Skup samochodów Autobianchi

Skup samochodów Autobianchi

Włoska myśl motoryzacyjna pozwoliła na wprowadzenie na rynki światowe i udoskonalanie wielu ciekawych modeli pojazdów mechanicznych. Wśród nich ważne miejsce zajmują auta marki Autobianchi. Jeśli jesteś właścicielem jednego z nich, zapraszamy do naszego skupu samochodów. Wycenimy Twoje auto i jeśli tego chcesz, przeprowadzimy transakcję odkupu. Tymczasem zapoznaj się z charakterystyką i historią marki Autobianchi.

Marka Autobianchi

Włoskie przedsiębiorstwo Autobianchi to firma produkująca samochody osobowe od ponad pół wieku. Współpracuje z trzema koncernami takimi jak Fiat (sprawdź skup samochodów Fiat), Pirelli i Bianchi. Samochody Autobianchi postrzegane są jako oldschoolowe pojazdy, z duszą.

Historia marki Autobianchi

Korzenie marki Autobianchi sięgają XIX wieku, kiedy to od 1885 roku istniało przedsiębiorstwo Bianchi w Mediolanie. Początkowo zajmowało się naprawianiem, a później także i produkcją rowerów. Jednak pod koniec XIX wieku zdecydowało się na zmianę profilu  i zaczęło konstruować i produkować właśnie samochody.

Pierwszy samochód pod marką Autobianchi zakłady z Mediolanu wyprodukowały w 1957 roku, zaś za datę powstania przedsiębiorstwa uważany jest rok 1955. W swojej działalności Autobianchi wykorzystywał zespoły napędowe samochodów również włoskiej marki – Fiat. Uczestniczyła ona w projekcie Autobianchi, dla poszerzenia pokrycia włoskiego rynku.

W 1967 roku po kilkukrotnym zwiększaniu udziałów Fiata w Autobianchi, w końcu Fiat przejął młodą firmę. W latach 80. koncern Fiat zdecydował się na podporządkowanie Autobianchi firmie Lancia. O ile na rynku włoskim wciąż oferowane były pojazdy marki Autobianchi, o tyle już poza rodzimym rynkiem sprzedawano te modele w sieci Lancii, pod jej marką. Z czasem i z tego zrezygnowano, pozostawiając jedynie markę Lancia (zobacz: skup aut Lancia).

W 1996 roku ostatecznie zaprzestano sprzedaży na terenie Włoch samochodów pod marką Autobianchi.

Modele samochodów Autobianchi

Do najbardziej znanych, kultowych już modeli samochodów włoskiej marki Autobianchi zaliczyć należy:

  • Autobianchi A112 – model zadebiutował w 1963 roku, a do 1983 roku wyprodukowano go w ponad 1,2 mln egzemplarzy. Bazą do jego powstania był Fiat 127, ale unowocześniony, o wyrafinowanym nadwoziu. Z czasem powstała luksusowa wersja modelu A112 z dopiskiem Elegant lub Elite. Od 1982 roku model ten sprzedawany był jako Lancia A112.
  • Bianchina – niewielki samochód miejski, o kompaktowej formie, produkowany w połowie lat 50. XX wieku, z nadwoziem typu sedan, kombi lub kabriolet. Produkowano go do początku lat 70. XX wieku.
  • Autobianchi Primula – wprowadzony na rynek w 1964 roku samochód był innowacyjny, nowoczesny i jak na swoje możliwości – niekonwencjonalny. Miał silnik umieszczony z przodu i napęd na przednie koła. Dostępny był w dwóch wariantach – jako samochód 2-drzwiowy i 5-drzwiowy.

Rocznik produkcji – nie ma znaczenia

Obecnie nie są już produkowane samochody włoskiej marki Autobianchi, dlatego to naturalne, że możesz być właścicielem już wieloletniego auta. Nie ma to znaczenia dla samej chęci odkupienia go od Ciebie. Nadal jesteśmy nim zainteresowani.

Sprawdź: skup aut Toruń

Stan techniczny samochodu Autobianchi

Nawet jeśli Twój samochód marki Autobianchi nie jeździ, możemy przysłać po niego lawetę, za którą nic dodatkowo nie zapłacisz. Dlatego stan techniczny Twojego pojazdu nie jest przeszkodą niemożliwą do przeskoczenia w takim przypadku.

Leave a Comment

Call Now Button