sobie sprawę, że stan techniczny samochodu marki WAZ (Łada), zwłaszcza jednego z pierwszych egzemplarzy w produkcji radzieckiego koncernu, może pozostawiać wiele do życzenia. Jednak nie zrezygnujemy z zakupu tego auta w ramach naszego skupu WAZ Lada. Skontaktuj się z nami i umów na oględziny samochodu oraz dokonanie jego rzetelnej wyceny. Jeśli Twoja Łada nie jeździ, poinformuj nas o tym, a przyjedziemy do Ciebie z własną lawetą, za którą nic dodatkowo nie zapłacisz! Możemy zorganizować podczas jednego spotkania całą transakcję, łącznie z wypłatą do ręki gotówki za Twoje auto.

 

Leave a Comment

Call Now Button