Skup samochodów Infinity

Na polskim rynku nie można już kupić nowych samochodów Infinity, ale marka ta nadal budzi emocje. Jeśli masz taki pojazd i chcesz go sprzedać, nie musisz organizować transakcji na własną rękę. Możesz zaoszczędzić czas i uzyskać godziwą zapłatę za swoje auto, jeśli zgłosisz się do naszego skupu samochodów. Zobacz, co możemy Ci zaoferować i jakie auta znajdują się w obszarze naszego zainteresowania.

Historia marki Infinity

Infinity zakończyło już swoją działalność i nowe samochody z takim logo nie są już wprowadzane na rynek. Jednak sama marka może pochwalić się długą historią. To pochodząca z Japonii firma luksusowych samochodów, która jest własnością Nissana. Jej historia rozpoczyna się w 1985 roku w momencie, kiedy pojawił się pomysł utworzenia marki luksusowych pojazdów całkowicie od zera. Powstała wtedy komórka w koncernie Nissan pod nazwą Horizon Task Force, której celem było stworzenie takich samochodów. Nazwę dla marki wybrano w 1987 roku i padło wówczas na słowo „Infinity” oznaczające „nieskończoność”.

Pierwszy samochód marki Infinity został wprowadzony na rynek w 1989 roku, co zbiegło się w czasie z powstaniem modelu Lexusa, marki ekskluzywnych aut należącej do Toyoty. Był to model Infinity Q45, który bazował na modelu Nissan president oferowanego w Japonii.

Poczatkowo samochody Infinity były sprzedawane tylko na rynku północnoamerykańskim, ale z czasem ich dystrybucja objęła również Rosję, Kanadę, Chiny, Japonię, czy Polskę. Co ciekawe, rodzimy rynek japoński mógł nabyć Infinity dopiero od 2013 roku.

W 2010 roku w wyniku aliansu połączono koncern Renault-Nissan oraz Daimler AG, a współpraca miała polegać na wspólnym wykorzystywaniu podzespołów mechanicznych. W dwa lata później centrala Infinity przeniesiona została z japońskiej Jokohamy do Hongkongu, gdzie rozpoczęła działalność pod nazwą Infinity Global Limited. Większość modeli Infinity produkowano w Japonii.

Sprawdź również: skup aut Toruń.

Ważnym momentem w historii marki Infinity było przemianowanie wszystkich modeli samochodów. Uproszczono nazewnictwo, co miało ułatwić rozpoznawanie kolejnych pojazdów. Q przy nazwie modelu dotyczyło sedanów i kabrioletów, a QX – crossoverów i SUVów.

W 2019 roku Infinity ogłosiło, że trwale wycofa się z europejskiego rynku i zamknie swoje przedstawicielstwa do końca 2020 roku.

Najważniejsze modele Infinity

W toku swojej działalności na rynku motoryzacyjnym marka Infinity wprowadziła wiele różnego rodzaju modeli pojazdów. Wśród nich warto wymienić z pewnością co najmniej kilka:

  • Infinity QX70 – produkowane w latach 2013-2018 luksusowe auto osobowe, zaliczane do klasy premium, średniej wielkości crossoverów SUV. Zastąpiło ono w gamie tej marki model FX. To kontynuacja modelowa linii FX. Projekt modelu Infinity QX70 opracował Japończyk Mamoru Aoki, bazując na płycie podłogowej Nissana FM Platform.
  • Infinity Q70 – produkowane w latach 2013-2018 luksusowe auto osobowe, z segmentu E, czyli wyższej klasy średniej. Zastąpił on w ofercie japońskiego producenta model M, ale nie jest to zupełnie nowy projekt, a po prostu przemianowany model Infinity M. Za jego projekt odpowiadał Hiodeo Komuro.
  • Infinity FX – crossover SUV marki Infinity produkowany w latach 2003-2013, średniej wielkości model luksusowy, następca QX4. Pierwsza generacja tego modelu została zbudowana z wykorzystaniem platformy podłogowej Nissana o symbolu FM. Właściwie Infinity FX zniknął z rynku po zmianie nazewnictwa w koncernie i został zastąpiony przez Infinity QC70.
  • Infinity QX50 – zgodnie ze stosowanym w Infinity nazewnictwem, model ten to luksusowy, komplatowy crossover SUV klasy premium, produkowany w latach 2013-2015. Zastąpił w linii modelowej samochód EX.

Rocznik produkcji – nie ma żadnego znaczenia

Nie masz powodów do obaw,  że Twój samochód marki Infinity jest już zbyt stary na to, by nasz skup aut się nim zainteresował. Nic podobnego – możemy kupić Infinity z dowolnego rocznika. Wiek auta wpływa na wycenę, ale nie na sam fakt dokonania całej transakcji.

Sprawdź również: Skup aut we Włocławku

Stan techniczny Twojego Infinity

Możesz mieć samochód marki Infinity w doskonałym stanie technicznym, który posłuży jeszcze wiele lat nowemu właścicielowi. Niemniej zdajemy sobie sprawę także i z tego, że nasi klienci mogą mieć na sprzedaż Infinity uszkodzone w wypadku lub po awarii. Nawet jeśli obecnie Twój samochód nie jeździ, to nic nie szkodzi. Przyjedziemy do Ciebie lawetą, za którą nic dodatkowo nie zapłacisz. Pamiętaj jedynie, by poinformować nas o tym, że auto nie porusza się na własnych kołach.

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Comment

Call Now Button