skup aut Audi

Skup samochodów Audi

Samochody marki Audi cieszą się renomą w branży motoryzacyjnej. Są piękne, nowoczesne, eleganckie, ale zarazem mają doskonałe osiągi.  Być może jesteś posiadaczem jednego z wielu modeli Audi i chcesz go sprzedać? Jeśli tak, zapraszamy do naszego skupu aut. Dokonamy wyceny i przedstawimy ofertę. Tymczasem zobacz, jakie modele Audi są najbardziej popularne i kiedy została założona ta znana marka samochodowa.

Historia marki Audi

Przedsiębiorstwo Audi AG jest producentem samochodów osobowych z Niemiec i ma siedzibę w Ingolstad. Obecnie Audi jest własnością koncernu Volkswagen AG. Poczatki marki sięgają XIX wieku, a dokładnie 1899 roku. Wówczas to 14 listopada August Horch we współpracy z Carlem Benzem założył przedsiębiorstwo pod własnym nazwiskiem. W Kolonii firma Horch zajęła się produkcją luksusowych samochodów osobowych. W 1902 roku przeniesiono zakład do Reichenbach, a dwa lata później do Zwickau, a także zmieniono nazwę firmy: August Horch Automobilwerke GmbH. W wyniku sprawy sądowej August Horch został pozbawiony możliwości łączenia nowego przedsięwzięcia ze swoim nazwiskiem.

Tak powstała nazwa Audi – Horch pochodzi od słowa horchen, które w tłumaczeniu z niemieckiego oznacza nasłuchiwać. Kiedy zostało ono przetłumaczone na łacinę, powstała znana wszystkim marka Audi. 25 kwietnia 1910 roku August Horch otworzył spółkę Audi Automobilwerke GmbH. W tym samym roku pierwszy samochód Audi opuścił linię montażową. Później pojawiły się kultowe dla tego okresu modele Audi Typ A 10/22 KM (16 kW) Sport – Phaeton oraz Audi Typ B. Trwały prace nad nowym silnikiem i kolejnymi modelami Audi. W 1921 roku Audi jako pierwszy niemiecki producent samochodów zaprezentował produkowany seryjnie samochód Typ K, z kierownicą po lewej stronie.

W 1914 roku firma zmieniła nazwę i formę prawną działalności, stając się spółką akcyjną Audi Werke AG. Po I wojnie światowej Horch odszedł z własnej firmy i wyprowadził się do Berlina. Firma wpadła w kłopoty finansowe i została przejęta w 1928 roku przez firmę DKW.

W 1932 roku DKW oraz spółka-córka Audi połączyły się z zakładami Horch i Wanderer, wchodząc do spółki Auto Union. Jej logo to cztery przeplatające się pierścienie – kultowe i jednoznacznie kojarzone właśnie z Audi. W roku wybuchu II wojny światowej Auto Union wycofało markę Audi z oferty na niemal 30 lat. Dopiero po wojnie w 1949 roku w Niemczech Zachodnich dokonano nowej rejestracji Auto Union AG z siedzibą w Ingolstadt. Kiedy w 1958 roku Daimler-Benz AG przejął aż 87 proc. kapitału akcyjnego Auto Union, a rok później stał się niemal wyłącznym posiadaczem spółki, zmieniły się zapatrywania na produkcję. Nie przyniosło to reaktywacji marki Audi.

Dopiero w grudniu 1964 roku Volkswagen AG kupił zakłady w Ingolstadt, przejmując wkrótce 100 proc. akcji Auto Union i prawo do logo z czterema pierścieniami oraz nazwy Audi. W 1965 roku ostatecznie Auto Union wypuściło na rynek auto pod marką Audi. Sukces Audi 100 zmienił nastawienie Volkswagena, który rozszerzył ofertę o kolejne modele.

Zobacz: skup samochodów Bentley.

W 1969 roku dokonana została fuzja Auto Union GmbH z NSU AG Neckarsulm. 1 stycznia 1985 roku firma przejęła nazwę Audi AG i zmieniła kwaterę główną na Ingolstadt. Aktualnie 99,55 proc. akcji w Audi posiada Volkswagen AG.

Modele Audi

W swojej historii Audi miał wiele ciekawych modeli, które zyskały już miano kultowych. Jednak wśród tych najważniejszych, jakie produkowane były na przestrzeni ostatnich lat wymienić należy:

  • Audi A3 – produkowany od 1996 roku do teraz, samochód niższej klasy średniej. Kompaktowy, miejski, jeden z najlepiej sprzedających się modeli Audi z logo na grillu. Był dostępny w wielu różnych wersjach nadwozia.
  • Audi A5 – produkowany od 2007 roku samochód będący przedstawicielem segmentu coupe klasy średniej, choć później pojawiły się i inne wersje nadwozia. Pod względem technologicznym samochód nie różni się od wcześniejszego modelu Audi A4.
  • Audi A6 – produkowany od 1994 roku samochód wyższej klasy średniej. Jego poprzednikiem był udany model Audi 100. Ma silną pozycję na rynku i wiele nagród na swoim koncie.
  • Audi A8 – produkowana od 1994 roku luksusowa limuzyna w ofercie Audi, zaliczana do segmentu F. Zastąpiła model V8.
  • Audi Q3 – produkowany od 2011 roku kompaktowy crossover SUV. To najmniejszy samochód Audi w tym segmencie, obok większych SUV-ów Q5 i Q7.
  • Audi TT – produkowany od 1998 roku samochód sportowy, o nadwoziu coupe lub roadster.

Rocznik produkcji – nie ma żadnego znaczenia

Możesz być właścicielem kilku, kilkunastoletniego, a nawet kilkudziesięcioletniego samochodu marki Audi, a my deklarujemy, że w każdym przypadku zainteresujemy się jego odkupieniem – niezależnie od modelu, czy typu silnika. Przedstawimy Ci odpowiednią propozycję, nawet jeśli auto jest uszkodzone.

Sprawdź – skup aut Toruń.

Stan techniczny Twojego Audi

Oczywiście najłatwiej jest sprzedać samochód będący w doskonałym stanie technicznym. Za taki otrzymasz stosunkowo większą kwotę , niż za auto uszkodzone. Jednak nasz skup marki Audi nie wyklucza możliwości odkupienia od Ciebie nawet auta, które z różnych powodów nie jeździ. Poinformuj nas o tym fakcie, a podjedziemy pod wskazany przez Ciebie adres z własną lawetą, za którą nic dodatkowo nie zapłacisz.

 

 

Leave a Comment

Call Now Button