skup aut marki MAN

Skup samochodów Man

Samochody dostawcze i ciężarowe wykorzystywane są powszechnie w wielu branżach działalności gospodarczej. Jeśli i Ty masz samochód marki MAN w swojej działalności i chcesz go sprzedać, np. z myślą o wymianie na nowszy model, nasz skup samochodów w Toruniu może zaoferować ci atrakcyjną cenę odkupu, adekwatną do rocznika czy stanu technicznego sprzedawanego pojazdu. Zobacz, co możemy Ci zaproponować oraz jakie samochody marki MAN są naszą osią zainteresowania?

Historia marki MAN

MAN SE to obecna nazwa spółki motoryzacyjnej z siedzibą w Monachium. Plasowana jest w gronie jednego z najważniejszych przedsiębiorstw, jakie zajmują się produkcją samochodów ciężarowych, autobusów czy samochodów dostawczych. W ofercie MAN znajdują się również silniki czy urządzenia przemysłowe.

Historia funkcjonowania przedsiębiorstwa motoryzacyjnego MAN jest bardzo długa. To najstarsza spółka, jaka notowana jest na niemieckiej giełdzie. Wyrosła ze spółki założonej już w 1758 roku w Oberhausen – Huty św. Antoniego, która z czasem rozszerzyła swoja działalność i zaczęła produkować maszyny.

W 1873 roku koncern ten przybrał nową nazwę – GHH Gutehoffnungshütte, natomiast w 1921 roku GHH kupiło większość udziałów w spółce MAN.

Nazwa MAN powstała po połączeniu „Towarzystwa Budowy Maszyn w Norymberdze” z „Fabryką Maszyn w Ausburgu”. Warto przy tym wspomnieć, że z fabryką w tym niemieckim mieście – Ausburgu zawarł umowę Rudolf Diesel w 1893 roku. Powstała wtedy spółka Maschinenfabrik Augsburg-Nürnberg (w skrócie MAN), będąca spółką akcyjną.

W 1923 roku z fabryki zjechała pierwsza ciężarówka marki MAN z silnikiem Diesla, a jej seryjną produkcję uruchomiono w 1925 roku.

MAN dokonał przejęcia wielu różnych przedsiębiorstw motoryzacyjnych, np. w 1999 roku kupił Zakłady Starachowickie STAR SA. Od kilku lat udziały w MAN AG ma koncern Volkswagen AG – niemal 30 proc. akcji.

Najważniejsze modele MAN

MAN produkował w historii swojej działalności zarówno cenione ciężarówki, jak i autobusy i autokary czy samochody dostawcze. Wśród najważniejszych modeli ciężarówek można wyróżnić:

  • MAN TGX V* – dalekobieżny ciągnik siodłowy produkowany od 2007 roku, który stanowi rozwinięcie poprzedniego ciągnika MAN TGA. Wyposażony jest w ośmiocylindrowy, widlasty silnik Diesla z wtryskiem bezpośredni w systemie common rail o maksymalnej mocy aż 680 KM.
  • MAN TGL – to seria lekkich i średnich samochodów ciężarowych, jakie produkowane są od 2005 roku. W Polsce dostępne pod oznaczeniem STAR TGL. Skonstruowano je z wykorzystaniem rozwiązań konstrukcyjnych zastosowanych w serii ciężkich ciężarówek MAN TGA.
  • MAN TGA – seria ciężkich pojazdów użytkowych, obejmująca ciągniki siodłowe, wywrotki, śmieciarki, podnośniki, cementowozy czy pojazdy gaśnicze. Produkowane są one od 2000 roku.

Rocznik produkcji – nie ma żadnego znaczenia

Masz już wysłużonego MANa w zasobach swojej firmy? A może o kilkuletni pojazd? Rok produkcji nie ma dla nas większego znaczenia. Zainteresujemy się odkupieniem od Ciebie przez nasz skup aut marki MAN dowolnego pojazdu – kilku czy kilkunastoletniego.

Stan techniczny Twojego MAN

Nasi eksperci dokonują rzetelnej wyceni samochodów odkupywanych od klientów prywatnych i firmowych. Wpływ ma na nią rzecz jasna stan techniczny pojazdu, ale nie decyduje on o tym, czy w ogóle podejmiemy decyzję o odkupieniu auta. Jeśli Twój samochód marki MAN jest uszkodzony i w związku z tym nie jeździ, poinformuj nas o tym, a przyjedziemy do Ciebie z lawetą, za którą nic dodatkowo nie zapłacisz. Jeśli dojdziemy do porozumienia i zaakceptujesz złożoną przez nas ofertę na odkupienie samochodu marki MAN, wówczas możemy Ci od ręki wypłacić pieniądze i zabrać auto.

 

 

 

 

 

 

Leave a Comment

Call Now Button